Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Migracija baze sa MySQL na SQL server 2000

[es] :: MySQL :: Migracija baze sa MySQL na SQL server 2000

[ Pregleda: 2182 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dusan Nikolic
IT administrator
Beograd

Član broj: 69247
Poruke: 16
*.ni.sbb.co.yu.



Profil

icon Migracija baze sa MySQL na SQL server 200011.11.2005. u 10:00 - pre 224 meseci
Imam bazu koja sadrzi podatke vezane za artikle koje predstavljam na sajtu. Preko PHP instrukcija pristupam MySQL bazi odakle vadim ono sto sam uneo vezano za svaki konkretan proizvod. Unosim u bazu ime, tehnicke karakteristike i sliku za svaki proizvod. Sada to treba da postavim na server koji ima instaliran MS SQL i treba da kompletnu bazu prebacim i preradim kod u PHP skriptama. Koji je najbezbolniji nacin da se to uradi i da nastavim da preko PHP-a pristupam nadalje SQL serveru? Skidao sam neke migration tool-ove sa neta, ali mi treba konkretan savet od nekog ko je to vec radio.
 
Odgovor na temu

Dusan Nikolic
IT administrator
Beograd

Član broj: 69247
Poruke: 16
*.ni.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Migracija baze sa MySQL na SQL server 200016.11.2005. u 14:56 - pre 224 meseci
Resio sam problem sam. Ako nekom treba pomoc, neka se javi.
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Migracija baze sa MySQL na SQL server 200018.11.2005. u 22:46 - pre 224 meseci
Pa da te ne bi neko trazio nakon par mjeseci kad vrsljajuci po forumu naleti na ovu temu, bilo bi najbolje da ako ti se da napishes kako si to uradio.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Dusan Nikolic
IT administrator
Beograd

Član broj: 69247
Poruke: 16
*.sam-son.co.yu.



Profil

icon Re: Migracija baze sa MySQL na SQL server 200007.06.2007. u 16:32 - pre 205 meseci
U pravu si, koristio sam program firme Adventnet koji može da se skine sa njihovog sajta i koristi ograničen broj puta (ili dana, nisam siguran), mada je meni trebalo samo jednom. Podigao sam sql server paralelno i u programu sam prebacio bazu u lakih 3-4 koraka. Sve je objašnjeno i lako. Jedna tabela je pri konverziji pukla, ali mi nije bio problem da nju sredim. Najveći problem je bilo naknadno sređivanje PHP koda da radi sa mssql. Tu mi je jedino pomogao sajt www.php.net i njihova ogromna baza rešenih problema koju imaju.
Ono što još mogu da dodam, možda je i nebitno, ali mi je upalo u oči. Baza mi se posle migracije uvećala sa 6MB na oko 12MB.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Migracija baze sa MySQL na SQL server 2000

[ Pregleda: 2182 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.