Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Voznja na jestivo ulje samo za diesel

elitemadzone.org :: AutoZone :: Voznja na jestivo ulje samo za diesel

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28155 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ilisevic
austrija

Član broj: 35395
Poruke: 73
*.4.12.vie.surfer.at.



Profil

icon Voznja na jestivo ulje samo za diesel10.09.2005. u 22:54 - pre 225 meseci
ne znam da li vam je poznato da dizelasi mogu da voze na jestivo ulje(ulje za przenje mesa) bilo koje vrste pa cak i na ulje sta ostane poslije pecenja pomfrita sama ugradnja je dosta jednostavna al za diselase sa "common-rail" i "pumpe düse"ubrizgavanjem je dosta komplicirano.Ja sada ganjam da vidim za svoj auto TOYOTA AVENSIS 2.0 TD,90PS godista99 i boga molim da nema neki od gore navedenih sistema.
AKO neko ima iskustva sa ovim neka javi ili ako neko zna koji link gdje da nadjem potrebne informacije za moj auto a ako ste zainteresovani ja vam mogu dati linkove u njemackoj gje da vi nadjete informacije.
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
195.252.103.*



+8 Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel11.09.2005. u 00:42 - pre 225 meseci
Moze da se vozi na jestivo ulje, ali se obicno vozi na ulje koje je iskorisceno u procesu przenja mesa, pomfrita.... inace nema svrhe na cisto ulje jer je cisto ulje skuplje od dizela...
Zamisli ides sa svojom tojotom a za tobom mirisu przenice
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

SHVAKHI
Ne moras da znash
Pozega

Član broj: 59335
Poruke: 53
*.58.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel11.09.2005. u 12:07 - pre 225 meseci
Ne samo sto mirisu przenice nego sto to ulje lako "zapekne" stvara dosta prljavstine po motoru gore je nego na naftu
 
Odgovor na temu

ilisevic
austrija

Član broj: 35395
Poruke: 73
*.4.12.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel11.09.2005. u 20:06 - pre 225 meseci
Ne slazem se da motor bude gori nego na naftu barem po onom sta sam procito jer sam pronasao firmu u njemackoj koja pravi odredjeni sistem za odredjeni auto a cisto ulje u njemackoj i austriji kosta 0,60-0.70 centi po litri a dizel kosta preko 1 eura
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel11.09.2005. u 22:52 - pre 225 meseci
Jel moze neko da kaze konkretno da li je ovo moguce tj 70% suncokretovog ulja i ostatak dizela , da li to funkcionise bez problema za motor ??? Imam komsiju koji tvrdi da je 300d 123 mecku vozio godinu dana na ovoj kombinaciji ??

poz
 
Odgovor na temu

ITD
Bozinovski Dragan
EVN
Skopje

Član broj: 48505
Poruke: 48
62.162.135.*



Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel11.09.2005. u 23:04 - pre 225 meseci
Na jestivo ulje ne znam ali na > trafoulje < 100% isprobano.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel12.09.2005. u 03:23 - pre 225 meseci
Citat:
0,60-0.70 centi

Izvinjavam se sto sam zakeralo, ali smeta mi ovakva aljkavost pri pisanu. Prvo, zato sto je jedan broj napisan sa zarezom a drugi sa tackom i drugo sto me posebno nervira je kad ljudi nemaju najosnovnija matematicka znanja i ne razumeju razliku izmedju 0,60 EUR-a i 0,60 centi. Kao mali smejao sam se nepismenom dedi koji prica price sa solunskog fronta "svaba je bilo 16 'iljada a nas samo 2 miliona", kad ono i pismeni ljudi prave iste greske...

Sto se same teme tice, niko nije pomenuo najvaznije - da li se pri voznji na ovakvu vrstu goriva potrosnja menja i da li se menja snaga vozila?

[Ovu poruku je menjao pctel dana 12.09.2005. u 04:26 GMT+1]
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

tomo1
Tomo Aleksic
Aleksic
Vrbas

Član broj: 27748
Poruke: 709
*.133.eunet.yu.



Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel12.09.2005. u 07:32 - pre 225 meseci
Moze dizel da ide i na jestivo ulje,kao i na razna ulja organskog porekla npr. od uljane repice,soje ...Iza smrdi na przenice,a kad otvoris pumpu visokog pritiska-UZAS.Nemojte to da radite ni sebi ni drugima.Pumpe od teskih teretnjaka(linijske)ne mogu to da izdrze,a kamo li rotacione.Za te namene postoje pumpe posebne konstrukcije,ali je to druga prica.Pozdrav,Tomo.
One golden rule - never believe what your scanner tells you.
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.ptt.yu.



+115 Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel12.09.2005. u 07:38 - pre 225 meseci
Jedan od velikih trendova u svetu je trazenje alternative fosilnim gorivima,tako da su na prvom mestu sada tzv. biogorivatj. goriva dobivena preradom biljaka.To su najcesce uljana repica,kukuruz,secerna trska,itd.Inace nismo ni svesni(bili) da smo sredinom 90-tih i mi terali dizele na gorivo u kome je u velikom procentu bilo zastupljeno gorivo poreklom iz uljane repice.Govorilo se o nekih 30-40%.Bilo je jako loseg kvaliteta,motori su veoma brzo stradali te su komunjare brzo odustali od toga.
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

icatenej
Igor Nedeljkovic
Beograd

Član broj: 43543
Poruke: 35
80.93.229.*

ICQ: 138863197
Sajt: www.igor-nedeljkovic.info


Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel12.09.2005. u 10:48 - pre 225 meseci
Ne moze se voziti automobil na jestivo ulje bez ekstremnih posledica po isti. Ono sto moze, a sto je autor originalne poruke verovatno pronasao, to su kucni sistemi za proizvodnju BIODIZELA. Biodizel se pravi od obicnih, jestivih ulja (za proizvodnju se uzima ulje koje je vec iskoristeno za przenje). Mislim da se biodizel moze bez vecih problema koristiti u motorima predvidjenim za D2 (cini mi se, ali me nemojte hvatati za rec, da je ipak potrebno s vremena na vreme procistiti motor nekim aditivima), dok su kod motora predvidjenih za evro dizel potrebne prepravke. Ukucajte na Google "biodiesel" i dobicete ogromnu kolicinu linkova sa morem prakticnih saveta vezano za kucnu proizvodnju istog i njegovu upotrebu u automobilima...

Pozdrav,
Igor.
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
195.252.103.*



+8 Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel12.09.2005. u 16:52 - pre 225 meseci
Citat:
icatenej: ...Ono sto moze, a sto je autor originalne poruke verovatno pronasao, to su kucni sistemi za proizvodnju BIODIZELA. Biodizel se pravi od obicnih, jestivih ulja (za proizvodnju se uzima ulje koje je vec iskoristeno za przenje)....

O tome sam pricao. Gledao sam davno nekog lika koji je vozio na ulje iskorisceno u procesu przenja, i to je uzimao iz restorana, jer su ovi ga bacali kao otpad.
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
195.252.103.*



+8 Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel12.09.2005. u 16:53 - pre 225 meseci
Citat:
icatenej: ...Ono sto moze, a sto je autor originalne poruke verovatno pronasao, to su kucni sistemi za proizvodnju BIODIZELA. Biodizel se pravi od obicnih, jestivih ulja (za proizvodnju se uzima ulje koje je vec iskoristeno za przenje)....

O tome sam pricao. Gledao sam davno nekog lika koji je vozio na ulje iskorisceno u procesu przenja, i to je uzimao iz restorana, jer su ovi ga bacali kao otpad.
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
195.252.103.*



+8 Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel12.09.2005. u 16:56 - pre 225 meseci
Citat:
icatenej: ...Ono sto moze, a sto je autor originalne poruke verovatno pronasao, to su kucni sistemi za proizvodnju BIODIZELA. Biodizel se pravi od obicnih, jestivih ulja (za proizvodnju se uzima ulje koje je vec iskoristeno za przenje)....

O tome sam pricao. Gledao sam davno nekog lika koji je vozio na ulje iskorisceno u procesu przenja, i to je uzimao iz restorana, jer su ovi ga bacali kao otpad.
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
195.252.103.*



+8 Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel12.09.2005. u 17:05 - pre 225 meseci
Citat:
icatenej: ...Ono sto moze, a sto je autor originalne poruke verovatno pronasao, to su kucni sistemi za proizvodnju BIODIZELA. Biodizel se pravi od obicnih, jestivih ulja (za proizvodnju se uzima ulje koje je vec iskoristeno za przenje)....

O tome sam pricao. Gledao sam davno nekog lika koji je vozio na ulje iskorisceno u procesu przenja, i to je uzimao iz restorana, jer su ovi ga bacali kao otpad.
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

ilisevic
austrija

Član broj: 35395
Poruke: 73
*.4.12.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel12.09.2005. u 21:08 - pre 225 meseci
nije u pitanju biodisel vec jastivo ulje.postoje 2 sistema:
1- sistem sa jednim tankom gdje se u glavni tank sipa ulje i 10-30% disela zavisi od uslova vani.ako je vani ispod -17 preporucuje se voznja na disel.ovo je ljepsi sistem posto ti prtljaznik ostaje tebi a nedostatak kad je jako hladno opet disel.ja sta sam naso firmu za ovaj sistem oni prave za odredjeni auto odredjeni sistem(mijenjaju se disne, grijaci,dodaje se elektricni grijac,vodeni grijac razni upravljacki automati i ne znam sve sta jos)
2-sistem sa 2 tanka gdje dodatni ide u prtljaznik i u njemu je ulje.kad auto upalis vozis na disel oko 5 km. dok se auto ne zagrije pa onda rucno ili se automatski prebaci na ulje i tu se dodaju grijaci,senzori ,razni ventili.ovdje je prednost ked je vani hladno mozes da tank zagrijajes grijacem pa da vozis i dalje na ulje a mana imas manji prtljaznik.naso sam podatak da neki voze na ostatke od ulja za przenje al procisceno i da se neki hvale da su vec prosli preko 100000km.oba sistema imaju pribliznu cijenu oko 800eura stim da je drugi malo jeftinij.ja razmisljam da ugradim u svoj auto(toyota avensis 99god. 2.0 TD,90 konja)
a radim kao automehanicar pa sad moj sef oce da radi za jednu od takvih firmi i da ugradjuje te sisteme


link:
http://www.elsbett.com/ (engleski i njemacki)
http://www.diesel-therm.de/( (engleski i njemacki)
 
Odgovor na temu

ilisevic
austrija

Član broj: 35395
Poruke: 73
*.4.12.vie.surfer.at.



Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel12.09.2005. u 21:10 - pre 225 meseci
profesore ne zamjeri na veliko-malo slovo ja sm samo sa sela(pctel)
 
Odgovor na temu

zdravko vas 5051
Novi Sad ... Slana Bara

Član broj: 40827
Poruke: 999
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel14.09.2005. u 19:46 - pre 225 meseci
Moli me komsija da vas pitam moze li auto diesel ... posto on ima nekog Mercedesa da se vozi .... na sveze pecene CEVAPE ...... ..... ako niste razumeli . ono sto vam je TOMO 1. napisao ....... ...... misli sta reci ...... planina je to ...

Ali neka samo vi nastavite sa pisanjem jer mozda se neko i javi sa idejnim resenjem ..... za sve navedeno .......
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel14.09.2005. u 22:22 - pre 225 meseci
Citat:
ilisevic: nije u pitanju biodisel vec jastivo ulje.postoje 2 sistema:
1- sistem sa jednim tankom gdje se u glavni tank sipa ulje i 10-30% disela
2-sistem sa 2 tanka gdje dodatni ide u prtljaznik i u njemu je ulje


Za koji se god od ova 2 sistema odluchish naslov tvoje sledece teme ce biti "da nema ko bosh pumpu i dizne za toyotu avensis 2.0 TD"

Kad cete vec profi da se bavite ugradnjom tog smeca onda sachekaj, ne trchi pred rudu pa da to prvo isprobavash na svom autu...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

josip77
Josip O.
Split

Član broj: 30812
Poruke: 1082
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel14.09.2005. u 22:33 - pre 225 meseci
nisam vidio da može na ćevape,ali sam vidio jednoga kako jede svježe čevape dok mu bošista sređuje pumpu,sad ...,nisam ga pitao jel to iskoristio ulje od ćevapa....
pozdrav
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Voznja na jestivo ulje samo za diesel14.09.2005. u 22:50 - pre 225 meseci
Citat:
zdravko vas 5051: Moli me komsija da vas pitam moze li auto diesel ... posto on ima nekog Mercedesa da se vozi .... na sveze pecene CEVAPE ...... :):):) ..... ako niste razumeli . ono sto vam je TOMO 1. napisao ....... :):):) ...... misli sta reci ...... planina je to ...
.......



O.k odgovor je : na automobilu koji nema dorade nemoguce je voziti na suncokretovo ulje, bez posledica po pumpu i motor . I molim te ovo sa planiniom :( boooring.... i jos iz poruke u poruku ... bez ljutnje... :)

pozdrav svima

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Voznja na jestivo ulje samo za diesel

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28155 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.