Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jeftinija putovanja preko crkve ??

elitemadzone.org :: MadZone :: Jeftinija putovanja preko crkve ??

[ Pregleda: 7684 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan_Ristic
Beograd

Član broj: 28084
Poruke: 100
195.52.122.*

Sajt: U fazi izrade...


Profil

icon Jeftinija putovanja preko crkve ??05.12.2005. u 14:04 - pre 223 meseci
Da li je neko bio na jeftinim putovanjima koje crkva ogranizuje ?
Sada sam cuo neka jeftina ponuda za novu godinu..u svakom slucaju uvek se nesto organizuje...
Organicuje katolicka crkva..dok pravoslavna (na zalost) dosta manje.
Ali bez obizra prijavljuju se svi redom...osnovna ideja je hriscanstvo u celini.
Ima ljudi koji konstatno putuju evropom za male pare..
Pa jedno sigurno 40% njih se prijavi za opustenu varijantu obilasci grada,zezanje itd...dok ostali iskljuccivo verski.

Da li je neko ima iskustva...i zna nesto vise o svemu tome... ?
Hvala.
S postovanjem ,
Milan Ristic
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
212.200.74.*



+363 Profil

icon Re: Jeftinija putovanja preko crkve ??05.12.2005. u 15:06 - pre 223 meseci
Tri dana na Ostrogu(ukljucujuci i put) je preko nase pravoslavne crkve 1500 dinara. Za te pare ne mogu busom otici do Beograda i nazad...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Milan_Ristic
Beograd

Član broj: 28084
Poruke: 100
195.52.122.*

Sajt: U fazi izrade...


Profil

icon Re: Jeftinija putovanja preko crkve ??06.12.2005. u 00:07 - pre 223 meseci
da to je sasvim OK!
Ali ja sam mislio putovanja po celoj Evropi sto se organizuje za jako jeftine pare....
Da li je neko upucen i zna nesto o tome ?
S postovanjem ,
Milan Ristic
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.26.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Jeftinija putovanja preko crkve ??06.12.2005. u 00:38 - pre 223 meseci
Da, u pitanju su putovanja u organizaciji Taize-a (www.taize.fr). Taize je mesto u Francuskoj poznato po tome sto je tamo izvesni Brat Roger osnovao posebnu organizaciju unutar Rimokatolicke crkve ciji je cilj da se hriscani iz cele Evrope i sveta bolje upoznaju i kroz molitve i druzenje upoznaju jedni druge.

Da ne duzim, Taize putovanja su do 2000. godine kod nas (Srbija) bila malo poznata i na njih su isli mladi katolicke veroispovesti koji su se na neki nacin isticali (isli redovno u crkvu, pricescivali se...) i koji su za njih morali da imaju preporuku lokalnog svestenika. Zato je Taize vrlo dobro poznat samo na severu Srbije, iliti u delu Vojvodine gde su katolici brojni...

Negde od proslave 2000 godina hriscanstva u Rimu, uslovi za odlazak na ta putovanja su liberalizovani, tako da su do ove godine ljudi mogli da idu i bez posebne preporuke i to bez obzira da li su katolici, pravoslavci ili protestanti. Rezultat: SCG postaje zemlja sa ogromnih brojem novopecenih "hodocasnika" medju kojima je mnogima jedini cilj bio da za male pare vide sveta... sto samo po sebi i nije lose, ali...

Ali, mnogi od njih (inace, smeju da putuju samo osobe do 30 godina, stariji placaju drasticno visu cenu) nisu shvatili da je priroda tih putovanja ne turisticka, vec verska, pa su se desavale veoma nemile scene zbog kojih je onima koji su postovali domacine i zemlju koja ih je ugostila bilo sramota sto dolaze iz iste drzave kao i oni koji prave probleme... U prvo vreme, to se dosta tolerisalo jer su ljudi iz Taizea shvatali da su ta putovanja mnogima bila JEDINA sansa da odu van SCG i dobiju Schengen vizu...

Najbolje su prolazile grupe koje su postovale ono sto se od njih trazilo - da u kucama porodica-domacina budu pristojni, uctivi, da idu na jutarnje molitve i slicno, a da ipak imaju vremena na pretek za turizam u sirem smislu... Cena tih putovanja bila oko 200 evra, islo se autobusom i za te pare se na putu provodilo desetak dana, za koje vreme je otprilike pola otpadalo na posete gradovima koji su bili na putu do destinacije, a druga polovina na boravak u samom gradu - domacinu. Zapravo, placao se samo put, dok je katolicka crkva obezbedjivala hranu, smestaj i prevoz po gradu.

Praksa je da se na put krene oko 25. decembra, posle Bozicnog rucka, da se u grad-domacin stize 28. decembra i tamo slavi Nova godina i 1. januara krece nazad kuci. Nova godina slavi se sa domacinima u crkvi i bude izuzetno lepo i svecano. Vidi se gomila znamenitosti i to sve besplatno ili po smesnim cenama (muzeji, galerije...) i poseti mnogo gradova. Oni koji su verujuci, ovakav put ispunjava srce. Onima koji nisu verujuci - takodje, jer po toj ceni nikad ne bi mogli da vide sve lepote Evrope...

Ja sam na taj nacin proputovao Evropu uzduz i popreko. Nove godine slavile su se u Lisabonu, Hamburgu, Budimpesti, Barseloni, Varsavi, Parizu... Stekao sam prijatelje za ceo zivot, kontakte u svim tim zemljama, a posebna draz tih putovanja je sto se ekipa u autobusu obicno super "zgotivi" za vreme "zivota u busu", s obzirom na to da u njemu zna da se provede po nekoliko dana (od Lisabona do Subotice smo, na primer, putovali 4 dana i usput bili u Madridu, Barseloni, Montpeljeu, Monte Karlu, Milanu...).

Ove godine Nova godina ce se docekati u Milanu. Prema nezvanicnim informacijama, kvota za SCG je smanjena na 5000 ljudi i organizacija je poostrena. Da sumiram - ako je nekom "smor" ovo sto sam naveo, ako ne zeli da upozna Evropu i njenu kulturu, da se druzi sa ljudima iz drugih zemalja, spava u autobusu, da ide na mise i postuje porodicu koja mu pruza gostoprimstvo, ako bi radije da se napija i pravi frku - neka ostane kod kuce. Ako nije takav, onda mu Taize putovanja najtoplije preporucujem. Odmah da kazem, NE ZNAM kako da stupite u kontakt u vezi sa njima, informisite se na www.taize.fr.

The Time is Near!
 
Odgovor na temu

Milan_Ristic
Beograd

Član broj: 28084
Poruke: 100
195.52.122.*

Sajt: U fazi izrade...


Profil

icon Re: Jeftinija putovanja preko crkve ??06.12.2005. u 19:52 - pre 223 meseci
Dusane hvala Ti..svaka cast na ovom opsirnom odgovoru.
Lepo je procitati informacije iz prve ruke.
S postovanjem ,
Milan Ristic
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Jeftinija putovanja preko crkve ??07.12.2005. u 01:38 - pre 223 meseci
Pise da ce troskovi odlaska u Milano biti oko 25 EUR-a za SCG, zaista lepo, zanimljivo i svima dostupno. Jedino je problem pronaci ko su organizatori putovanja SCG.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.252.100.*



+105 Profil

icon Re: Jeftinija putovanja preko crkve ??07.12.2005. u 01:51 - pre 223 meseci
Zakasnili ste....

Citat:
Prijave za susret

Najkasnije do kraja studenog na pripremnim susretima koji će se održavati u vašim župama, zajednicama ili školama. Ako želite pripremati i voditi grupu na susret, javite se u Taizéu tijekom listopada.
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.155.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Jeftinija putovanja preko crkve ??07.12.2005. u 02:31 - pre 223 meseci
Da, zakasnilo se... I nije bila cena 25, vec oko 200 eura...
The Time is Near!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
195.252.100.*



+105 Profil

icon Re: Jeftinija putovanja preko crkve ??07.12.2005. u 02:32 - pre 223 meseci
Na sajtu pise 25e, ili sam nesto propustio ?



Citat:
Sudjelovanje u troškovima

U listopadu će se znati točan iznos za sudjelovanje u pokrivanju troškova (hrana, javni prijevoz itd.). Za mlade iz Hrvatske iznositi će otprilike 45 Eura (70 Eura za starije od 35 godina), iz Bosne i Hercegovine 25 Eura (40 Eura za starije), iz Srbije i Crne Gore 25 Eura (40 Eura za starije).
 
Odgovor na temu

stex

Član broj: 718
Poruke: 374
*.zrlocal.net.

Sajt: stivi.on.neobee.net


+21 Profil

icon Re: Jeftinija putovanja preko crkve ??07.12.2005. u 08:28 - pre 223 meseci
Mi placamo za Milano 140 evra. Ovih dana bi trebalo da dobijemo vizu. Pre dve godine smo bili u Hamburg i strava smo se proveli. A to samo zato sto smo dobili strava smestaj (trazili smo kolektivni smestaj, mada toga vise nema, sada samo privatno). Po nekom pravilu, tu gde prenocis ne smes da budes preko dana. Znaci odes posle dorucka i moras da se vratis tek posle vecere. Ali mi smo dobili kljuc pa smo dolazili kad smo hteli. Imali smo sobu za zabavu (stoni fudbal, pikado itd), a tamo gde smo se tusirali bila je sala sa rolerima. Na mise nismo bili, to niko i ne kontrolise tako da to mozete da izbegnete. Jedini problem to je rucak i vecera gde jedno 40000 ljudi stoji u redu za klopu. Ako zelite da se druzite i upoznajete sa drugima, najbolje je da se prijavite u neku radnu grupu. Ali nesto lagano tipa, deliti caj, vodu itd.

Sve u svemu, kad vidite sta morate da ispostujete, a gde mozete da se provucete, strava ce vam biti.
stivi.on.neobee.net
 
Odgovor na temu

Trikki

Član broj: 75366
Poruke: 94
*.channel4.com.



+1 Profil

icon Re: Jeftinija putovanja preko crkve ??07.12.2005. u 19:31 - pre 223 meseci
Tog iz Tezea su roknuli neki manijaci.

Hodocasce, haha, ma otkud, jedan moj drug je bio sa njima i iznad glave mu je svo vreme bila slika pape Jovana dvadesetitreceg(!). A znam i za neke zenske koje su se prijavile za rad mesec dana ali preko leta. Uzele F vizu i kliiiiiiiiis interailom !
Tu verras, tu te reconnaitras !
 
Odgovor na temu

dejan_su
Dejan Balazevic
Subotica

Član broj: 9453
Poruke: 483
82.131.178.*

ICQ: 337366387


Profil

icon Re: Jeftinija putovanja preko crkve ??10.12.2005. u 07:32 - pre 223 meseci
Citat:
Bananaman: Da, zakasnilo se... I nije bila cena 25, vec oko 200 eura...

Troskovi JESU 25 eura, a to sto ti placas 200, 175 ti lepo uzima agencija za prevoz.

Ja sam bio u leto 2001. i 2002. godine, i planiram da idem opet. Placao sam prvi put 200 maraka, a drugi put 85 eura. U to ti je sve uracunato. Putujes obicno 2-3 dana tamo i isto toliko nazad. Usput smo svracali do Pariza, Liona, Kana, Nice, Venecije, Minhena, Beca, Padove...i svugde imas obilazak ili par sati slobodno. Naravno, imas i stajanja u nekim manje poznatim ali interesantnim mestima. U Taize-u je milina, tu je mnogo dobro. Na jednom mestu par hiljada ljudi, mesto je u brdima, prelepo je. Imas puno zelenila, pa jedno jezero na koje se spustas dole, tamo je prepuno drveca. Kupanje je naravno zabranjeno. Imas jedno mesto gde se uvece okupljaju mladi, zove se Oyak, tamo su svirke svako vece, ko god ponese gitaru svira, pa mozes da cujes muziku iz svih zemalja, pa i crnce kojih ima mnogo. Klopa je meni bila super, dobijes bonove za 7 dana koliko si tamo i imas sva 3 obroka (retko sam isao na dorucak, rano je...). Mozes fino da se najedes. Tamo imas obavezu da udjes u neku grupu, kojih ima na pretek. Sve sto se tamo radi rade ljudi koji dodju. Znaci mozes da odes u grupi za deljenje hrane (tamo su bile moje drugarice pa uvek dobijem malo vise), za kuvanje, za spremanje hrane posle jela, za ciscenje baraka i satora, za ciscenje wc-a (najzanimljiviji posao, zezanje je do jaja i gotov si za 15 minuta), zatim mozes biti nocni cuvar, prodavac u malo prodavnici, zatim mozes izabrati grupu tisine gde ides na jezero i cutis po par sati (nalazis neki svoj mir), mozes i da ides svako jutro i budis ljude kako bi zakljucao barake i tako. Takodje ides na neke sastanke sa grupom gde diskutujete o raznim temama koje dobijete tamo. Tu mozes da upoznas mnoge ljude stvarno. U tim periodima kad su sastanci i kad treba da radis sa grupom ne mozes da budes u sobi (baraka ili sator) jer te izvijaju i zakljucaju ih. Molitve imas 3 puta na dan, a svake subote je glavna molitva gde par hiljada ljudi u crkvi pali svece. To je super prizor. Ako si zavisnik o racunarima, imas jedan Apple u koji gurnes telefonsku karticu i surfujes dok imas para na njoj. Sve u svemu, vredi otici stvarno, za te pare nista bolje nikad neces naci. E da, ako si pravoslavac imas malo izvan grada (tj. seoceta) jednu pravoslavnu crkvu, mada i svi pravoslavci idu na molitve gde i ostali. Toliko za sada, ako se setim jos neceg napisacu. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Jeftinija putovanja preko crkve ??

[ Pregleda: 7684 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.