Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Češka traži kvalifikovane strane radnike

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 465234 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mojke
Marko Molovic

Član broj: 23801
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.08.2014. u 13:14 - pre 116 meseci
Da se dopunim. Na sajtu mzv je greska u tekstu 'Podnosioci zahteva za vizu za boravak iznad 90 dana...' - to sam zakljucio jer se na stranici za vizu preko 90 dana ne navodi identicna dokumentacija.
Nize lepo pise "Ukoliko se razmotri da je zahtev upotpunjen period izdavanja ne traje duže od pet radnih dana."
To onda znaci da je najveci bloker radna dozvola!?

I jedno glupo pitanje: gde meni treba pomoc agencije - u Srbiji ili u Ceskoj? :) Ako neko ima neku preporuku => PP
Da je skola dobra kafanom bi se zvala..
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.08.2014. u 22:02 - pre 116 meseci
Vrlo dobro pitanje :)
Da li ti treba potvrda o mogucnosti boravka u nekoj nekretnini, da ne kazem ugovor o iznajmljenom stanu za kratku vizu?

Sto se tice mene kada sam pravio prelet u sadasnju firmu koja nije imala pojma o radnim dozvolama i vizama meni je agencija zavrsila sve. Ono sto je bilo potrebno od firme jeste punomoc da agencija time sme da se bavi kao i opis pozicije za koju su me zaposljavali.
 
Odgovor na temu

mojke
Marko Molovic

Član broj: 23801
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike31.08.2014. u 07:17 - pre 116 meseci
Prema Employee Card spisku treba mada su mi u firmi rekli da ce mi pomoci oko smestaja, a ostala dokumenta imam, samo da ih prevedem (a i to cu videti da mi firma uradi). U svakom slucaju, moze preporuka za agenciju
Da li je obavezno da oglas bude objavljen 30 dana da bi mogli da traze dozvolu za mene?
Izvinjavam se, polako pocinjem da postavljam pitanja na koja je sigurno odgovoreno, ali ne stizem sve da iscitam
Da je skola dobra kafanom bi se zvala..
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.149.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike31.08.2014. u 09:37 - pre 116 meseci
Ne treba ti ugovor za stan dovoljno je i ovo , ako ce ti neko iz firme srediti dosta je do te tipa "prijavi" kod njih pa da ode u postu da overi posto je posta povezana sa katastrom. Traje 15min i kosta 4-5e i to je to.
Zena i ja zadnjih par godina samo to od potvrde za stan predajemo.

Mislim da oglas ne mora da stoji 30 dana, ja sam dok sam bio u AT&T bio pod okriljem IBS a posle su mi oni uradili i papire za prelazak i sve dalje papire. Zadovoljan sam skroz kako rade, jedino sto te nece juriti da predas dokumente nego ce ti napisati sta treba i kad je "deadline" a posle te nece podsecati :)

Ako se dobro secam otvaranje oglasa u registru, radna dozvola, viza i sve ostalo je bilo oko 500-600e stim da tu nisu uracunati prevodi i nostrifikacija diplome.
 
Odgovor na temu

mojke
Marko Molovic

Član broj: 23801
Poruke: 45
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike17.09.2014. u 12:15 - pre 115 meseci
U ambasadi kazu da se i dalje istovremeno aplicira za kratkorocnu i dugorocnu dozvolu/vizu. Jedina novost je Employee Card koja objedinjuje boravisnu i radnu dozvolu. Sva dokumentacija je pobrojana na sajtu ambasade.
Formulari:
Employee Card
Long Stay
Short Stay
Da je skola dobra kafanom bi se zvala..
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike17.09.2014. u 13:43 - pre 115 meseci
Employee card je zamenio kombinaciju radne dozvole i vize tako da je sve u jednom.
U toj teoriiji ne treba ti viza ako dobijes employee card. Ja sada cekam na moju i samo za employee card sam predavao i samo to cu dobiti i to je sve.
 
Odgovor na temu

sassabgd
SAŠA NENOV
Beograd
aspera
BEOGRAD

Član broj: 323389
Poruke: 11
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike17.09.2014. u 14:47 - pre 115 meseci
Pozdrav ,odnedavno sam počeo da pratim ovaj forum i interesuje me jedna stvar u vezi odlaska i mogučeg zaposlenja u Češkoj,a to je ja imam završen kurs za kuvare u Božidar Adžija univerzitetu i imam Bugarski pasoš.Kakve su moje mogućnosti za pronalaskom posla kao pomočni kuvar ili kuvar tamo sa pasošem EU zemlje..Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

mojke
Marko Molovic

Član broj: 23801
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike17.09.2014. u 17:31 - pre 115 meseci
Hvala Branko jos jednom, nisam se lepo 'odrazio'..
Ja cu predati i za 'do 90 dana' da bih mogao da radim dok se obradi EC.
Trenutni status kod mene:
- Firma se zabavlja sa central register of job vacancies kako bih dobio 'dozvolu češkog ureda za zapošljavanje ili potvrdu o predatom zahtevu uredu za zapošljavanje za dobijanje dozvole za rad'
- Potom putujem da potpisem ugovor, otvorim racun u banci, iznajmim ili 'iznajmim' stan.

- Usput ovde prevodim svoja dokumenta. Btw, gde ste vi radili lekarski pregled i sta treba da kazem doktoru da bih dobio 'a medical report stating that the foreign national does not suffer from any serious disease' ? Vidim da se radi na zahtev, ali bih ja to odradio u svakom slucaju..

I da li je prevod diplome/potvrde o stecenom zvanju dovoljan ili treba nesto vise?

- A onda odlazak na zakazani termin za predaju dokumenata.

- Na kraju vodim Branka na pivo
Da je skola dobra kafanom bi se zvala..
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.156.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike17.09.2014. u 21:15 - pre 115 meseci
Pivo ces lako da platis ;)

Lekarski sam ja kod redovnog lekara otisao gde sam ziveo i pitao jel moze potvrda da sam sposoban za rad u smenama? To odneo kod sudskog tumaca i to je to.

Sad ne znam da li traze nostrifikaciju jos uvek jer su zadnjih 3 godine svasta izmenjali. Ako traze onda to mora da ti overi neki univerzitet u CZ ako ne mora mislim da ti ni ne treba diploma prevedena.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.156.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike17.09.2014. u 21:19 - pre 115 meseci
@Sasabgd
Iskreno dosta je tesko za poslove tog tipa mada ima nasih restorana dosta mislim da je glavno pitanje da li si radio kao kuvar i kako to umes da radis. Mislim da bi se mogao uglaviti negde. Samo da znas mislim da bi ti rang plate bio tek tako da se prezivi u Pragu.
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.net.upcbroadband.cz.



+25 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.09.2014. u 23:31 - pre 115 meseci
Au ja sad citam, i mislio sam da nesto znam, ali toliko ste me zbunili sad s ovim da odoh da spavam:) Pa ja sam sam radio i dugu i kratku vizu, al da me ubijes ne secam se pola stvari odavde. Npr za taj zdravstveni pregled, radio sam ovde kad sam dosao.

Za diplomu je RANIJE trebalo (ne znam kako je sad) da se odnese na ceskom ili engleskom, i da se urdi nostrifikacija. Ja sam imao dvojezicnu diplomu, srpski + engleski, kostalo me 500 kruna (20e), cekao sam 2 i po meseca, stigao papir postom. Ali kazem, ne znam kako to ide i da li je potrebno "unapred" ili "unazad".

Sasabgd - za kuvara plate nemam pojma. Bugarski pasos generalno menja stvar, mozes lakse da se zaposlis u bilo kojoj struci, bez svih ovih zajebancija. A to koji je kurs ti znaci samo onoliko koliko si znanja poneo, diploma se ne boduje.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike01.10.2014. u 21:47 - pre 115 meseci
Ako je problem vreme, u CZ mogu da ti nostrifikuju diplomu iz srednje, dobija se isti dan, il sutra, kosta 1000 CZK, pa posle kad dodjes, sredjuj sam za fakultet.
Razlika je u tome da diploma fakulteta skoro automatski znaci radnu dozvolu na 2 godine, dok srednja na godinu dana, sto automatski znaci i viza na isti period.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.156.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike01.10.2014. u 21:49 - pre 115 meseci
Ja dobio sad sa srednjom na dve godine tako da nije pravilo vise :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike16.10.2014. u 10:30 - pre 114 meseci
Bas pricam sa jednim nasim Cehom (mozda ce se prepoznati) i mislim da niko nije ovde objasnio da se negde provuklo u zakonu da supruznik na family vizi moze bez radne dozvole da se zaposli u Ceskoj. Tacnije sada ispada da veca prava ima supruznik nego radnik posto moze bez problema da menja posao :P
 
Odgovor na temu

bundalov

Član broj: 277504
Poruke: 55
195.212.58.*

Sajt: https://www.linkedin.com/..


Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike16.10.2014. u 10:34 - pre 114 meseci
E u pravu si. Sandra je pochela da radi od juche kod mene u firmi i nisu je ni pitali za radnu dozvolu.
Samo su je pitali po kom je osnovu odje, ona rekla preko porodichne vize i to je to.
Mislim da firma treba da odnese njenu aplikaciju u urad prace i da je gotovo za dan.
A vjerujem da isto tako mozhe da predje na drugi posao, dok ja treba da chekam dva mjeseca da mi se odradi viza ukoliko bih mjenjao firmu :)
ccc strashno :P
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike16.10.2014. u 10:43 - pre 114 meseci
To je izuzetno velika stvar i promena u periodu kada smo zena i ja dosli gde je ona morala sama da se izbori za svoje papire jer od family vize nije bilo nikakve vajde.

Tako da mi sad mozemo da se zenimo za pare ;)
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike16.10.2014. u 11:01 - pre 114 meseci
Jel to znači da ti sad možeš da uzmeš novu vizu na konto spajanja porodice sa ženom i sa njom i ti menjaš firmu? :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.emea.verizonbusiness.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike16.10.2014. u 11:31 - pre 114 meseci
To bi vec bila igrarija za koju nisam siguran. Ali ja sam napunio svojih 5 godina i predao za permanent tako da ne moram vise da se igram :D

Ali zena ce sad sa sopstvene da predje na family posto je tu krace pa da moze lakse da zameni firmu :D
 
Odgovor na temu

bundalov

Član broj: 277504
Poruke: 55
195.212.58.*

Sajt: https://www.linkedin.com/..


Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike16.10.2014. u 12:09 - pre 114 meseci
Ne bih se ja bash sad igrao da budem iskren :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
109.75.156.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike20.10.2014. u 21:08 - pre 114 meseci
Bas dobio neki mail od Akamai pa reko da podleim :)

http://jobs.akamai.com/search?q=prague&locationsearch=

Citat:
Quality Assurance Manager Job Prague, CZ
Oct 13, 2014
Partner Account Executive Job Prague, CZ
Oct 9, 2014
Senior Javascript Developer Job Prague, CZ
Oct 17, 2014
Senior Javascript Developer Job Prague, CZ
Oct 17, 2014
Integration Support Engineer Job Prague, CZ
Oct 19, 2014
Senior Integration Support Engineer Job Prague, CZ
Oct 19, 2014
Senior Software Development Engineer in Test Job Prague, CZ
Oct 19, 2014
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 465234 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.