Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dvije distribucije i /home

[es] :: Linux :: Dvije distribucije i /home

[ Pregleda: 2748 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

s_tan

Član broj: 59915
Poruke: 229
80.71.147.*



Profil

icon Dvije distribucije i /home26.08.2005. u 10:49 - pre 227 meseci
Ok, znam da mogu instalirati dvije distribucije da mi koriste isti /home direktorij. Ali da li trebam ista posebno namjestati ili kod instalacije samo odabrati da zelim da mi /home bude tu-i-tu ???
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Dvije distribucije i /home26.08.2005. u 11:07 - pre 227 meseci
Kao prvo, napravi particiju samo za /home.

Onda prilikom instalacije mozes da montiras tu particiju kao /home (primetices prilikom particionisanja 'Mount Point')

Ili izmeni /etc/fstab tako da ti montira tu particiju u /home

Code:
/dev/hda3      /home           ext3    rw,auto,user   0       0


(ako ti je particija na /dev/hda3
 
Odgovor na temu

Off-Topic
Zivic Aleksandar
Beograd

Član broj: 66082
Poruke: 34
213.244.208.*



Profil

icon Re: Dvije distribucije i /home28.08.2005. u 03:09 - pre 227 meseci
Vidi samo da izbegnesh poklapanje UID-a, dakle neka ti uid za usera u svakoj distribuciji bude razlichit, nadam se da kapiras, jer su ovlashcenja nad fajlovima u i-nodu tog fajla, koji se upisuje u tabelu particije, nemoj da ti se desi da ti pera pogubi sve fajlove zato shto i laza ima isti uid pa da kad pridjesh peri vidish samo:

~
~
~
~
~

Meni se to desilo, dali je bash zbog toga, ne znama, ali vishe ne rizikujem.
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eth-wifi.verat.net.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Dvije distribucije i /home30.08.2005. u 03:29 - pre 227 meseci
Citat:
Off-Topic: Vidi samo da izbegnesh poklapanje UID-a, dakle neka ti uid za usera u svakoj distribuciji bude razlichit, nadam se da kapiras, jer su ovlashcenja nad fajlovima u i-nodu tog fajla, koji se upisuje u tabelu particije, nemoj da ti se desi da ti pera pogubi sve fajlove zato shto i laza ima isti uid pa da kad pridjesh peri vidish samo:

~
~
~
~
~

Meni se to desilo, dali je bash zbog toga, ne znama, ali vishe ne rizikujem.


Moram da primetim da ovo što si napisao nema nikakve veze sa mozgom. A ovaj ti se još zahvaljuje :o).

[Ovu poruku je menjao random dana 30.08.2005. u 04:30 GMT+1]
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

skijash
Nikola Petrović
Software engineer, Vast.com
BG

Član broj: 8511
Poruke: 344
*.202.eunet.yu.

Sajt: www.mafiamotorsport.org


+2 Profil

icon Re: Dvije distribucije i /home30.08.2005. u 10:35 - pre 227 meseci
Citat:
random: Moram da primetim da ovo što si napisao nema nikakve veze sa mozgom. A ovaj ti se još zahvaljuje :o).

[Ovu poruku je menjao random dana 30.08.2005. u 04:30 GMT+1]


Prevrnuh se od smeha:)))
"A ovaj ti jos zahvaljuje..."
...:::|skijash|:::...
www.beoprint.rs ::: www.mafiamotorsport.org
 
Odgovor na temu

Off-Topic
Zivic Aleksandar
Beograd

Član broj: 66082
Poruke: 34
213.244.208.*



Profil

icon Re: Dvije distribucije i /home30.08.2005. u 12:55 - pre 227 meseci
Ajd ovako, da uhvatim priliku, kad me vec prozivate, jer gubitak podataka iz sasvim ne objashnjivih razloga mora choveka da dovede i do suludih ideja.
Naime, pre oko par meseci instaliram na hda3 Slack, dok je na hda2 bio MDK, hda1 /boot, a hda5 kao /home, i u taj home sam slackom na oruk tj. ruchnim editovanjem /etc/paswd i shadow dodao usera (addusser ne radi), tako mu tu odredim za uid odredim 501, identichno kao i u MDK, zashto, da me Bog ubije ne znam, ali ajde, posle uspeshnog logovanja i kojekakvih doterivanja KDE-a, download-a svega i svachega i instaliranja drajvera. I sve je izgledalo bajno i sjajno do prvog reboot-a, kad tamo jock ne moz da se logujesh kao korisnik, nemam ni jedan fajl u svom home direktorijumu pod slackom, zapravo imam ali su sve to kao direktorijumi preslikani jedan ispod drugog i ima ih otprilike 10-tak s imenom ~, i kako probash da zavirish u bilo koji, on te opet shibne u isti takav direktorijum pun istih takvih tild-ova, koji su opet puni isto takvih itd......
Pa ko rekoh, ajde da se vrnem u MDK i vidim shta mi tamo kaze, i imam shta da vidim, ulazim u identiichnu situaciju, samo shto me ovog puta u MDK, kada isplivam u zadnji nad direktorijum ispod /home/slac_user, vraca me u MDK usera, ha, shta to bi, shta da mu radim sad, nece valjda sad i u MDK da mi pobije vishemesechni trud ako li samo probam da obrishem usera iz slacka, e onda kud puklo da puklo, latim se F8 kao root u MDKovom mc-u i na svu srecu nisam izvrshio nikakovo samoubistvo MDK usera, ali mi kao jedini zakljuchak preostaje to da je tu UID neshto zabrljafte.
Moguce je da sam zabrljao i u editovanju /etc/passwd ili shadow, ali kad sam ponovio identichnu proceduru na istoj instalaciji samo sdrugim uid-om, nisam imao nikakvih problema, a meni ovo ne deluje bash tako lako objashnjivo otkud da se po ronjanju silnih tild-dir-ova i izlasku u /home/pera_slack direktorijum, nadjem u /home/pera_MDK ???
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Dvije distribucije i /home

[ Pregleda: 2748 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.