Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Konekcija iz visual studija sa sql databazom

[es] :: .NET :: Konekcija iz visual studija sa sql databazom

[ Pregleda: 2795 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rainman_
Amsterdam

Član broj: 21073
Poruke: 18
*.adsl.xs4all.nl.



Profil

icon Konekcija iz visual studija sa sql databazom30.06.2005. u 12:05 - pre 228 meseci
Pokusavam iz visual studija da napravim novu konekciju sa sql databazom na internet serveru. Kada upisem podatke koje sam dobio od hostinga, dobijem sledecu poruku:
Connection failed
sql state: 42000
sql server-foult: 18456
Login failed for user: "mylogin"

Nemam iskustva sa sql-om, pa ne znam gde bi mogla da bude greska. Provajder mi tvrdi da kod njih nije problem, a hosting da su podaci u redu.
Da li server adresa i port moraju da budu odvojeni zarezom? npr. xx.xxx.xx.xxx,1433 ?

Unapred hvala na odgovoru :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Konekcija iz visual studija sa sql databazom30.06.2005. u 12:13 - pre 228 meseci
Port 1433 je default za sql server i ne mora da se navodi.

Vrlo je moguce da je sql server zasticen IP opsegom da moze da mu se pridje samo sa hostovanih sajtova, tako da neces moci da mu pridjes iz visual studia sa svoje radne stanice, ali kad uradis deployment na hosting server sama web aplikacija ce moci da se konektuje.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Rainman_
Amsterdam

Član broj: 21073
Poruke: 18
*.adsl.xs4all.nl.



Profil

icon Re: Konekcija iz visual studija sa sql databazom05.07.2005. u 18:14 - pre 228 meseci
Pa dobro,

izgleda da mi nisu jasne neke stvari, a to me strasno nervira :).

Prvo:

Ako je vec sql server zasticen ip opsegom, kako onda uopste mogu da prebacim svoje database fajlove iz sql desktop engine na server? Mislim, ako vec nemam pristup, onda ne mogu ni da ih prebacim. Kako uopste da bilo sta promenim, ako nemam pristup. A sta ce mi onda i konekcija sa hostovanih ip-ija ako nemam u databazi ono sta ja hocu?

Drugo:

Covek mi dao IP adresu gde mi je napravio databazu. Ja sam nasao na jednom drugom forumu da bi ta adresa trebala da vrati ping, a ja ne dobijam nikakav odgovor. Opet, isti covek sto mi napravio databazu kaze da ne treba da vrati odgovor na ping. E sad, nije mi bas logicno da ne vraca ping.

Eto, ako neko zna malo vise o tome molim da mi objasni.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Konekcija iz visual studija sa sql databazom06.07.2005. u 13:14 - pre 228 meseci
Dobrodosao u svet jeftinog hostinga

Prvo:

Da bi kreirao strukturu baze jednostavno na svojoj masini generisi SQL skript cele baze i taj skript uploaduj na svoj web server i otvori konekciju i pusti taj skript (obicno ljudi naprave jednu aspx ili asp stranicu koja to odradi). Problem je popuniti lookup tabele sto moras uraditi serijom "INSERT INTO" komandi u posebnom sql skript fajlu.
Znam da su neki ljudi pravili specijalne stranice sa ogromnim tekst boxom u koji pastuju skriptu i na dugme puste taj skript u bazu...

Drugo:

To sto ga ne vidis preko PINGa nije zacudjujuce, vecina ISPova blokira ICMP protocol preko kojeg PING radi, to je nekad bila mnogo dobra dijagnosticka alatka ali je imala svoju "mracnu" stranu posto je omogucavala hakerima da odrede da li je neka masina prisutna na odredjenoj IP adresi. Zato je verovatno PING omogucen samo unutar mreze ISPa, tj. kad bi imao terminal services pristup na web server i sa njega pingovao SQL server verovatno bi dobio odgovor...


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Andrejs
Andrej Sendov
Skopje

Član broj: 63051
Poruke: 1
194.149.134.*



Profil

icon Re: Konekcija iz visual studija sa sql databazom06.07.2005. u 13:46 - pre 228 meseci
Pretpostavljam da nije problem u IP adresi i portu, vec da je problem sa logiranjem na SQL Serveru.

1. Ako je logiranje putem windows authentication, verujem da nemas sanse da pristupis Sql - u, sem da ti se kreira account na serveru

2. Ako je sa Sql server authetication, onda treba da ti kreiraju Sql server login.

3. Pristup preko interneta je preko usera: IUSR_imeservera. Ovaj User je u stvari anonymous login, tako da si ogranicen u radu.

Prema tvojoj poruci login "mylogin" ocigledno ne postoji ni na serveru (pretpostavljam win 2003), na u Sql serveru.

Preporuka: proveri nacin logiranja na Sql serveru, trazi da ti se kreira tvoj login (username password), i onda vredi sve ono sto ti je odgovorio mmix
 
Odgovor na temu

Rainman_
Amsterdam

Član broj: 21073
Poruke: 18
*.adsl.xs4all.nl.



Profil

icon Re: Konekcija iz visual studija sa sql databazom07.07.2005. u 14:15 - pre 228 meseci
Pronasao sam resenje, pa je u redu i da zakljucim temu.

Na srecu necu morati da se bavim akrobacijama koje je predlozio mmix, ali nije da nisam zahvalan za podrsku, u ovoj, i u svim temama pre.

Instalirao sam sql manager (koji je deo edicije sql develper kit-a ili kao deo svakog instalacionog cd-a sql servera). Iz sql manager-a konekcija je proradila bez problema. Nekim cudom :) odmah je proradila i konekcija u server eksporeru u visual studiju. Dobro, nista nije savrseno :).

Dalje, iako sam uspostavio konekciju iz visual studija, nisam dobio mogucnost kreiranja tabela i ostale kontrole koje inace imam u VS server eksploreru kada radim sa sql desktop engine, tako da se za to ustvari mora koristiti sql manager, koji usput receno bez problema moze da prebacuje tabele iz lokalnog racunara na server.

Kao i uvek, resenje izgleda lako.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Konekcija iz visual studija sa sql databazom

[ Pregleda: 2795 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.