Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Optika u LAN-u?!!!

[es] :: Enterprise Networking :: Optika u LAN-u?!!!

[ Pregleda: 4762 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slavoljubovski
Slavoljub Milanovic
Beograd

Član broj: 54483
Poruke: 19
213.137.127.*



Profil

icon Optika u LAN-u?!!!03.12.2005. u 21:44 - pre 223 meseci
Od radnog mesta do patch panela imam sledece elemente:
-kabl od računara do uticnice na zidu, sa RJ-45 konektorima, Fly;
-nazidna uticnica sa RJ-45 modulom;
-wall kabl od nazidne uticnice do RJ-45 modula u patch panelu;
-patch panel sa RJ-45 modulima;
-patch kabl sa RJ-45 konektorima.
U pitanju je mreza kategorije 5E ili 6 sa SFTP pasivnim elementima.

Pitanje: Kako bi sve to izgledalo sa optičkim elementima

Da ostavimo po strani svrsishodnost optike u kancelarijskim uslovima, dali bi neko
mogao da mi da skolski primer kako da gore prikazano realizujem sa optickim
komponentama? (mogu one iz ponude Netiksa)

Ako koristim multimodne kablove sa SC konektorima sta bi mi jos trebalo i sta sa cim ide?

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
195.252.113.*



+267 Profil

icon Re: Optika u LAN-u?!!!10.12.2005. u 07:49 - pre 223 meseci
Slavoljubovski -> Da ostavimo po strani svrsishodnost optike u kancelarijskim uslovima, dali bi neko mogao da mi da skolski primer kako da gore prikazano realizujem sa optickim komponentama? (mogu one iz ponude Netiksa)

Nesto nelogicno i nesvrsishodno se ne pojavljuje kao skolski primer, a jos teze je nagovoriti trgovce da to prodaju.Ulem:

UTP: pec deonica do zida je od licnastog bakra i dozvoljava savijanje oko stolova i uglova, povlacenje po kancalariji i rekonfiguraciju mreze. Kada ti dosadi, iscupas konektor iz zida, odes sprat nize i tamo se prosto ubodes u zid.

Optika: U centru se nalazi staklo a ono je lako lomljivo. Za svaki ponaosob kabl proizvodjac navodi koliki je minimalni poluprecnik savijanja i koje mehanicke stresove ( uzduzne, poprecne ) trpi. Ima militari tipova. Dosta su skuplji, a nisu mnogo izdrzljiviji. Postoje i plasticni tipovi, ali su po karakteristikama daleko, bas daleko iza. Kada jednom izvadis konektor, pre ponovnog 'klik' ne gine ti ciscenje. Potrebni odredjen alat i hemikalije, obucen covek, dosta vremena. Nakon toga provera pod lupom dali je sve dobro uradjeno. Traze se cestice prasine od 1 mikrona, kojih, inace ima i u cistom planinskom vazduhu.

Da spomenem da ima primene optike i u periferijskim primenama. Naprimer: imamo dve kamere sa motorima za pozicioniranje na jednom stubu. To je deo veceg sistema pokrivanja prostora. Optika ide direktno od svica do kamera, a u kablu sem optickih postoje i bakarni provodnici za motore. Treba li reci da ovo nije skolski primer i da opreme tog ranga nema kod nasih trgovaca. Mozes sve naruciti: pci i pcmcia kartice, konverter rgb signal na optiku ... Samo inzinjer-projektant treba da ima razlog da koristi bas tu tehniku ...

U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

nn_k2

Član broj: 79820
Poruke: 10
*.pat-pool.kg.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Optika u LAN-u?!!!04.01.2006. u 12:26 - pre 222 meseci
Ako je velika duzina...
Ako prolazis kroz industriski pogon gde ima dosta EL smetnji
A koji je jos primer?
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Optika u LAN-u?!!!

[ Pregleda: 4762 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.