Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Flashovanje sa v28 za ME45

[es] :: GSM - servisiranje :: Flashovanje sa v28 za ME45

[ Pregleda: 2265 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Flashovanje sa v28 za ME4518.09.2002. u 14:37 - pre 262 meseci
Ovako, nasao sam flash v28 za moj ME45 i hteo bih da flashujem telefon sa njime, medjutim poucen prethodnim losim iskustvom kada sam ubio jedan S35 pogresnim flash-ovanjem, hteo bih da mi svi koji ste upuceni u ove stvari kazete prvo da li da to uopste radim posto sada imam v21 onu originalnu siemens-ovu i sta nesmem da uradim i na sta da obratim paznju. Znam one osnovne stvari oko flash-ovanja ali me zanima da mi neko skrene paznju na stvari kao sto su da se nesme flashovati telefon sa nizim verzijama kada se jednom snimi v21 ili novije i tome slicno jer to tada nisam znao pa sam sjebao telefon.

Takodje me zanima da li neko zna sta je to desmilock kabl posto sam ovo dobio kao odgovor na jednom stranom forumu.

Citat:
With the firmware v26, the S45 goes faster (surely in the explorer) some other bugs are fixed. The V. 28 is already available but to upgrade your S45 to V26 or V28 you need a desimlock cable (don't use the original cable from siemens, it will not work and your phone may become out of work).




Molim za kratke i jasne odgovore. Hvala.
 
Odgovor na temu

Woykhan
Mladenovac

Član broj: 1374
Poruke: 198
*.beg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Flashovanje sa v28 za ME4518.09.2002. u 17:04 - pre 262 meseci
Citat:
Ovako, nasao sam flash v28 za moj ME45 i hteo bih da flashujem telefon sa njime, medjutim poucen prethodnim losim iskustvom kada sam ubio jedan S35 pogresnim flash-ovanjem, hteo bih da mi svi koji ste upuceni u ove stvari kazete prvo da li da to uopste radim posto sada imam v21 onu originalnu siemens-ovu i sta nesmem da uradim i na sta da obratim paznju.

Prvo i osnovno: ne flashuj ako si zadovoljan kako ti radi trenutna verzija. Ali u suprotnom, ne znam zašto si čekao do sad :-)
Citat:
Znam one osnovne stvari oko flash-ovanja ali me zanima da mi neko skrene paznju na stvari kao sto su da se nesme flashovati telefon sa nizim verzijama kada se jednom snimi v21 ili novije i tome slicno jer to tada nisam znao pa sam sjebao telefon.

Pa ovo ti nije tačno, ne smeš da flashujes sa 21 na niže samo ako ti je unutra eeprom od 21 pa na više. Ti si taj telefon sjebao slično kao i ja moj :-) tj drugov, a kao što vidiš mogu da se srede. Kod tebe je problem samo u loše kalibriranom eepromu, jerbo su ti ubacili fullflash (a mene zanima kakooooo? :-)) od nekog drugog telefona, a ti naravno nemaš backup originalnog :-) Slična stvar je i kod onog "mog" s35, prijavi da je napunio bateriju za pola sata i onda ne izdrži ni jedan dan. E sad, to bi moglo da se sredi ovim novootkrivenim programom (samo je pitanje dal će smeti da opet kači telefon kod mene na kabl ;-)), a kod tebe je to možda malo zajebanije (jer bar ja ne znam za program koji podešava parametre za mrežu). A imaš i drugo rešenje, da ubaciš neki drugi eeprom (ili komplet flash), sa nekog drugog s35 i tako nađeš onaj koji ti odgovara.
LM, odlutah ja od teme :-)
Citat:
With the firmware v26, the S45 goes faster (surely in the explorer) some other bugs are fixed. The V. 28 is already available but to upgrade your S45 to V26 or V28 you need a desimlock cable (don\'t use the original cable from siemens, it will not work and your phone may become out of work).

Biće da je to onaj home made kabl, jer kako kažu, sa original simensovim ne može da se flashuje (nisam čuo da se ubija telefon).
Citat:
Molim za kratke i jasne odgovore. Hvala.

:-) kao i ti što ih daješ, jel?
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Flashovanje sa v28 za ME4518.09.2002. u 21:14 - pre 262 meseci
Citat:
Prvo i osnovno: ne flashuj ako si zadovoljan kako ti radi trenutna verzija. Ali u suprotnom, ne znam zašto si čekao do sad :-)


Fora i jeste u tome sto meni telefon radi vise nego savrseno sa ovom sadasnjom verzijom, oficijelnom siemens verzijom, v21. Upgrade bi uradio cisto zato sto sam cuo da je telefon JOS BRZI, narocito u nekim segmentima kao sto su pristupanje porukama i tako dalje, pa sam mislio da bi bilo dobro da ubacim i tu najnoviju verziju. Takodje o tome sam razmisljao i zato sto je od v21 koju imam izasla i v24,v26 i sada v28 pa sam mislio da bi bilo dobro da to uradim.
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Flashovanje sa v28 za ME4519.09.2002. u 00:58 - pre 262 meseci
Ti software -i koji se nalaze po netu su standardno u WinSwup paketu, a to je oficijalni program za flash -ovanje koji koristi Siemens. Zato nemoj da se brines i to isto onoliko originalan software kao i onaj v21 sa Siemens -ove web strane.
U principu najbolje je da sacekas da neko to uradi pre tebe (mislim na neke od stranih forum -a), pa ako radi ok nema razloga da i ti ne flash -ujes.
Koliko sam ja video ljudima radi dobro, za sada ne prijavljuju bagove.

A ako si nestrpljiv kao ja flash -uj pa sta bude Mada je ovog puta predrag78 istestirao novi software za C35 pre mene pa sam ja bio miran kada sam ga na svom telefonu ubacivao.
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Flashovanje sa v28 za ME4519.09.2002. u 10:50 - pre 262 meseci
Ti znaci mislis da je WinSwup bezbedan? To mi sigurno uliva poverenje mada kao sto uvek citiram nadrealiste

Ko se jednom o mleko opece, taj i u jogurt duva

pa tako posle onog ubijenog S35, nekako nemogu da skupim dovoljno hrabrosti da pokusam to da uradim.

Vidis, to me je oduvek zanimalo. Ti kazes da je ova verzija isto tako originalna kao i v21 koju je siemens objavio zvanicno na svom sajtu. E sada mene zanima zbog cega tako mislis, posto je mene zanimalo da li su sve te verzije koje siemens zvanicno NEobjavi kao sto je to slucaj i sa ovom v28, ustvari neke budzene verzije i neke home-made verzije ili je i njih siemens napravio samo iz nekog razloga nezeli da ih postavi na svoj zvanicni sajt?

To sto ti kazes da je bolje da prvo sacekam da neko to uradi, naravno mislim da si upravu i vec se nekoliko ljudi na club-siemens forumu hvalilo kako je uspesno ubacilo v28. Medjutim jedan od njih mi je rekao kako nesmem da koristim za flash-ovanje sa v28 neki kako ga je on nazvao desmilock kablpa ne znam sada sta je to? Da li je to mozda originalni siemens-ov kabl koji ja upravo i imam i da li to znaci da bi trebao da koristim onaj home-made kabl koji takodje imam ali mi nije kuci, pa moram da idem da uterujem taj dug od jedne drugarice? Takodje me zanima, posto je telefon kupljen kod nas i postoji VELIKA verovatnoca da je dekodiran, sta da radim ako mi telefon posle flash-ovanja ostane zakljucan, odnosno gde da nadjem neki unlock za v28 koja je potpuno nova? Mada kada sam flash-ovao telefon za onom zvanicnom siemens-ovom verzijom v21, posle toga mi se telefon NIJE zakljucao, dakle normalno je radio pa ne znam da li to onda znaci da telefon SIGURNO nije dekodiran ili mi se ipak moze desiti da se posle flash-ovanja zakljuca?

Da li mozda znas kako mogu da proverim koji mi je FLASH TYPE i koji bi mi program savetovao za iscitavanje FULL FLASH-a i EEPROM-a?
 
Odgovor na temu

Artz

Član broj: 764
Poruke: 445
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Re: Flashovanje sa v28 za ME4519.09.2002. u 13:28 - pre 262 meseci
Sve verzije koje se pojave na net -u u xbi format -u (zvanican Siemens -ov format) trebalo bi da su bezbedne. Kazem trebalo bi zato sto se desavalo da se pojavi fake, ali jako retko. Zato treba malo sacekati.
V21 je Siemens zvanicno postavio na net dok ostale verzije su jednostavno "iscurele" na net.

Ako ti je V21 prosao bez zakljucavana telefona, nema razloga da to ne bude i sa novom verzijom.

Ne znam da li i kako se razlikuje original kabl koji dobijas sa S45 -icom i ovaj koji mi imamo iz kucne radinosti. Tako da ako neces da rizikujes bolje nemoj da koristis original kabl, sto ti i ja preporucujem.
Des iz desmilock znaci Data Exchange Software (originalan Siemens -ov software koji dobijas uz telefon). Lock znas sta znaci. Sto bi u prevodu znacilo da je taj kabl koji dolazi uz telefon zakljucan na taj nacin da moze da se koristi samo sa tim software -om i sa oficijalnim upgrade -om na v21.

Za iscitavanje FullFlash -a i Eeeprom -a koristi UniSiemens. Sad se ne secam, mislim da on pokazuje i flash type.
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.verat.net



+3 Profil

icon Re: Flashovanje sa v28 za ME4516.11.2003. u 01:02 - pre 248 meseci
imam me45 i original kabl.
kad ukljucim unisiemens pokaze text "privileged instruction".
lici na prozor sa greskom.
dam komandu "read flash", sad pise scanning...
ne reaguje na moje pritiskanje crvenog dugmeta...
nista.

nije uspelo ni flash-ovanje sa v.28, v.30...nista
jel' to zbog kabla?
kako da napravim taj koji je ok?
izvinjavam sa ako odgovora ima na nekoj drugoj temi...
nastavljam da trazim...
neka mi neko odgovori...

samo je uspelo ono v21, valjda, sa zvanicnog site-a...
deki
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Flashovanje sa v28 za ME4516.11.2003. u 13:13 - pre 248 meseci
Imam legalno kupljen ME45 i uz njega je stigao softver v23. Imao sam jos jedan koji je imao neku malu verziju softvera i dobro je prosao onaj autoupdate na v21 sa siemensove strane, cak sam dobio i nas jezik. BTW u ovoj v23 nema.

Interesuje me odakle mogu da se skinu ti WinSwup i Unisiemens? Jel mozete negdje da okachite?

I da li oni rade sa originalnim kablicem?

BH i ostali, da li ste probali ovaj ruski softver http://valeravi.brilow.com/eng/index.htm

Sluzi za promjenu izgleda menija... pathovanje... Gledao sam kod jednog kolege iz skole da je u SL45 stavio menije koji lice na windows XP... Problem je sto taj soft ne detektuje ME45 preko originalnog kablica... A njemu sve to radi na SL45 i takodje originalnog kablica?!
 
Odgovor na temu

efes

Član broj: 19535
Poruke: 53
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Flashovanje sa v28 za ME4523.01.2004. u 01:54 - pre 246 meseci
Postovani,
posto vidim da se borite sa v28 imam jedno pitanje.Ja imam verziju v28 na telefonu i nikako da saznam koje klase mi je gprs,jer nece i nece na gprs preko PC-a sa data kablom.A cuo sam na nekim forumima da moze samo uz originalni data kabl.Sta vi mislite o tome
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Flashovanje sa v28 za ME4523.01.2004. u 05:37 - pre 246 meseci
A vec si pokrenuo topic
http://www.elitesecurity.org/poruka/270422
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - servisiranje :: Flashovanje sa v28 za ME45

[ Pregleda: 2265 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.