Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

aplikacija za slanje SQL upita oracle-ovoj bazi

[es] :: Oracle :: aplikacija za slanje SQL upita oracle-ovoj bazi

[ Pregleda: 4191 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon aplikacija za slanje SQL upita oracle-ovoj bazi30.11.2005. u 09:42 - pre 223 meseci
ovo sam pitanje postavio i na porumu "baze podataka" ali cu ga postaviti i ovdje jer ne znam gdje mu je tacno mjesto...

dakle,

interesuje me postoji li koja aplikacija (i kako se zove) da je mogu povezati sa nekom oraklovom bazom i preko nje slati SQL upite toj bazi...

znaci, zelim da izbjegnem instalaciju bilo kakvih servera vec zelim samo dva obicna fajla na HDD-u : samu aplikaciju i neku bazu...

ako imate instaliran Visual Basic, onda je ono sto zelim slicno aplikaciji koja se iz visual basic-a moze naci i pokrenuti pod Add-Ins -> Visual Data Manager , u kojem se mogu kucati sql upiti, ali nazalost ne i za oraklovu bazu....

moze li mi ko pomoci u vezi ovoga...??


there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

Raspucin

Moderator
Član broj: 20699
Poruke: 216
82.208.209.*

ICQ: 244452581


+3 Profil

icon Re: aplikacija za slanje SQL upita oracle-ovoj bazi30.11.2005. u 16:46 - pre 223 meseci
Paaaaa, Oracle je malo slozeniji, od pukog kopiranja fajlova.... Bolje pokusaj sa Access-om, MySQL-om...
 
Odgovor na temu

HCl
-

Član broj: 75304
Poruke: 13
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: aplikacija za slanje SQL upita oracle-ovoj bazi02.12.2005. u 11:03 - pre 223 meseci
http://www.oracle.com/technolo...stantclient/instantclient.html
ili jos bolje instaliraj PHP sa podrskom za ORACLE i to je to.



 
Odgovor na temu

darkopopovic
Popovic Darko

Član broj: 63831
Poruke: 36
213.244.208.*



Profil

icon Re: aplikacija za slanje SQL upita oracle-ovoj bazi05.12.2005. u 20:23 - pre 222 meseci
Probaj ovaj program .

http://www.dkgas.com/oraeditpro.htm
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: aplikacija za slanje SQL upita oracle-ovoj bazi07.12.2005. u 22:13 - pre 222 meseci
pogledacu ovaj program...


neko pomenu kopiranje jedne oraklove baze.....
znaci...jedan fajl (kao npr. access)??

jer meni treba samo jedan fajl nad kojim cu raditi SQL upite...

"darkopopovic"-u je li tako nesto moguce sa oviom programom?? znaci nista server, samo program i fajl (sama baza)

there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.vdial.verat.net.



+3 Profil

icon Re: aplikacija za slanje SQL upita oracle-ovoj bazi08.12.2005. u 14:26 - pre 222 meseci
Lepo ti je receno da Oracle nije Access, to znaci izmedju ostalog da se ne radi sa jednim fajlom u koga je sve strpano. Moras imati server na kome postoji baza koju hoces da koristis i moras imati klijenta (ili bar klijentske biblioteke) preko koga pristupas bazi.
Owl
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: aplikacija za slanje SQL upita oracle-ovoj bazi

[ Pregleda: 4191 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.