Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da instaliram kernel source?

[es] :: Linux :: Kako da instaliram kernel source?

[ Pregleda: 3552 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Kako da instaliram kernel source?01.11.2005. u 13:10 - pre 224 meseci
Posto sam probao par distribucija, odlucio sam se za debian 3.1.
Jos mi je samo ostalo da instaliram drivera za modem(intel 537
) i graficku(ATI radeon 9000). I za to mi treba kernel source.
posto ga nema na cdu ja sam na jednom od cdova iz pcchipa nasao kernel koji je ista verzija kao i moj. Sta daje da radim?
 
Odgovor na temu

Comrade

Član broj: 30466
Poruke: 306
213.244.208.*



+2 Profil

icon Re: Kako da instaliram kernel source?02.11.2005. u 11:15 - pre 224 meseci
Pa raspakuj ga i kompajliraj
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: Kako da instaliram kernel source?06.11.2005. u 17:34 - pre 224 meseci
Snimo sam sa cd PCChipa noviji kernel(mislim da je 2.4.31, stari je 2.4.27), pa po upustvu da instaliram.
Otpakujem ga i prekopiram u direktorijum /usr/scr/linux
kucam make prproper -odradi sve;
make oldconfig -Procitao sam da je to da bi mi snimio staru konfiguraciju kernela
make modules ;
make modules_install;
make bzImage;
Prekopiram bzImage u /boot , pa u grub config fajlu dodam opciju "Novi" i da image /boot/bzImage
Restartujem komp i izaberem "Novi". Tu on ucita kernel i startuje kde. I na kraju kao po upustvu kucam
make install;
Isto sve odradi i u /boot/ mi napravi image fajl(nisam siguran tacno kako se zove)
Ja prepravim novi da mi ucitava taj fajl i restartujem komp. Kompjuter se ucita ali ja opet nemam kernel source instaliran. I nece da mi prepozna zvucnu karticu, ntsf i fat particije. To sto mi ne prepoznaje mi je jasno da treba opet da konfigurisem kernel ali ovaj put manualno, nego zasto nema kernel source instaliran?
 
Odgovor na temu

baranjac
Beli Manastir

Član broj: 24840
Poruke: 81
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: miodrag.mokricki.info


+7 Profil

icon Re: Kako da instaliram kernel source?01.12.2005. u 19:22 - pre 223 meseci
Imam isti problem. Kod instalacije drajvera za modem (intel536ep) na mandrake9.2 dobijem poruku da nema kernel source. Pošto sam novi u linux-u i želim se skinuti sa windoze molio bih nekog znalca da mi objasni šta je to kernel source gde da ga nađem i kako da ga instaliram postavim ili šta već. Faking tražim informaciju već duže vreme i faking popizdio sam.
 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.drenik.net.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: Kako da instaliram kernel source?01.12.2005. u 20:10 - pre 223 meseci
Samo treba imati raspakovan source na odgovarajucoj lokaciji (kod mene na slack-u je to /usr/src). Svaki drajver kada se kompajlira trazi source. Pogledajte jos jednom na cd-ovima distribucije, sigurno ima negde.
 
Odgovor na temu

MiTo
pht
Split

Član broj: 14067
Poruke: 31
*.xnet.hr.

ICQ: 32812963


Profil

icon Re: Kako da instaliram kernel source?01.12.2005. u 23:06 - pre 223 meseci
evo procitaj upute, kompajliranje kernela na debianu je djecija igra,

http://www.debian.org/releases/stable/i386/ch08s05.html.en
 
Odgovor na temu

baranjac
Beli Manastir

Član broj: 24840
Poruke: 81
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: miodrag.mokricki.info


+7 Profil

icon Re: Kako da instaliram kernel source?02.12.2005. u 00:21 - pre 223 meseci
Sada sam u takvoj konfuziji da nije bitno . Da li moram kompajlirati kernel da bih instalirao drajver za modem. Inače sam instalirao mandrek 9.2 ali pri instalaciji mi nije postavljen kernel source ili kernel header nemam pojma šta je šta, ali znam da tog sranja nema u usr/src/ , ako me ko razume. Da krenem iz početka:
1. instalirao sam mandrake 9.2 (sam se instalirao, ja sam mu samo ostavio prostora na disku),
2. zvuk , slika , gnome i ostalo fenomenalno radi,
3. faking modem nisam pri instalaciji uspio postaviti, tako da me to sad najlepše rečeno muči.
4. nabavio (skinuo) sam drajver za modem sa intelovog sajta sve kul verzija štima i sve ostalo
5. pokrećem instalaciju drajvera po uputstvu, kad ono izbaci mi da nemam kernel headers instaliran, ili može biti i kernel source, više nisam siguran.
6. e šta sad? Imam tri cd-a od ove instalacije a na ta tri cd-aaaa nisam uspio pronaći kernel-headers fajl niti kernel-source fajl koji bi verovatno trebo otpakovati tamo gde to treba, ili ne.
Možda moram kompajlirati kernel prvo? ili jednostavno da odustanem ili promenim distribuciju

 
Odgovor na temu

Leftist
Luka Stojanovic
Bg

Član broj: 21766
Poruke: 401
*.drenik.net.

Jabber: slartibartfast@jabber.cc
Sajt: www.reggae.rs


+5 Profil

icon Re: Kako da instaliram kernel source?02.12.2005. u 02:21 - pre 223 meseci
ne! ne treba da se kompajlira kernel. treba da se pokrene instalacija drajvera koja ce sama iz source-a uzeti sta joj treba. Mozda osim kernela trebaju i kernel headers u /lib direktorijumu ili gde vec. Potrazite pakete sigurno ima!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako da instaliram kernel source?02.12.2005. u 03:29 - pre 223 meseci
@baranjac: Ako imas mogucnosti nabavi Mepis 3.3.1, ne bi trebalo da ti predstavlja preveliki problem jer se radi samo o 1 CD-u, koji je i Live a po zelji se moze i instalirati na hdd, a ima integrisanu podrsku za nekoliko modema, odmah, i pod Live rezimom i kad ga instaliras na hdd, ne treba instalirati nikakve drajvere, jednostavno odmah rade:

file:/mnt/hda1/lib/modules/2.6.10/modem/Intel536.ko
file:/mnt/hda1/lib/modules/2.6.10/modem/ltmodem.ko
file:/mnt/hda1/lib/modules/2.6.10/modem/ltserial.ko
file:/mnt/hda1/lib/modules/2.6.10/modem/slamr.ko
file:/mnt/hda1/lib/modules/2.6.10/modem/slusb.ko

Naravno, nemoj napustiti ni madrake 9.2, mora biti da imas kernel source na CD-ima, mozda je malo drugaciji naziv, samo strpljivo. Ovaj Mepis bi ti pomogao da premostis pocetne teskoce a uopste nije lose imati na raspolaganju 2 distribucije - uvek se nadje nesto sto je u jednoj bolje nego u drugoj.

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 02.12.2005. u 04:30 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

baranjac
Beli Manastir

Član broj: 24840
Poruke: 81
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: miodrag.mokricki.info


+7 Profil

icon Re: Kako da instaliram kernel source?02.12.2005. u 10:17 - pre 223 meseci
Hvala na odgovorima. Imam live distribuciju knopix i prokleto mali linux. Probati ću sa njima. Hvala još jednom.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako da instaliram kernel source?02.12.2005. u 11:36 - pre 223 meseci
Citat:
baranjac: Hvala na odgovorima. Imam live distribuciju knopix i prokleto mali linux. Probati ću sa njima. Hvala još jednom.
Ne mogu da ti garantujem, ali mislim da ti sa njima nece biti nista lakse od mandrake-a. Knoppix vec dugo nisam koristio uz modem, cini mi se da ima kernel header-e, ali je pitanje da li uopste mozes na Live da instaliras modem. Knoppix je takodje vrlo specificna distribucija, mislim da ni nema kernel source pripremljen za lako koriscenje. Slicno je i sa onim malim.

Kao sto rekoh, ima vec nekih distribucija koje to resavaju ugradnjom gotovih drajvera za pojedine modeme.

Sad videh i ovo: "Something else that people complained about: the kernel-source is not included in the download edition." Dakle, ako je tvoj Mandrake dobijen skidanjem sa neta, onda NEMA ukljucen kernel source, pa bi ga trebalo dodatno skidati.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

baranjac
Beli Manastir

Član broj: 24840
Poruke: 81
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: miodrag.mokricki.info


+7 Profil

icon Re: Kako da instaliram kernel source?02.12.2005. u 23:31 - pre 223 meseci
To sam i mislio da nema kernel surce odnosno sada sam uveren . Problem je što je taj kernel source 2.4.22-10mdk velik oko 40 megabajta što znači da imam oko 4 sata kaskanja (download-a) faking sursa, što je također pomalo iritantno.
Za knopix bi rekao (prvi utisci) da je fenomenalan. Može se instalirati i na hard i to veoma lako ali kod njega mi ne radi zvuk, o modemu ni da ne pričam. Potrudiću se da nađem mepis
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Kako da instaliram kernel source?

[ Pregleda: 3552 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.