Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Što je share-anje, a što mapiranje diskova?

[es] :: SOHO Networking :: Što je share-anje, a što mapiranje diskova?

[ Pregleda: 8579 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorrome

Član broj: 22587
Poruke: 198
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Što je share-anje, a što mapiranje diskova?06.09.2005. u 20:43 - pre 225 meseci
Što je share-anje, a što mapiranje diskova, npr., WinXp Pro?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Što je share-anje, a što mapiranje diskova?06.09.2005. u 21:08 - pre 225 meseci
Share-ovanje je deoba (sama rec kaze) - omogucavanje da drugi korisnici na mrezi pristupe tom folder-u.
Mapiranje diskova je povezivanje slovnih oznaka za diskove (d:, e:, ...) sa neki share-ovanim folder-om tako da se moze pristupiti kao da se nalazi na lokalnoj particiji a i radi skracenja putanje.

BTW, ovo je pre za Home networking.
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Što je share-anje, a što mapiranje diskova?08.09.2005. u 16:48 - pre 225 meseci
da se nadovezem na Shadowed-ovo objashnjenje primerom.

recimo SHARUJESH D: disk na kompjuteru. tada tom D disku mogu da pristupe ostali korisnici (naravno, ukoliko im nisi zabranio pristup u sharing&security).

kada radish MAPIRANJE to znachi da recimo imash neki folder na (recimo) C: disku. i npr. taj se folder zove TEST. kada uradish mapiranje taj direktoriju TEST ce postati neshto poput (virtuelnog) diska. imacesh posebnu slovnu oznaku za njega i svi podaci iz C:\proba ce se pojavljivati na tom mapiranom disku. znachi taj direktorijum ce tada biti particija.


dopuna
uh, tek sam sad prochitao ovo shto sam napisao. imam temperaturu, tako da ne zameri. ako ti i dalje nije jasno pitaj pa cemo pojasniti.

[Ovu poruku je menjao AleksandarNS dana 08.09.2005. u 17:51 GMT+1]
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Što je share-anje, a što mapiranje diskova?

[ Pregleda: 8579 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.