Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje u vezi Red Hat...

[es] :: Linux mreže :: Pitanje u vezi Red Hat...

[ Pregleda: 4143 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.ptt.yu.



Profil

icon Pitanje u vezi Red Hat...30.09.2005. u 19:30 - pre 225 meseci
Naime, nabavio sam Red Hat. Sada trenutno rezem sve na kompjuteru, pa cu formatirati sistem a zatim instalirati XP i Red Hat. Zanima me da li su inace velike razlike izmedju Linux distribucija? Npr. kucanje komandi i tome slicno? Ili su komande iste? I ima li uopste korisnika Red Hata, ili sam izabrao neku "DZ" varijantu Linuxa, koju niko ne koristi?
...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pitanje u vezi Red Hat...30.09.2005. u 21:12 - pre 225 meseci
Koju verziju si nabavio? Zasto si se odlucio bas za tu distribuciju kad se pitas da li je neko koristi? Ovde http://www.linuxquestions.org/questions/f31 mozes dobiti neku sliku koliko ljudi to koristi. Za koje namene ces koristiti Red Hat? Mozda si mogao da uzmes Fedoru, koja je nesto drugacija od RH-a.

Komande su u principu iste, samo sto ima distribucija kod kojih ih ne treba kucati, nego vec postoje neke potstapalice - gotove skripte, koje odradjuju to kucanje, ili graficke komande - "klik, klik, gotovo".
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi Red Hat...30.09.2005. u 22:16 - pre 225 meseci
Rede Hat 9.0 sam nabavio od kolege, a imam i Knoppix, ali on se bootuje s CD-a, a instalacija na HDD je dosta komplikovana (tako su mi bar rekli). Ali nije problem, ako Red Hat ne valja, mogu ja nabaviti i neku drugu distribuciju. Mada za pocetak bi mi najbolje odgovaralo neko "prijateljsko" okruzenje, a kasnije kad malo bolje naucim, mozda i uzmem neki drugi...
...
 
Odgovor na temu

Stator
System Administrator
Beograd

Član broj: 14552
Poruke: 257
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.



+3 Profil

icon Re: Pitanje u vezi Red Hat...01.10.2005. u 14:23 - pre 225 meseci
RH 9.0 je malo starija distribucija. U svakom slucaju je preporuka da uzmes neku (naj)noviju.

Tipa

Suse 9.3 (za koji dan izlazi opensuse 10.0)
FC 4
Mandriva 2006

One stu ti nesto lakse za pocetak pogotovo suse kod koga mozes cak i routing na kompu da radis iz GUI-a :))
 
Odgovor na temu

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi Red Hat...02.10.2005. u 16:45 - pre 225 meseci
Citat:
Stator:
One stu ti nesto lakse za pocetak pogotovo suse kod koga mozes cak i routing na kompu da radis iz GUI-a :))


Ne kontam, sta ti to znaci GUI i routing?
U svakom slucaju hvala, gledacu da nabavim Suse 9.3!
...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Pitanje u vezi Red Hat...02.10.2005. u 20:44 - pre 225 meseci
GUI je vrlo cesta rec, skraceno od G(rafik) U(zer) I(nterfejs), to ti je ono kad klikas misem i tako radis sta ti je potrebno, za razliku od tekstualnog komandnog nacina u terminalu / konzoli / ili kako se vec kaze.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

robotics

Član broj: 69091
Poruke: 22
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi Red Hat...03.10.2005. u 02:23 - pre 225 meseci
GUI(Graphical User Interface ili ti prevedeno na srpski Graficki Korisnicki Interfejs) ti je prikazivanje uz pomoc vizujelnih elemenata kao sto su ikone,prozori,start meni,itd,to ti je ustvari radna povrsina na kojoj u interakciji sa navedenim elementima dolazis do zeljenih rezultata (to ti je ono u cemu provodis 90% ,mozda i vise vremena kada si u Windows-u XP).




CLI(Command Line Interface ili ti na srpskom skraceno komandna linija) to je ovo sto je u predhodnoj poruci navedeno kao terminal/konzola.

Za routing ne znam zasto su ga pomenuli jer tebi kao pocetniku to trenutno i nesto bas i ne treba inace to ti je vezano za mreze tipa odredjivanje nacina ili puteva kojim ce se informacije kretati kroz mrezu.
 
Odgovor na temu

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pitanje u vezi Red Hat...04.10.2005. u 22:29 - pre 225 meseci
A da li je u Linuxu moguce raditi kao i u Windowsu? Mislim na npr. konverziju pojedinih video fajlova, rezanje diskova, joineri, spliteri, 3D animacija...? I jel ima ovde na forumu nekog kod koga mogu nabaviti distribucije, jer cu verovatno isprobati vise, ali RHEL je jedini koji trenutno imam (ne racunajuci Knoppix), a jos ga nisam instalirao... Probacu Dual Boot, i zadrzacu XP, bar neko vreme.
...
 
Odgovor na temu

mmirilovic
Mladen Mirilović
Čačak

Član broj: 10462
Poruke: 721
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Pitanje u vezi Red Hat...05.10.2005. u 07:41 - pre 225 meseci
Imaš TOP poruku na vrhu foruma, "Razmena Linux distribucija".

I da, ljudi koriste Linux za video obradu.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: Pitanje u vezi Red Hat...

[ Pregleda: 4143 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.