Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Grafička tabla ( Genius )

[es] :: Grafički dizajn :: Grafička tabla ( Genius )

Strane: 1 2

[ Pregleda: 22327 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.ptt.rs.



+61 Profil

icon Re: Grafička tabla ( Genius )16.11.2009. u 11:43 - pre 174 meseci
Skoro sam uzeo Bamboo Fun model




Prezadovoljan sam njom.



Nemoj da uzimas Genius table, posto je razlika ogromna. Imao sam jednu pre ove i ovo je stvarno osvezenje.
 
Odgovor na temu

pliskin

Član broj: 119733
Poruke: 37
*.nis-naftagas.rs.



Profil

icon Re: Grafička tabla ( Genius )17.11.2009. u 11:22 - pre 174 meseci
Imam isto misljenje da bih uvek uzeo Wacom prije Geniusa. Imam jednu tablu trenutno, rec je o Wacom Volito2:



Ova tabla je odlicna u odnosu na cenu. Kostala je 80e prije godinu i nesto dana. Mislim da nijedan Genius nece postici te rezultate u tom rangu cene. Sad ne znam kome za sta ce trebati ali meni radi super osnovne funkcije selektovanja i pisanja ali uglavnom je koristim za slikanje u photoshopu. Jedini nedostatak posle godinu i nesto dana je velicina, tj velicina radnog prostora, jer je samo A6, sad bi bilo lepse imati nesto vece.

Ove slike su radjene sa Wacom Volito2:

http://i38.tinypic.com/2nm3i9l.jpg

http://i37.tinypic.com/igglfb.jpg
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.ptt.rs.



+61 Profil

icon Re: Grafička tabla ( Genius )17.11.2009. u 12:04 - pre 174 meseci
Hej, svaka cast. Odlicni radovi!

Inace, mala povrsina moze da bude i mana i prednost.
Ljudi koji znaju da crtaju/slikaju (na papiru/platnu) koriste mnogo veci zamah, tako da im je i potrebna veca povrsina.
Ali ako se tabla koristi kao zamena za neke svakodnevne operacije (selekcija, stamp tool i sl.), onda manji hod mnogo vise znaci zbog manjeg zamaranja ruke.
 
Odgovor na temu

gorankx
Goran Gonjevic
Zvezdara
beograd

Član broj: 99632
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Grafička tabla ( Genius )21.05.2010. u 20:29 - pre 168 meseci
Ja uzeh Genius G-Pen 450, jbg nadjoh povoljno iako mi uopste netreba,





Samo pakovanje je veoma dobro, vidi se da su se u Genius-u malo potrudili tako da je tu i podrska za vistu iW7
samo sto Annotate i PenCommander nisu podrzani za ove nove sisteme ali ostalo radi.
U pakovanju pored table i olovke su ukljuceni: baterija, 2 rezervna vrha (+ olovka ima vec jedan vrh)
i prsten za zamenu vrhova.

E sad ono sto mene interesuje jeste, jel moze ikako da se podesi tako da nebude povrsina table vezana za kordinate monitora nego da se slobodno kursor krece kao kod misa ??/
to sam ja ! ! !
 
Odgovor na temu

Zlokrst

Član broj: 213893
Poruke: 47
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Grafička tabla ( Genius )03.03.2011. u 11:40 - pre 159 meseci
Evo jos malo da ozivimo temu. :)

Zelim da kupim tablu ali ne znam za koju da se odlucim.
Dvoumim se izmedju KANVUS Graficka tabla Office 53 (CENA: 4.850,00din) i Wacom Bamboo 2 Pen CTL-460-EN (CENA: 6.599,00din)

Za wacom sam cuo da su odlicni ali o KANVUS-u ne znam nista, pa reko mozda neko moze nesto vise da mi kaze.

Treba mi za rad u photoshopu (retus i sl.) i mozda eventualno u illustratoru.

Hvala! :)
 
Odgovor na temu

gorankx
Goran Gonjevic
Zvezdara
beograd

Član broj: 99632
Poruke: 143
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Grafička tabla ( Genius )03.03.2011. u 16:25 - pre 159 meseci
pa ono najbolje da ides na sigurno barem ja tako mislim iako je razlika u ceni poprilicna ...
to sam ja ! ! !
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.4-1.cable.virginmedia.com.



+61 Profil

icon Re: Grafička tabla ( Genius )03.03.2011. u 17:12 - pre 159 meseci
Wacom je Wacom... opet, sve zavisi za sta ces da je koristis...
Meni je kod Geniusa smetalo to sto je odziv slab... jednostavno, ako treba nesto "na brzaka" da nazvrljam, imam to neko kasnjenje... kod Wacoma nema...
I Genius olovka mi je nekako bila... hmmm... manje "udobnija" od Wacomove... valjda zbog baterije ili nemam pojma cega...
 
Odgovor na temu

squatter
Nis

Član broj: 282813
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.prvioglasi.com


Profil

icon Re: Grafička tabla ( Genius )20.05.2011. u 01:56 - pre 156 meseci
Pozdrav

Imam i ja jedno pitanje.

Hocu da kupim graficku tablu. Nasao sam intuos 3 i intuos 4 po ceni koja mi odgovara. Iste su velicine, samo je razlika u 60e. Obe table su polovne.
Jedina bitna razlika izmedju ove 2 table po meni je sto Intuos 3 ima 1000 a I 4 2000 psl . Pa me sad interesuje kolika je tu realna razlika ? Posto Intuos 3 radi odlicno.
Do sad sam koristio Ginius i nekoliko puta sam imao u rukama Intuos 3 ali nisam koristio I4 pa me interesuje dal tih 1000psl vredi 60e vise ?


Moj savet je da ne kupujete Ginius graficke table. Koristio sam 2 i nikakve nisu. Jos uvek mi je krivo sto sam pre 3 god potrosio 12000.
Ako radite bilo sta malo ozbiljnije ima samo da pogubite zivce. I ja sam iso tom logikom da mi ne treba nista ozbiljno - samo za skiciranje, ni za to mi nije posluzila kako treba.
Na kraju sam ponovo poceo da crtam na papiru pa da prebacujem na kompjuter. Cisto bacanje para. Bilo koja wacom tabla je bolja od Ginius.







 
Odgovor na temu

nevenna89
student,stomatološki fakultet

Član broj: 286154
Poruke: 1
95.180.72.*



Profil

icon Re: Grafička tabla ( Genius )08.06.2011. u 23:50 - pre 155 meseci
Imam pitanje i def mi treba pomoć...kupujem dečku grafičku tablu za rođendan,ali nemam pojma čak ni koje bih karakteristike trebala da gledam,jednostavno se ne razumem.On tako crtka amaterski,za sebe da kažem,ovo će mu biti prva grafička tabla,znači totalno bez iskustva.Ali mu naravno ne bih kupila nešto što ne valja. Malo sam ograničena sa novcem,pa me zanima koliko je velika razlika između ove dve i koliko su one uopšte dobre? WACOM Bamboo 2 Pen CTL-460-EN i Genius Mouse Pen i608 6x8
Ja sam kao nešto upoređivala,brojke im se uglavnom poklapaju...


 
Odgovor na temu

daim
Srbija

Član broj: 295361
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Grafička tabla ( Genius )14.12.2011. u 20:32 - pre 149 meseci
Aktivno crtam,bavim se ta2-om,tabla mi dosta pomaze,sto u fotoshop-u sto za izivljavanje i svoju dusu :)..Neka moja zapazanja:Genius,najvece smece.Nikako ne preporucujem njihove pen tablete,cak ni za amaterizam,a kamoli za nesto ozbiljnije.Jednostavno su krute prilikom crtanja i toliko su ne precizne,da je recimo ukrajanje misem na fotosopu pravo zadovoljstvo u odnosu na Genius tablet.Trenutno posedujem MEDION pen tablet MD 2012A4..Jednostavno odlican za pocetnika kao i za malo ozbiljnijeg artista.Na tabli postoji i dosta precica tipa cut,copy,paste,ceo Microsoft office program,explorer,pa i precica koja otvara neki programcic (koji ide uz driver table nesto poput rich text documenta)za smestanje i cuvanje pismenih podataka.Veliki + od mene..I sledeca tabla je od proizvodjaca "Wacom",jednostavno neprikosnoveni i za profesionalce i za amatere.Bilo sta od Wakoma je pravi potez a to da li je za pro igraca ili za pocetak odlucuje samo velicina tableta,mogucnosti i naravno cena..Moja preporuka za crtanje freehand-om je definitivno My Paint program + stotine besplatnih brusheva sa neta..
 
Odgovor na temu

Ukleti Holandjanin
Ukleti Holanđanin
Aleksinac, Srbija

Član broj: 333105
Poruke: 26
185.22.90.*



Profil

icon Re: Grafička tabla ( Genius )22.11.2017. u 12:32 - pre 77 meseci
Najjeftinija koju sam ikada nasla:

http://www.eponuda.com/grafick...-eu-graficka-tabla-cena-366219
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8065



+1748 Profil

icon Re: Grafička tabla ( Genius )22.11.2017. u 13:48 - pre 77 meseci
Bas divno samo toga , nema na sajtu prodavnice. Ima na E ponuda , nema u realnosti . Nista cudno , svi ti sajtovi imaju tu manu , da listaju Fantomske proizvode .

U stvari ima samo nije dobar link . Evo pravog :

http://www.duocom.rs/sr/proizvod/wacom-one-ctl-471-eu-small/42813
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Grafička tabla ( Genius )

Strane: 1 2

[ Pregleda: 22327 | Odgovora: 31 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.