Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta je sve potrebno za kućnu sito-štampu?

elitemadzone.org :: TechZone :: Šta je sve potrebno za kućnu sito-štampu?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 72651 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
46.99.33.*



+1 Profil

icon Re: Šta je sve potrebno za kućnu sito-štampu?02.01.2014. u 08:30 - pre 124 meseci
Citat:
MDD: Moze li neko da mi kaze gde kupuje upaljace hemijske majice i ostalo za sito stampu, sto jeftinije?


Ja to nalazim po raznim magacinima, pijacama i slično....samo pazim da je upaljač malo kvalitetniji a ne neki škart.
 
Odgovor na temu

MDD
nezaposlen
nema

Član broj: 309050
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Šta je sve potrebno za kućnu sito-štampu?16.01.2014. u 08:35 - pre 124 meseci
Hvala na odgovoru. Imam jos jedno pitanje. Ja zapravo razmisljam da otvorim malu firmu sito stampe i grafickog i web dizajna. Pa sam pitala za te hemijske i to jer pravim biznis plan pa da vidim za cene kako idu. Da li mozda znate da li zanatska radnja koja se bavi sito stampom treba da ima fiskalnu kasu? I da li znate kakvi su mesecni troskovi? Ne mislim na materijal i to, nego na poreze, racune i slicno...
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
46.99.1.*



+1 Profil

icon Re: Šta je sve potrebno za kućnu sito-štampu?16.01.2014. u 09:08 - pre 124 meseci
Ja radim na divljaka kući, pa i ne znam ništa u vezi toga.
 
Odgovor na temu

sparky

Član broj: 7911
Poruke: 29
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Šta je sve potrebno za kućnu sito-štampu?14.06.2014. u 06:22 - pre 119 meseci
Pročitao sam cijelu temu ali ne nađoh ono što me konkretno zanima pa bih molio svakoga ko može da mi pomogne.
Mene interesuje štampanje preslikača za keramiku. Ovo radim prvi put tako da ne zamjerite ako neđe griješim.

Koje boje su najbolje i koje se najviše koriste?
Planiram da pečem tu keramiku pa me zanima koje su boje koje se peku i na koliko stepeni?

Sve ostalo sam od prilike ukapirao kako ide ali me ovo oko boja buni, ne mogu da ukapiram koje boje za šta služe.
Npr. volio bih da radim i majice ali ne znam koje boje idu.
Možda bih radio i upaljače i hemijske ali ne znam koje boje idu.

Jednostavno sam zbunjen oko boja.

Čitao sam da se koriste boje za staklo koje se peku na 500-600c ali ne mogu naći koje su to boje i koji im je pravi naziv.

Svaka pomoć je dobrodošla.

Hvala!
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
46.99.13.*



+1 Profil

icon Re: Šta je sve potrebno za kućnu sito-štampu?14.06.2014. u 07:20 - pre 119 meseci
Za majice se koriste vodene boje ili plastisol (uljane) boje.
Vodene boje za majice se suše na vazduhu, boja je suva posle 15-tak minuta.
Plastisol boje se moraju sušiti ili pod presom ili u termo tunelu, temperatura je oko 170 stepeni vreme oko 20 sekundi.

Za upaljače i hemijske (ako su od plastike) se koriste PVC boje. Suše se na vazduhu, vreme je oko 15 do 20 minuta.

Boje za staklo su dvokomponentne, zamešana količina se treba potrošiti u roku 30 sati inače se mora baciti. Takva boja se suši na vazduhu i sušenje traje po 1 sat. Ako se peče u rerni od šporeta, na temperaturi od 120 stepeni, onda se osuši za 3 minuta.
O tim bojama sve je objašnjeno ovde:
http://www.unoellite.rs/proizvod-seripoxy-90.000-240.htm

Kontam da se ova seripoxy može koristiti i za keramiku.

Što se tiče štampanja preslikača za keramiku, treba ti solventni štampač, solventne boje, papir za preslikače, treba ti i presa za šolje.
Odštampaš, zalepiš na šolju, staviš u presu za šolje i pečeš na oko 200 stepeni vreme oko 2 minuta. Za to ti trebaju šolje koje su predviđene za pečenje preslikača.

Nadam se da sam pomogao.
 
Odgovor na temu

sparky

Član broj: 7911
Poruke: 29
*.mywimax.me.



+1 Profil

icon Re: Šta je sve potrebno za kućnu sito-štampu?14.06.2014. u 07:55 - pre 119 meseci
Hvala Corleone pomogao si mi dosta i hvala ti.
Konačno sam razjasnio neke pojmove i ukapirao stvari vezane za boju.

Kada sam pisao poruku zaboravio sam da napišem da imam peć koja peče keramiku.
I ona peče do 1000c

Postoje li neke boje koje su konkretno pravljene za ova proces?


 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
46.99.13.*



+1 Profil

icon Re: Šta je sve potrebno za kućnu sito-štampu?14.06.2014. u 08:18 - pre 119 meseci
Ja mislim da ova dvokomponentna boja za staklo može da se drži i na keramici. Moraćeš da kontaktiraš lika sa sajta koji sam ti dao i da ga upitaš, ja nisam radio sa tim bojama, sa ovim drugim bojama sam radio.
 
Odgovor na temu

sparky

Član broj: 7911
Poruke: 29
*.mywimax.me.



+1 Profil

icon Re: Šta je sve potrebno za kućnu sito-štampu?14.06.2014. u 13:35 - pre 119 meseci
Citat:
Corleone: Ja mislim da ova dvokomponentna boja za staklo može da se drži i na keramici. Moraćeš da kontaktiraš lika sa sajta koji sam ti dao i da ga upitaš, ja nisam radio sa tim bojama, sa ovim drugim bojama sam radio.



Kontaktirao sam čovjeka. Kaže da nema tih boja i da ne zna ni on tačno koje se koriste.
U svakom slučaju fino mi je objasnio neke stvari i veoma ljubazan čovjek.
Corleone hvala još jednom.
 
Odgovor na temu

MDD
nezaposlen
nema

Član broj: 309050
Poruke: 8
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Šta je sve potrebno za kućnu sito-štampu?02.10.2014. u 08:51 - pre 115 meseci
>
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
46.99.89.*



+1 Profil

icon Re: Šta je sve potrebno za kućnu sito-štampu?02.10.2014. u 09:14 - pre 115 meseci
Može li freejet da odštampa zlatnu boju na koricama za diplomski rad?
Ako ne može, sito je i dalje car.
 
Odgovor na temu

MDD
nezaposlen
nema

Član broj: 309050
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Šta je sve potrebno za kućnu sito-štampu?02.10.2014. u 12:33 - pre 115 meseci
Da li neko moze da mi pomogne? Zanima me gde mogu da kupim hemijske, upaljace, priveske i slicne stvari za stampu? Ako neko zna neki sajt ili moze da mi posalje cenovnik ili barem odprilike cene bila bih veoma zahvalna. :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Šta je sve potrebno za kućnu sito-štampu?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 72651 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.