Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jesu sigurni podaci na /home kod reinstaliranja?

[es] :: Linux :: jesu sigurni podaci na /home kod reinstaliranja?

[ Pregleda: 1979 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

s_tan

Član broj: 59915
Poruke: 229
80.71.146.*



Profil

icon jesu sigurni podaci na /home kod reinstaliranja?16.08.2005. u 18:34 - pre 227 meseci
imam posebnu /home particiju sa svojim podacima i trebam raditi reinstalaciju linuxa. posto nisam nikada radio reinstalaciju a da mi podaci ostanu na /home particiji, zanima me jel to fino radi ili da uradim backup na poseban disk. jel prepozna linux /home particiju kod instalacije?
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: jesu sigurni podaci na /home kod reinstaliranja?16.08.2005. u 18:42 - pre 227 meseci
pripazi na /etc
Sve sto ti je podeseno (boot,apache,sendmail,cron,mysqld, skel....) ne bi bilo lose da bekapujes pre instalacije. ja bih bekapovao i /var takodje
Prilikom instalacije medjutim ne specificiras /home, posle ces da ga ubacis u /etc/fstab
 
Odgovor na temu

sadux

Član broj: 5320
Poruke: 968
*.inffo.net.

Jabber: sadux@elitesecurity.org
ICQ: 337176241


+1 Profil

icon Re: jesu sigurni podaci na /home kod reinstaliranja?16.08.2005. u 18:55 - pre 227 meseci
Ja sam to skoro radio i sve je proslo ok...
Samo nemoj dirati /home particiju (hda1,2,3..) ne znam kako si podelio..odredis mount point / za linux i on formatira samo nju i instalira ponovo sistem...
Meni je Suse prepoznao odmah hda6(/home) ali vec mandrake 10.1 nije..To mozes prosto uraditi u control centru > mount points >particion, i samo ici na mount tvog /home-a i to je to..
A da editujes fstab rucno zaista nema nikakve potrebe kada je sve automatizovano...
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: jesu sigurni podaci na /home kod reinstaliranja?16.08.2005. u 18:55 - pre 227 meseci
Možeš i da kažeš tokom instalacije gde ti je /home particija, samo budi pritom siguran da neće formatirati particiju. Debianova instalacija se meni vrlo svidja zbog toga - sve je vrlo jasno i sasvim si siguran da će instalacija biti odrađena baš onako kako si zamislio.
Medjutim, backup je majka, čak i kad si siguran da znaš šta radiš.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: jesu sigurni podaci na /home kod reinstaliranja?16.08.2005. u 19:10 - pre 227 meseci
Citat:
A da editujes fstab rucno zaista nema nikakve potrebe kada je sve automatizovano...


Jeste jer onda ne koristis specificnosti distribucije... Trebas li da radis na Mandrejk sistemu ili Linux sistemu?
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: jesu sigurni podaci na /home kod reinstaliranja?19.08.2005. u 13:39 - pre 227 meseci
Citat:
bojan_bozovic
pripazi na /etc
Sve sto ti je podeseno (boot,apache,sendmail,cron,mysqld, skel....) ne bi bilo lose da bekapujes pre instalacije. ja bih bekapovao i /var takodje


... samo ako instaliras istu distribuciju.
httpd.conf iz apache 1.3.x ili iz 2.0.x ... prepoznat ce .conf file.. al jvice greske.. i nece da se pokrene.. isto vazi i za neke druge programe
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

sadux

Član broj: 5320
Poruke: 968
*.inffo.net.

Jabber: sadux@elitesecurity.org
ICQ: 337176241


+1 Profil

icon Re: jesu sigurni podaci na /home kod reinstaliranja?19.08.2005. u 16:06 - pre 227 meseci
Citat:
bojan_bozovic:Trebas li da radis na Mandrejk sistemu ili Linux sistemu?

Jeste brate,ali ja znam da radim i podesim fstab,naucio sam posle 4 meseca koriscenja linuxa,a neko ko tek pocinje nema potrebe da se smara tim stvarima...
Inace,ni sad ne sredjujem rucno mountovanje..a i zasto bi....
to je ono "zasto lakse kad moze teze" :)

ali nebitno...pozdrav...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: jesu sigurni podaci na /home kod reinstaliranja?19.08.2005. u 16:08 - pre 227 meseci
Mozda trebas da predjes na Windows, da se smaras jos manje... Iskreno, ko nece da cita manuale mozda i ne treba da koristi Linux... Eto, jos malo pa ces moci da koristis MacOSX na PC-ju...

@mulaz

da ako samo udaris cp -a
To ti je potrebno da ti se ne obrise kompletna konfiguracija servera (auu, sad moramo opet da podesavamo mail redirekcije za ljude koje hostujemo... koje sad redirekcije bejose)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 19.08.2005. u 17:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: jesu sigurni podaci na /home kod reinstaliranja?

[ Pregleda: 1979 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.