Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Identifikacija Dolazeceg Poziva (Get Caller ID)?

[es] :: .NET :: Identifikacija Dolazeceg Poziva (Get Caller ID)?

[ Pregleda: 4230 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Duly
Dusan Stanojevic
Beograd

Član broj: 17973
Poruke: 14
195.178.56.*



Profil

icon Identifikacija Dolazeceg Poziva (Get Caller ID)?17.11.2005. u 11:04 - pre 224 meseci
Ima li neko izvorni kod u .NET-u, ili zna li mozda metodu kako da se preko modema dobije ID dolazeceg poziva, naravno u koliko telefonska centrala podrzava identifikaciju.
 
Odgovor na temu

veljkoz
Veljko Zrnic
Beograd

Član broj: 17414
Poruke: 17
*.197.eunet.yu.



Profil

icon Re: Identifikacija Dolazeceg Poziva (Get Caller ID)?17.11.2005. u 21:05 - pre 224 meseci
I ja to isto pravim :) pretrazi malo na forumu sta su ljudi odgovarali...

ukratko:
- ako koristis .net <2.0, mislim da je najlakse da koristis mscomm32.ocx kontrolu (mozes da nadjes na netu). Registruj je (regsvr32 mscomm32.ocx), i onda mozes da je importujes u studio. Koristi podesavanje za com port (namesti na koji tebi treba), i posalji komandu "AT+VID=1" (mislim da je ComPort.Output="AT+VID=1" za slanje na port). Preuzimanje izvestaja sa porta: ili preko tajmera koji ce da okida svakih xxx ms i da ocitava sve sto je modem poslao, ili da stavis threshold=x na kontrolu pa da ti se javljaju event-ovi na svakih poslatih x karaktera od modema.
Drugo resenje - skini sa microsoftovog sajta "Using the COM Port in VB" primer

-ako koristis .net 2.0 koristi klasu Serial. Verujem da se slicno koristi kao mscom32, ali nisam probao...

PS: posto moja centrala nema ID (a izgleda ni modem ne podrzava), ako hoces poslacu ti moju verziju pa mi samo reci da li radi kod tebe...
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Identifikacija Dolazeceg Poziva (Get Caller ID)?

[ Pregleda: 4230 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.