Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Češka traži kvalifikovane strane radnike

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 467967 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bundalov

Član broj: 277504
Poruke: 55
81.93.81.*

Sajt: https://www.linkedin.com/..


Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.03.2011. u 06:44 - pre 159 meseci
@letstalk

Hvala ti shto si pojeasnio, sada kapiram. U sushtini, mene mozhe da zaposli firma koja ce mi srediti sve papire ali to je proces koji traje oko 6 mjeseci.
Ili mogu da dodjem sa turistichkom vizom u Cheshku i da okusham srecu da trazhim posao.
Da li onda treba da se vracam u Bosnu po business visu i da chekam ili mogu odmah pocheti da radim josh dok budem u procesu sredjivanja radne i boravishne dozvole???

Prochitao sam dosta postova odje da su ljudi dobijali posao preko Manpower-a i slichnih kompanija za zaposhljavanje. Znachi oni srede posao, smjeshtaj, radnu dozvolu, boravishnu dozvolu itd u periodu od 6 mjeseci. Ja sam sad aplicirao preko jobs.cz ali se cura koja radi tu zahvalila na mojoj aplikaciji i rekla da ima dosta ljudi u Cheshkoj koji mogu da rade taj posao i da je proces dobijanja radne i boravishne dozvole dugachak (6 mjeseci) i da kompanije ne mogu da chekaju toliko dugo.
Koja je onda alternativa??? Da dobijem posao direktno od kompanije koja je voljna da se strpi 6 mjeseci ili postoji neko drugo reshenje???

@ivansd

Prijavio sam se na dva oglasa preko jobs.cz chisto da vidim kako sve funkcionishe. Planiram da apliciram kod nekoliko oglashivachkih firmi, mozhda i kod nekih direktno ako vidim da ima mjesto za mene.

Pozdrav,

Vladimir

 
Odgovor na temu

letstalk
Frankfurt, D

Član broj: 36115
Poruke: 46
*.pool.mediaWays.net.

Sajt: blog.udarnik.net


+3 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.03.2011. u 08:15 - pre 159 meseci
Vladimire, na to pitanje je cini mi se vec odgovoreno u ovom threadu. Da sumiram - sve je tako kako si napisao, moras da se vratis u Bosnu i apliciras za business vizu itd. Postoji jedna varijanta da se skrati taj period od 6 meseci tako sto ces istovremeno da apliciras za kratkotrajnu D vizu (mislim da je daju maksimalno na 90 dana) paralelno sa apliciranjem za dugorocnu "business" vizu. Trik je u tome sto ovu D vizu izdaje lokalna ambasada bez da salje dokumenta u Prag pa je period cekanja svega 5 radnih dana. Sa tim mozes da odes u Cesku i pocnes da radis dok ti ne rese dugorocnu vizu. Moze da se desi da ti istekne ovaj period od 90 dana pa moras opet za D vizu da apliciras (i opet u Bosni na zalost). Jeste cimanje ali vredi pokusati. Isto tako, neke firme verovatno ne zele da se cimaju sa tobom na ovakav nacin ali vece firme znaju za ovu shemu.

Na primer za Nemacku je ovo standardna procedura - Nemci ti u lokalnoj ambasadi daju D vizu, odes u Nemacku i pocnes da radis odmah a za dugorocnu vizu apliciras u Nemackoj, ne u svojoj ambasadi. Jos Nemci obicno sve te vize mnoo brze procesiraju pa i tu dugorocnu vizu dobijes u roku od par dana od apliciranja plus obicno daju odmah na 3 godine. Sve u svemu, sa te tacke gledista, teze je otici na rad u Cesku nego Nemacku na primer. Cesi imaju te procedure poostrene zbog ogromnog priliva Ukrajinaca i Vijetnamaca pa posto se jos nisu navikli na globalizaciju, to im smeta. Nemci su odavno skontali da im jeftina radna snaga sa istoka samo pomaze da ojacaju ekonomiju posto ima mnogo poslova koje lokalci ne zele da rade (socijalna pomoc i generalno pomoc drzave je ucinila ljude lenjim - ziveo socijalizam!).

Molim da me isprave ako nisam u pravu ovi momci sto su u Ceskoj i sigurno imaju svezije informacije.

Pozdrav i puno srece!
http://blog.udarnik.net

Blog o iskustvima u emigraciji.
 
Odgovor na temu

gunnn

Član broj: 281411
Poruke: 22
178.222.35.*



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.03.2011. u 08:25 - pre 159 meseci
ma kakva crna ceska....nema tamo leba...ovde si svoj medju svojima, pare kakve su takve su!!!!za bolje i nismo znali
 
Odgovor na temu

letstalk
Frankfurt, D

Član broj: 36115
Poruke: 46
*.pool.mediaWays.net.

Sajt: blog.udarnik.net


+3 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.03.2011. u 08:38 - pre 159 meseci
Citat:
gunnn: ma kakva crna ceska....nema tamo leba...ovde si svoj medju svojima, pare kakve su takve su!!!!za bolje i nismo znali


Nije sve u parama. Osim toga, with all due respect, vise volim da me *ebu tudji nego svoji. Lakse se podnosi.
http://blog.udarnik.net

Blog o iskustvima u emigraciji.
 
Odgovor na temu

bundalov

Član broj: 277504
Poruke: 55
81.93.81.*

Sajt: https://www.linkedin.com/..


Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.03.2011. u 08:56 - pre 159 meseci
@letstalk

Hvala puno na informacijama :)

Vladimir
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.03.2011. u 09:01 - pre 159 meseci
Citat:
letstalk: Vladimire, na to pitanje je cini mi se vec odgovoreno u ovom threadu. Da sumiram - sve je tako kako si napisao, moras da se vratis u Bosnu i apliciras za business vizu itd. Postoji jedna varijanta da se skrati taj period od 6 meseci tako sto ces istovremeno da apliciras za kratkotrajnu D vizu (mislim da je daju maksimalno na 90 dana) paralelno sa apliciranjem za dugorocnu "business" vizu. Trik je u tome sto ovu D vizu izdaje lokalna ambasada bez da salje dokumenta u Prag pa je period cekanja svega 5 radnih dana. Sa tim mozes da odes u Cesku i pocnes da radis dok ti ne rese dugorocnu vizu. Moze da se desi da ti istekne ovaj period od 90 dana pa moras opet za D vizu da apliciras (i opet u Bosni na zalost). Jeste cimanje ali vredi pokusati. Isto tako, neke firme verovatno ne zele da se cimaju sa tobom na ovakav nacin ali vece firme znaju za ovu shemu.

Na primer za Nemacku je ovo standardna procedura - Nemci ti u lokalnoj ambasadi daju D vizu, odes u Nemacku i pocnes da radis odmah a za dugorocnu vizu apliciras u Nemackoj, ne u svojoj ambasadi. Jos Nemci obicno sve te vize mnoo brze procesiraju pa i tu dugorocnu vizu dobijes u roku od par dana od apliciranja plus obicno daju odmah na 3 godine. Sve u svemu, sa te tacke gledista, teze je otici na rad u Cesku nego Nemacku na primer. Cesi imaju te procedure poostrene zbog ogromnog priliva Ukrajinaca i Vijetnamaca pa posto se jos nisu navikli na globalizaciju, to im smeta. Nemci su odavno skontali da im jeftina radna snaga sa istoka samo pomaze da ojacaju ekonomiju posto ima mnogo poslova koje lokalci ne zele da rade (socijalna pomoc i generalno pomoc drzave je ucinila ljude lenjim - ziveo socijalizam!).

Molim da me isprave ako nisam u pravu ovi momci sto su u Ceskoj i sigurno imaju svezije informacije.

Pozdrav i puno srece!


Koliko ja znam sve sto si napisao je tacno.


 
Odgovor na temu

sasabraj
aleksandar brajovic
podgorica

Član broj: 25127
Poruke: 487
95.155.45.*



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.03.2011. u 11:27 - pre 159 meseci
Kolike su plate ljekarima u Ceskoj?
Gdje se moze dobiti informacija o potrebi za kadrom?
brajovic sasa
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.03.2011. u 12:35 - pre 159 meseci
Ne znam za plate ali ovde je vecina doktora odvojeno od nekog doma zdravlja pa svako bira svog lekara ili kako vec ide procedura.

U svakom slucaju Ceski bi bio obavezan. Mislim da je i ranije bilo neko pitanje za lekare pa pogledaj.
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.03.2011. u 13:17 - pre 159 meseci
Lekari su dosta protestovali jer su im male plate, pa je dosta njih išlo u Nemačku da radi.
Od 1 januara se taj broj povećao jer sada mogu da se zaposle na zapadu bez ikakvih dokumenata, istekla je zabrana koju su nametnuli na dan ulaska u EU.
Tako da je moguće da se nađe neki posao u toj struci, imaš onaj link što sam postavio, sa poslovima za strance.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

yellow pinky
Niš

Član broj: 28354
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.03.2011. u 14:32 - pre 159 meseci
Citat:
gunnn: ma kakva crna ceska....nema tamo leba...ovde si svoj medju svojima, pare kakve su takve su!!!!za bolje i nismo znali


Neuspeo pokušaj sarkazma ? .
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike11.03.2011. u 14:35 - pre 159 meseci
Tema je dospela u top 10, a mi volimo svašta da komentarišemo, zato i takvi komentari, a i nije prvi koji je napisao nešto nevezano.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
*.25.broadband12.iol.cz.



+25 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike17.03.2011. u 22:14 - pre 159 meseci
Ovako, ako ste stigli u Brno par iskustava koja mogu da olakšaju stvari:

1. Znate već da kad dođete da morate da se prijavite u policiji za strance u roku 3 radna dana. Ima dve takve policije, jedna za EU i jedna za non-EU građane. Ja sam bio da se prijavim u ovu za EU, prijavio se najnormalnije, i sve proslo ok za 5-10 minuta. Fora je u tome sto je u onoj drugoj non-EU policiji velika guzva i dosta se ceka, dok se u ovu za EU ljude izgleda slabo ko i prijavljuje, prazna cekaonica, posto EU gradnjani imaju ne 3 nego 30 dana za prijavu, pa cak ni to ne ispostuju, tako da onaj sluzbenik izgleda nema nesto puno da radi pa valjda zato odradi, sta li. Adresa policije za strance za EU gradjane: Cejl 62b
Znaci nije pravilo, al meni je proslo, a vidim i jos nekima tako da...

2. Ako idete preko NATEK-a stan jeste ok za prvo vreme, al je mašala skup, tako da gledajte što pre da se udomite tj nađete stan. Stan ko stan, jeste ono socijala al koga briga, za prvo je vreme dobar. Cena:
prva nedelja: 2900 kruna
druga nedelja: 1900 kruna
3.-5. nedelja: 1600 kruna
(pod ovim nedelja mislim 7 dana provedenih u njemu)

I neizmerno hvala Branku i Fejdu na sjajnim informacijama i trikovima.
Jbg ja sam jos pod utiskom, al ako nesto mogu ja da pripomognem tu sam.


Za novu AT&T ekipu, ako se neko razume u moleraj i završne radove, pogledati link i eto ideje...
http://www.sreality.cz/detail/...kovec-sevastopolska/2747319644



[Ovu poruku je menjao Nikola M dana 17.03.2011. u 23:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
192.128.3.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike18.03.2011. u 10:09 - pre 159 meseci
Ma nemoj neko da te cuje da ovde ista valja, doci ce novi da nam pokupe poslove ;)

Fade je mnogo iskusniji sto se tice tih gradskih stvari tako da bolje slusati njega. Stan ti je skup onako bas poprilicno, jel si to sam u sobi? Ja sam placao 4.200 mesecno ali sam delio sobu sa jos jednim likom.

Stigla jedna zrtva u AT&T nisam ga jos prepao u hodniku ali nameravam danas, a imamo i jednog koji dolazi sutra u Brno.

Ima li kakvih pitanja ili smo sve uspeli da odgovorimo?
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike20.03.2011. u 08:43 - pre 159 meseci
Na vratima policije za zemlje treceg sveta na adresi Kopecna zvanicno stoji da svi gradjani zemalja EU i potpisnica zemalja sporazuma Beli Sengen treba da idu u policiju na adresi Cejl 62b.
Tamo su u teoriji trebali da nam rade i dokumenta, ali nikako da, kako oni kazu "prebace" sistem tamo, pa su me bukvalno izbacili kada sam tamo isao, kao sto bi i neka salterusa uradila kod nas.
Moja preporuka je da se slobodno ide tamo za prijavljivanje, jer je od 1 januara to manje vise jedina stvar koja se radi tamo.

Sto se tice predavanje dokumenata, sto se sada radi u mup-u, manje vise je isto, zemlja eu + beli sengen, a mi smo opet u redu sa zemljama treceg sveta, pa opet kilometarske guzve, jer eto, nikako da "prebace sistem".
I jos jedna novina, nema slanja dokumenata postom, niti mozete da ovlastite nekom, mora licno :)


Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike21.03.2011. u 13:15 - pre 159 meseci
Imam zadovoljstvo da objavim da u zadnjih 7 dana tri nova ES-ovca su pocela sa radom u AT&T :)



[Ovu poruku je menjao Branko Santo dana 21.03.2011. u 14:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

srndach

Član broj: 58095
Poruke: 242
212.200.85.*



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike21.03.2011. u 14:58 - pre 159 meseci
A kupili smo i T-Mobile ...
http://www.businessinsider.com...bile-winners-and-losers-2011-3
 
Odgovor na temu

srndach

Član broj: 58095
Poruke: 242
212.200.85.*



+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike21.03.2011. u 14:59 - pre 159 meseci
A kupili smo i T-Mobile ...
http://www.businessinsider.com...-usa-in-39-billion-deal-2011-3
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike21.03.2011. u 15:06 - pre 159 meseci
Sad je na red doslo da Branko, fade i kompanija pokazu koliko su dobri domacini i odvedu novajlije u neki striptiz bar :-)
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.net.upcbroadband.cz.



+69 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike21.03.2011. u 20:49 - pre 159 meseci
Vodio bih ja, al oni svi kulturni, niko nece.
Ni na pivo da pozovu, a ovoliko informacija im ispisali :)
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike21.03.2011. u 21:39 - pre 159 meseci
ja, ako nekada dodjem, morace da mi pokazu gde ima dobrih teretana .... he he he .... ;) ;D
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: << < .. 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 467967 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.