Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Licq, kill, pid ...

[es] :: Linux desktop okruženja :: Licq, kill, pid ...

[ Pregleda: 2939 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.beg.sezampro.yu



+13 Profil

icon Licq, kill, pid ...10.10.2002. u 20:18 - pre 262 meseci
Kod mene mora da se pokreće licq sa: licq -- -noxim, ne znam za kod vas ?

Dalje, lepo sam postavio ikonicu za licq, sa ovom komandom, ali me muči jedna stvar - nikad neće da se upali ! Zašto ? Pa zato što onda proverim i u konzoli kucam licq -- - noxim, a onda mi ovaj izbaci poruku da je licq već startovan na tom i tom pid-u i da moram da ubijem proces ili uklonim blabla.pid iz ~/.licq dir-a. Ja to uradim, i onda se lepo pali klikom na ikonicu. Ali *ebo ti to kad moram da kilujem proces i tako dalje - nema ikona svrhu :)))

Elem, kako da sredim ovo ?

poz.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.etf.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Licq, kill, pid ...10.10.2002. u 20:30 - pre 262 meseci
Ne razumem. Uvek mora da radi. Proveri da li si dobro definisao komandu u .desktop shortcutu. Meni barem radi na FreeBSD-u (sa -noxim switch-om).
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.beg.sezampro.yu



+13 Profil

icon Re: Licq, kill, pid ...11.10.2002. u 00:22 - pre 262 meseci
Malo detaljnije:

Prvo, koristim licq -- -noxim, jer licq -noxim ne radi baš nikako, a i uputstvo je da ide sa -- -.

Dalje: upalim licq, ugasim licq, upalim licq ... sve to ide potpuno normalno. ALI, kada restartujem X server i prvi put pokušam da startujem licq jedino tada neće !!! Tek kada ubijem proces ili obrišem ~/.licq/licq.pid mogu korektno da startujem program i dalje je sve apsolutno u redu.

Problem je samo u tome što jednostavno komadna licq -- -noxim nece da digne licq iz prve, dokle god ne ubijem proces, a posle toga je sve ok. Razmišljao sam da pri dizanju servera montiram da automatski rm licq.pid, ali to mi je malo bezveze. Siguran sam da nije problem sa ikonicom, to sam naveo bezveze ... Pomislio sam da se nešto ne ugasi lepo i ostane kao proces, ali to nije jer ga onda posle lepo upalim ... samo taj prvi put posle dizanja iksa (i najvazniji) glavi ... bzvz ...
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.yubc.net

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Licq, kill, pid ...11.10.2002. u 03:32 - pre 262 meseci
Pa stavi u .xinitrc dva reda da ti se briše licq.pid fajl ako postoji (i ako taj proces nije aktivan, ako hoćeš baš da lepo uradiš).
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.beg.sezampro.yu



+13 Profil

icon Re: Licq, kill, pid ...11.10.2002. u 14:49 - pre 262 meseci
Pa to sam i uradio, nego sam mislio da nadjem uzrok ovoga, ali koga briga kad ovako radi ...
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Licq, kill, pid ...11.10.2002. u 20:07 - pre 262 meseci
nisam se mnogo cackao, oko gledanja sorsa, i citanja, sta tacno radi parametar -- -noxim ? jel mozes ti da startujes ICQ bez toga ? jer po ovome sto si opisao cini mi se da tako nateras licq da kreira novu sesiju i grupu procesa. I tako postane nezavisan od procesa roditelja(daemonizujes ga), i na taj nacin kada restartujes X server, on posalje kill svim prcesima u njegovoj sesiji, a posto je licq izleteo iz sesije to ga ne kaci i jednostavno on ostaje da radi bez problema. E sada je problem kada ti pokusas da ponovo starujes licq i on se tu zaglavi jer misli da ti i dalje komuniciras sa prvo pokrenutim licq-om.
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.beg.sezampro.yu



+13 Profil

icon Re: Licq, kill, pid ...12.10.2002. u 11:06 - pre 262 meseci
Problem je u tome što ne mogu ! Kada ga pokrenem sa licq (znači bez parametra) dobijem sledeću poruku:

[WRN] Licq: Ignoring stale lockfile (pid XXX)

I licq se ne pali ...

Za sada sam to rešio ovako:

Code:

cat /usr/local/bin/licq_start.sh


Code:

#!/bin/sh
rm ~/.licq/licq.pid
licq -- -noxim


Linkovao ikonicu na licq_start.sh i to jedino radi posao za sada, cak i .xinitrc ne ide ...
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Licq, kill, pid ...12.10.2002. u 12:33 - pre 262 meseci
Zanimljivo je da ja imam isti taj licq na istom tom FreeBSD-u i sve radi najnormalnije.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Licq, kill, pid ...

[ Pregleda: 2939 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.