Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa gtk+1.2

[es] :: Linux hardware :: Problem sa gtk+1.2

[ Pregleda: 3203 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

prezlamen

Član broj: 33402
Poruke: 10
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Problem sa gtk+1.226.08.2005. u 00:48 - pre 227 meseci
Odkako sam podesio lokalizaciju preko LocaleDrake (pre mi je pisalo uvek pri pokretanu gtk+1.2 "gtk locale not set") prozori su mi nekako mnogo razvučeni vertikalno pogotovu se to primećuje na mestima gde je tekst i plus toga aplikacije sa gtk+1.2 se mnogo sporo učitavaju npr. kad pritisnem desni taster na miša u mplayeru film se pauzira i prodje jedno 15-20 sekundi dok se ne otvori meni.

Napominjem da je pre ovog podešavanja sve lepo radilo i da gtk+2.0 lepo radi znači problem je samo u gtk+1.2. Ima li neko neko rešenje?
 
Odgovor na temu

Off-Topic
Zivic Aleksandar
Beograd

Član broj: 66082
Poruke: 34
213.244.208.*



Profil

icon Re: Problem sa gtk+1.201.09.2005. u 13:59 - pre 226 meseci
Mozda nemam odgovor na tvoje pitanje, ali i mene zanima koja je uloga gtk+-1.2, poshto verujem da je bash to u pitanju, makar kod mene, zapravo pri pokushaju da instaliram odredjene pakete dobijam poruku kako mi je gtk+-1.2 mator i da je potreban gtk+-2.x, e sad poshto sam obishao gtk download stranu u objashnjenju oko zavisnosti stoji da je dotichni paket tu zarad nekakve kompatibilnosti, konkretno kod mene je gtk-2.4, a kod uputstva za gtk-2.6 se vec pominje i gtk+-2.0 ili tak nekako, a paket koji sam probao da instaliram i koji vrishti zbog gtk-a je iz 2003 ili 04, shto ce reci mnogo matoriji od stabilnog gtk-2.6, konkretno radi se o exo-0.2.0, dok je naj noviji u izvedbi 0.3.0, i to povrh svega greshku mi javlja chkconfig za chiji sam path nasetovao /usr/local/lib : /usr/lib
Pa sad poshto ti ovo moje kukumavkanje i povrshno tumachenje problema nije od velike pomoci, hteo bih da chujem i tvoja iskustva i saznanja, pa mozda i dodjemo do nekog reshenja.
 
Odgovor na temu

prezlamen

Član broj: 33402
Poruke: 10
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Problem sa gtk+1.206.09.2005. u 09:06 - pre 226 meseci
Najprostije rečeno gtk su biblioteke koje koristi gnome(a i ne samo
gnome može i u kde naravno ali su native za gnome) isko kao sto
su za kde native qt biblioteke za GUI tj prozore. Uporedi npr.
neki program koji koristi gtk(npr preferences u mplayeru) sa programom
koji koristi qt(npr kde control centar) i videces razliku u izgledu
prozora.

Što se tiče tvog problema verovatno nisi instalirao paket libgtk+2.0-devel ili slični
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux hardware :: Problem sa gtk+1.2

[ Pregleda: 3203 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.