Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc u Pascalu!!!

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Pomoc u Pascalu!!!

[ Pregleda: 2047 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

em!r
HDD

Član broj: 71506
Poruke: 14
*.pppoe789.bih.net.ba.

Sajt: www.nema-jos.com


Profil

icon Pomoc u Pascalu!!!19.10.2005. u 18:03 - pre 225 meseci
Ej ljudi evo ja sam novi na forumu. Imam nekoliko pitanja i problema pa se nadam da mi mozete pomoci.

Kao prvo imam nesto zadataka iz pascala koje moram da uradim a malo su i poteski pa ako ko moze da mi pomogne da ih rijesim. I ako ko moze i ima vremena da preko MSN-a malo popricamo, i da mi malo objasni o pascalu i da mi malo pomogne.
Hvala!
Evo nekoliko zadataka pa ko zna uradit, molim ga da uradi, barem one koje zna.

1.Napisat program za unos datuma u januaru 1999 i za ispisivanje naziva dana koji odgovara tom datumu?

2.Napisi program kojim se sabiraju svi neparni brojevi od 100 do 1000 upotrebom while naredbe.

4.Napisati proggram za ispisvanje parnih brojeva izmedu 40 i 20 koristeci naredbu WHILE.
5.Demonstracija sumiranja cifri bbrojeva, okretanja brojeva, izbacivanje jedne cifre,...
6.Treba prebrojati koliko puta se u kojem mjesecu u 20. vjeku pojavio petak 13. Godina je prjestupna ako je djeljiva sa 4 i djeljiva sa 400, a ne sa 100:
npr. 1900 NIJE!!! prjestupna, a 2000 je prjestupna.
7. Napisi program kojim se trazi zbir brojeva od 100 do 300 cija je zadnja cifra 7.
8. Za dva zadana broja treba ispisati broj zajednickih prostih faktora i njihovu sumu.
Ulazni podaci:
1. prirodni broj A (1<= A <=10000) (ovo <= je ono manji ili jednako)
2 . prirodni broj B (1<= B <= 10000)
Izlazni podaci:
1. broj prostih faktora broja A
2. Broj prostih faktora broja B
3. broj zajednickih prostih faktora broja A i B
4. zbir prostih faktora broja A koji su ujedno prosti faktori broja B
9.Napisi program koji ce procitat niz brojeva. Oznaka krajaniza je upisana 0. Treba odrediti i ispisat duljinu najduzeg neopadajuceg podniza (djela niza ciji clanovi nisu sve veci).
Primjer
ULAZ: Upisi niz: 3 8 9 2 1 8 7 9 9 10 11 3 2 0
IZLAZ: Najduzi neopadajuci niz je imao 5 elemenata
10.Napisati program za pretvaranje decimalnog broja u binarni.
11.Napisi program kojim se uneseni ulazni broj konvertuje u heksadecimalni broj.
12.Napisi program kojim se trazi zbir brojeva od 1 do 100 djeljenih 6 i 4. Brojevi od 50 do 60 ne ulaze u taj zbir.
13.Napisi program kojim se od datog prirodno broja n formira broj sa stim ciframa ali u inverzon poretku.
14.Napisi program kojim se za zadat prirodan broj n utvrduje koliko on ima binarnih jedinica ako je predtavljen u binarnom obliku.
 
Odgovor na temu

Passwd

Član broj: 54624
Poruke: 640
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Pomoc u Pascalu!!!19.10.2005. u 18:13 - pre 225 meseci
dodji na irc.balcan.net na kanal #programming i problem je rijesen
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Pomoc u Pascalu!!!

[ Pregleda: 2047 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.