Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toliko o tome koliko smo jedna drzava

[es] :: Mreže i novosti :: Toliko o tome koliko smo jedna drzava

[ Pregleda: 6421 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

viktorparacin
tehnicar za emisionu tehniku

Član broj: 10615
Poruke: 397
*.ptt.yu.

Sajt: www.barkan.rs


+1 Profil

icon Toliko o tome koliko smo jedna drzava14.08.2005. u 09:39 - pre 226 meseci
Boraveci u Crnoj Gori, proslog meseca, naravno koristio sam mob tel u romingu, i gle cuda kad mi je dosao racun pre nekiloko dana: za 150KB koje sam potrosio koristeci GPRS, stiglo mi je da platim 1090 din bez PDV. O ceni razgovora necu ovog puta. (primer: 896 kb u srbiji me kosta 35,8 din +PDV). Koristio sam Monet mrezu a kartica mi je 064, inace sam postpaid.
Srecno Vam bilo letovanje u Crnoj Gori.
Prime focus 1.60m, Nokia9800, Dreambox 500HD, Total TV-maximum, Xperia Go,
Yamaha RX-V395, Bose AM5 III, Sony CDP-XE700, Daikin FTKX35, ...
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Toliko o tome koliko smo jedna drzava14.08.2005. u 11:45 - pre 226 meseci
Pa niko odavno i ne misli da smo jedna drzava. Iskreno receno, mene jos cudi sto se pozivi iz Srbije prema Crnoj gori tarifiraju kao nacionalni saobracaj a ne medjunarodni.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Killy Blinton
Bela lađa

Član broj: 64849
Poruke: 16
*.crnagora.net.

Sajt: www.internetnovine.com


Profil

icon Re: Toliko o tome koliko smo jedna drzava14.08.2005. u 14:35 - pre 226 meseci
Citat:
viktorparacin: Srecno Vam bilo letovanje u Crnoj Gori.


Prije nego sto napises ovako nesto provjeri koliko kostaju pozivi sa Monet mreze u romingu u Srbiji.

Ne vjerujem da ti je ovo prvi put da telefoniras u romingu pa da ne znas da je tarifa 16x+ puta skuplja nego uobicajeno.

Mogao si za 10e da kupis Monet prepaid karticu sa 10e kredita, kao sto sam ja uzeo 064 i nebi imao razloga da se zalis.

A sto se gprs-a tice, ja ga koji zivim u Crnoj Gori ne koristim jer je preskup, ali preskup a ti razmisli koliko je tek skup u romingu.

Ovo je cista ekonomija, znaci sve je stvar profita i nema nikakve veze sa odnosima Srbija - Crna Gora.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Boris Stevanovic
Srbija

Član broj: 1265
Poruke: 121
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Toliko o tome koliko smo jedna drzava14.08.2005. u 20:38 - pre 226 meseci
Killy Blinton rece i ostade ...
Citat:
Ovo je cista ekonomija, znaci sve je stvar profita


To uopste nije ekonomski rezon. Zasto ? Ima mnogo razloga, ali evo ti jedan. Najvise gostiju u CG dolazi iz Srbije. Neko ko razmislja ekonomski na toliki broj gostiju mogao bi da smanji cene i tako stvara pozitivan utisak, a primera u praksi je mnogo koji potvrdjuju da se takvim unapredjenjem prodaje usluga povecava profit. Cisto da me neko ne protumaci pogresno i ja ne mislim da odnosi Srbija-CG imaju nesto sa ovim.
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Toliko o tome koliko smo jedna drzava14.08.2005. u 22:14 - pre 226 meseci
Upravo to.

Tunizani su shvatili da im mnogo gostiju dolazi iz Srbije i cena sms-a je sada 5.5din+PDV (post paid).

Isti primer je i sa Egiptom i Turskom. Ne znam sada koliki je % smanjenja cena bio posto se ne secam kolike su cene bile ali znam da su poprilicno skresali cene u odnosu na start komercijalnog roaminga.

P.S. Govorim o Mobtelu.
 
Odgovor na temu

Killy Blinton
Bela lađa

Član broj: 64849
Poruke: 16
*.crnagora.net.

Sajt: www.internetnovine.com


Profil

icon Re: Toliko o tome koliko smo jedna drzava15.08.2005. u 09:38 - pre 226 meseci
Moj komentar se odnosio na naslov topica.

Odnosi Srbija - Crna Gora nemaju nikakve veze sa kriterijumima za formiranje cijena.

I da napomenem da niko jos nije komentarisao cijene rominga u Srbiji koje uopste nijesu male.

Ne mogu da kazem tacnu cifru jer mi je koristenje rominga bilo toliko skupo da sam prije 2 godine kupio 064 karticu i od tada telefoniram po lokalnoj tarifi, sto bih i vama preporucio. Takodje kada idem u Grcku, tamo takodje imam njihovu karticu.

Necu vise komentarisati na ovu temu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

S a l e
BGD

Član broj: 7457
Poruke: 1422



+8 Profil

icon Re: Toliko o tome koliko smo jedna drzava16.09.2005. u 22:39 - pre 225 meseci
Ne znam koliko kosta prepaid gprs roaming, ali GPRS na monet mrezi za monet postpaid korisnike (za prepaid nije dostupan, za sada) za 100 KB kosta 0.05 tj. poslije 22h kosta 0.03 EUR (a to po kursu 84 ispada 4,2 DIN za 100 KB). To da je skupo - jeste, ali postoje i povoljniji paketi sa preplatom...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16681
*.dip.t-dialin.net.



+7166 Profil

icon Re: Toliko o tome koliko smo jedna drzava16.09.2005. u 23:10 - pre 225 meseci
Citat:

I da napomenem da niko jos nije komentarisao cijene rominga u Srbiji koje uopste nijesu male.


Evo ja cu da ih prokomentarisem (vec sam uradio jednom na ovom forumu):



4.30 evra minut ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: Mreže i novosti :: Toliko o tome koliko smo jedna drzava

[ Pregleda: 6421 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.