Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FAT & permissions

[es] :: Linux :: FAT & permissions

[ Pregleda: 3815 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dr_voja
Milošević Vojislav
Beograd

Član broj: 2066
Poruke: 69
*.40.EUnet.yu

ICQ: 54318972


Profil

icon FAT & permissions30.09.2002. u 19:19 - pre 261 meseci
Rešio sam da instaliram DOSEMU, i moram priznati da sam totalno zbunjen. Dokumentacija je ili zastarela ili za pogrešnu varijantu (binary ili source) ili je toliko konfuzna da i nema neke vajde.

Ali dobro da ne bi gnjavio mnogo o tome imam konkretan problem - mountovao sam DOS-ovu particiju kao /fat-d i prirodno podatke i programe sa nje da koristim u DOSEMU-u. Međutim kao običan user na svim fajlovima i direktorijumima imam samo dozvole za pisanje i čitanje a ne i za pisanje. Ne znam šta da radim pošto chmod ne radi na fat-u.

Inače nisam uspeo ni pošteno da ga instaliram. Koristio sam skriptu install_systemwide (pre toga sam naravno kompajlirao) ali to je napravilo faljove samo u /opt/doesmu i /usr/bin a ništa od /etc ili man stranica. Ne bih to pitao ovde ali u dokumentaciji kao piše da su instalacione instrukcije u falju QuickStart a tamo piše nešto deseto (ja sam skinuo source a tamo pise skini binary)

"Staromislitelji ne trbuhosećaju englsoc"
 
Odgovor na temu

luner
Donald Secret
ISP admin

Član broj: 80
Poruke: 171
195.252.118.*

Sajt: www.lun.co.yu


Profil

icon Re: FAT & permissions30.09.2002. u 21:25 - pre 261 meseci
/dev/hda3 /mnt/hda3 vfat defaults,gid=100,umask=0002 0

ili ti klasican primer montiranja vfat particije tako da i obicni smrtnici mogu da pisu po njoj (mada mi nikad nije bilo jasno zašto po defaultu štite to s***** :)))
*************************************
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: FAT & permissions01.10.2002. u 00:58 - pre 261 meseci
Ja bi pre rekao da tvoja komanda stavlja mountovanu particiju u vlasnistvo root-a pod grupom sa gid-om 100 i sa permisijama 775 gde samo clanovi grupe sa gid-om 100 mogu da pisu/brisu/citaju/executuju dok ostali useri mogu samo da citaju/exec. Ako si to znao onda si trebao coveku da navedes da treba da stavi gid svoje grupe umesto 100 itd itd ponavljam po milioniti put nije linux distribucija windows i nisu sve distribucije iste i nema svaka users grupu ako je uopste ima sa gid-om 100 itd itd.
 
Odgovor na temu

brcha
Filip Brčić
Beograd, Serbia

Član broj: 440
Poruke: 436

Jabber: brcha@kdetalk.net
ICQ: 40994923
Sajt: brcha.com


+2 Profil

icon Re: FAT & permissions01.10.2002. u 17:17 - pre 261 meseci
Lepo kaže mohican. Ako želiš da svi imaju read/write pristup svojoj vfat particiji, stavi umask=0000, a u svakom slučaju pogledaj man mount za više informacija...
... and the aliens sent an android down to earth, to slow down mankind's development
... and they named it Bill Gates.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: FAT & permissions

[ Pregleda: 3815 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.