Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezanost zadatka sa prijemnog ispita !?

[es] :: Matematika :: Povezanost zadatka sa prijemnog ispita !?

[ Pregleda: 10670 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hack_007
Decko u usponu
Somewhere.... In the sea

Član broj: 27344
Poruke: 16
*.ptt.yu.



Profil

icon Povezanost zadatka sa prijemnog ispita !?24.06.2005. u 14:27 - pre 228 meseci
<REDNI BROJ ZADATKA> BROJ ZADATKA U ZBIRCI

1. 5
2. 29
3. 41
4. 57
5. 75
6. 83
7. 84
8. 128
9. 137
10. 165
11. 177
12. 218
13. 242
14. 245
15. 267
16. 279
17. 302

OVako su bili zadaci iz matematike , e sada , da li ima neki sistem po kome su zadaci birani ili su zadaci bili birani nasumicno !?
Ako neko zna kako su bili zadaci test sa prosle godine , neka postuje da uporedimo ovo .

1 2 , freddy comes for u ,
3 4 better lock the door ,
5 6 better take your risps ,
7 8 better lock the gate ,
9 10 u will never SLEEP again
 
Odgovor na temu

peddja_stankovic
predrag stankovic
private
beograd

Član broj: 48085
Poruke: 221
*.r62.logikom.net.

Sajt: www.geocities.com/predrag..


Profil

icon Re: Povezanost zadatka sa prijemnog ispita !?25.06.2005. u 07:18 - pre 228 meseci
Nema tu nikakve pravilnosti. Imas 16 grupa zadataka iz raznih oblaasti a medju njima ima lakih zadataka, srednje tezine i nesto tezi. Zadaci iz svake grupe se biraju tako da ceo test bude laksi ili tezi. Posto vec dve godine zaredom dolaze laki testovi izgleda da je to politicka odluka da bez obzira na sastav cele zbirke, izaberu se oni laksi zadaci. Ja sa ucenicima prelazim celu zbirku vise puta i imam dosta dobre rezultate (da ne kazem izuzetne), medjutim, izgleda da cu da malo promenim strategiju od sledece godine, jer definitivno postoje ucenici ciji je potencijal takav da ako ne bi prepisivali ne bi osvojili ni jedan poen pa makar sa njima radio mesecima. Dakle, samo sa izuzetnim ucenicima cu raditi celu zbirku a sa onima srednjeg potencijala cu forsirati zadataka do srednje tezine a sa slabim djacima samo par oblasti koje obezbedjuju prolaz (mada kod ovih poslednjih ni to nije garancija).

tisuću lijepih žena posve nagih
 
Odgovor na temu

nervozna
sicg

Član broj: 1868
Poruke: 317
*.crnagora.net.

ICQ: 153640035


Profil

icon Re: Povezanost zadatka sa prijemnog ispita !?25.06.2005. u 20:33 - pre 228 meseci
A koliko zaradiš?
beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeezi
 
Odgovor na temu

djorvoz
Djordje Vozarevic
Beograd

Član broj: 40077
Poruke: 49
*.unilib.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Povezanost zadatka sa prijemnog ispita !?27.06.2005. u 13:47 - pre 228 meseci
O kom fakultetu je rec?
Also sprach Zarathustra und verliess seine Hölhe. glühend und stark, wie eine Morgensonne, die aus dunklen Bergen kommt.
 
Odgovor na temu

unicorn
Bgd

Član broj: 62138
Poruke: 56
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Povezanost zadatka sa prijemnog ispita !?27.06.2005. u 22:49 - pre 228 meseci
O srednjoj shkoli, chini mi se Djole... ;)
Chuck Norris’ tears cure cancer. Too bad he has never cried...
The chief export of Chuck Norris is pain...
If you can see Chuck Norris, he can see you. If you can’t see Chuck Norris you may be only seconds away from death...
There is no theory of evolution, just a list of creatures Chuck Norris allows to live...
Chuck Norris has two speeds: walk and kill...
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
as54-tz2.dlp294.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Povezanost zadatka sa prijemnog ispita !?07.02.2006. u 16:10 - pre 220 meseci
Obično su teži zadaci u srednjoj školi(na fakultetu su uvijek specijalni slučajevi neke oblasti,nikada rutinsko gradivo te oblasti )takvi da zahtijevaju malo više mudrosti i "prisjećanja" nečega izvan oblasti iz koje je zadatak.

Npr.,ako je dat integral koji u sebi sadrži trigonometrijske funkcije,samo poznavanje integriranja generalno neće biti dovoljno da se uspješno riješi taj zadatak,nego će biti potrebno i da se iskoristi i neki,nešto "napredniji" identitet iz trigonometrije.

Citat:
peddja_stankovic: ... jer definitivno postoje ucenici ciji je potencijal takav da ako ne bi prepisivali ne bi osvojili ni jedan poen pa makar sa njima radio mesecima. ...


Ovdje ja data zanimljiva činjenica da jedina stvar koju neki nauče u srednjoj je-uspješno prepisati!

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 07.02.2006. u 17:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mickey6252
referent za povratak Jedi-ja i
utamničenje Darth Sithiusa
Dislociran

Član broj: 83706
Poruke: 54
*.metrohive.net.

Jabber: mickey6252@gmail.com


Profil

icon Re: Povezanost zadatka sa prijemnog ispita !?07.02.2006. u 23:10 - pre 220 meseci
Kao neko ko godinama predaje matematiku i u srednjoj i u osnovnoj skoli, odgovorno tvrdim da neki ne uspeju da nauce ni da prepisuju. Inace, sama koncepcija prijemnog ispita nije, po mom skromnom misljenju, dobra. Odnosno ne moze biti isti prijemni ispit za medicinsku skolu i prirodno matematicku gimnaziju, primera samo radi, bez namere da bilo kako favorizujem neku skolu. Ali, odosmo off topic. Mislim da je izbor prilicno RND, mislim ima zadataka od svih vrsta (laksi, srednji i tezi) kao i oblasti, ali da bas ima neki sablon po rednom broju, mislim da nema.
potpis
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
as54-tz2.dlp344.bih.net.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Povezanost zadatka sa prijemnog ispita !?18.02.2006. u 05:11 - pre 220 meseci
Sve to varira od predmeta do predmeta i od predavača do predavača.Npr. mi iz elektrotehnike znamo odakle će biti zadaci iz zbirke(tekst je isti,samo su brojevi promijenjeni).Dakle nikada oni s vježbe,ali u kojima je neophodno primjeniti pristupe rješavanja koji su pokazani na vježbama.Razlika je jedino što se tamo npr. integrali po zapremini kugle,a ovdje po zapremini valjka.

Nekada profesori daju učenicima i niz rednih brojeva zadataka u zbirci,te onda od recimo tih 50-ak zadataka ubace njih 6 za kontrolni.

Profesori matematike su obično strožiji u ovome.Dakle,ista tiplogija zadataka,ali nikada isti tekst,barem je tako bilo kod mene u gimnaziji.No ima i toga da se ubaci neki zadatak koji je već rađen tamo nekada na vježbama.

Ponekad imam utisak da profesori namjerno učenicima pružaju olakotne okolnosti "ispod stola" da kontrolni ne bi bio,kako to kažu "katastrofa",jer bi se onda stvorio utisak da profesor ništa ne radi ili još gore da ne zna svoj poasao.Zanimljiva je stvar da tada obično reaguju horde roditelja(tipa:"Nije normalna,šta je dala djeci!"),čega se dobro sjećam iz gimnazije,ali nikada u vezi profesora matematike,nego obično u vezi drugih hardcore predmeta tipa latinski,njemački...ili nam je profesorica bila zmaj.

Dakle,rezime je,koji se odnosi generalno na sve profesore,u ovome:ima i olakotnih okolnosti,ali su one uvijek kombinirane sa tim da se učeniku/studentu ne ponudi sve na tanjiru i kontrolni/ispit svede na neku formalnost.No pored i toga,neki od nas podbace i nekoliko puta prije nego polože i nauče ta neka pravila,prije ili kasnije...
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Povezanost zadatka sa prijemnog ispita !?

[ Pregleda: 10670 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.