Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja veš-mašina?

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Koja veš-mašina?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 54529 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Koja veš-mašina?17.06.2005. u 09:05 - pre 228 meseci
Znam da je sezona klima, ali meni treba veš mašina.

Dakle, kupujem neku iz one najjeftinije klase. E sad, pošto su svim proizvođačima cene tu negde, koju marku da odaberem, u smislu pouzdanosti i kasnijeg održavanja?
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?17.06.2005. u 09:09 - pre 228 meseci
ovdje imas linkove na daljnje dvije teme pa si svakako procitaj
http://www.elitesecurity.org/tema/117566-Koju-ves-masinu

jesi mozda radio kakav odabir vec ?

 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?17.06.2005. u 09:18 - pre 228 meseci
Hvala JOJO, ovaj search na ESu me ubija, pročitaću one tredove pa ću pitati ako budem imao još nešto.
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?22.06.2005. u 12:46 - pre 228 meseci
Ovako. Izbor sam suzio na Gorenje 583 koja ima 5 godina garancije i prohronski kazan (ili kako se to već zove) i neku Indesit koja ima 1 ili 2 godine garancije i plastični kazan. U čemu je razlika između ove dve varijante?
 
Odgovor na temu

pppooo

Član broj: 61100
Poruke: 55
*.com.



Profil

icon Re: Koja veš-mašina?22.06.2005. u 14:01 - pre 228 meseci
Ja bih odabrao gorenje mada 583 valjda znači da ima 500 obrtaja na centrifugiranju-ja bih išao na više ,indesit je isporučivao programatore Obodinu trebalo bi da je talijanska firma-nemam u nju baš previše povjerenja. Gorenje je upućeno na tržišta ex YU i mislim da će dijelova biti ko šodera za male pare.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?23.06.2005. u 13:10 - pre 228 meseci
Ja sam kupio Siltal masinu (600 obrtaja sa obicnim opcijama + delikatna centrifuga i dodatno ispiranje, cold wash i zastita od prelivanja vode), to je italijanska fabrika koja je pojela (pokupovala) pogone Whirlpoola i Zanussija u Italiji te sad njima radi ves masine. Za tri godine, dve Gorenje masine, jedna LG masina koje imaju moji prijatelji (skoro u isto vreme su kupljenje) su crkvale po dva puta (programatori uglavnom, ali Gorenje je lako servisirati a i sad daju 5 godina garanciju). Uglavnom, kod nas je najbolje kupiti Italijansku masinu (jeftino odrzavanje, servis, gomila rezervnih delova) ili Gorenje, iz istog razloga. Sve ves masine manje vise identicno peru ves - moj ortak ima Siemens digitalnu i nikakve razlike u pranju i cistoci vesa nisam video u odnosu na moju ves masinu. Cak je i vremenski period pranja isti na slicnim programima, a ustedu u el. energiji neces primetiti... (primetices u odnosu na staru ves masinu, ali izmedju raznih modela novih masina je to skoro neprimetno).

Za nase uslove, nasu tvrdu vodu i napon koji varira od 175 do 210V najbolje je uzeti Italijansku ili Gorenje ves masinu, nikako digitalnu. Isto tako pozeljno je da minimalni broj obrtaja centrifuge bude 600 ali ne i vise od 800 (nikakve razlike nema, osim sto moze da uzasno izguzva osetljive materijale), da ima duplo ispiranje, pranje na hladno (odlicno za zavese recimo), klasicne opcije kao ispiranje sa 1/2 vode i slicno. Uopste ne treba bacati pare na skupe modele (osim ako neko hoce susenje, sve masine sad imaju gomilu dobrih programa za pranje), jer sve se svodi na isto. Navodna digitalna kontrola vode, prljavstine i doziranja praska nikakve rezultate nije dala kod mog ortaka na digitalnoj Simens masini... pozeljno je i da masina ima automatsko iskljucivanje dovoda vode ako dodje do podizanja nivoa iste preko dozvoljene granice (u masini). Bubanj obavezno prohromski, a vidim da sad prave masine sa vecim otvorom za ubacivanje rublja (i moze da se bira strana na koju se otvaraju vratanca).

Obrisan nepotreban citat.

[Ovu poruku je menjao cicika dana 23.06.2005. u 15:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?23.06.2005. u 13:34 - pre 228 meseci
Cozmo, hvala na opširnom odgovoru. Možeš li mi samo reći prednost prohronskog nad plastičnim bubnjem?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?23.06.2005. u 17:09 - pre 228 meseci
Evo kako sam ja prosao sa digitalnom masinom...
http://www.elitesecurity.org/tema/101013/2
procitaj do kraja..
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?24.06.2005. u 07:50 - pre 228 meseci
Bubanj je ono u sto stavljas ves i to je uvijek rosfrei htio si reci praonik iliti kazan...
pa vidi, nemas bas neke prednosti. Nije plastika losa, uopce! Nije to niti obicna "sronj*ka" plastika! Masine koje imaju plasticni praonik su tise, i nema da ti praonik zahrdja mana : grijaci koji se ugradjuju u masine s plasticnim praonikom imaju internu zastitu da ne griju do besvjesti ako recimo termostat masine zakaze.(dase plastika ne pocne deformirati od topline ) kad ta interna zastita proradi - mjenjaj grijac.


 
Odgovor na temu

toleander
J2EE Developer
Beograd, Srbija

Član broj: 21230
Poruke: 116
*.fcg.com.



+1 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?28.06.2005. u 12:19 - pre 228 meseci
dakle, da se i ja ukljucim u temu...

lm, treba da kupim jednu, ali imam malo specificne zahteve... treba mi kombinovana masina za pranje & susenje, i to sa punjenjem odozgo... ne mora da ima ugradjen mp3 player ostalo pobrojano je veoma pozeljno...

ja sam nasao samo jedan takav model, ardo tla1000x pa me zanima da li neko ima iskustva sa tom firmom?

ili, ima neki drugi predlog koji se uklapa u moje planove?
Esse Quam Videri
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?28.06.2005. u 13:08 - pre 228 meseci
Ja bih samo da obavestim auditorijum da sam pazario Indesit WIL 85 mašinu i da je prvo pranje (bez veša, kako proizvođač preporučuje u uputstvu) prošlo OK. Hvala svima na pomoći, nadam se da mi uskoro neće trebati opet.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?28.06.2005. u 15:03 - pre 228 meseci
heheehe, jablane ja sam takvu kupio prije skoro godinu
vjeruj mi nisi se prevario
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

dralle

Član broj: 51566
Poruke: 157
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?29.06.2005. u 15:53 - pre 228 meseci
Gorenje je gorenje, to sto s tice ves masina.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343
Via: [es] mailing liste



+2920 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?30.06.2005. u 13:55 - pre 228 meseci
>> Gorenje je gorenje, to sto s tice ves masina.
Sta bi to trebalo da znaci?



--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dralle

Član broj: 51566
Poruke: 157
*.adsl.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?30.06.2005. u 19:23 - pre 228 meseci
To znaci da su njihove masine za nase prostore ZAKON.Zasto to kazem,jer se pokazalo da za nasu struju koja varira od 160-230 V,tvrdocu nase vode i nerezonsko pretrpavanje masine ,pokazala najbolje rezultate.To su pokazatelji iz svih servisa u poslednjih 35 godina na teritoji bivse SFRJ.Najmanje se kvare.Uvek su imali rezervne delove i majstori su im vise nego dobri.
Nemojte misliti da sam za slovenacku robu,ali ja sam promenio za 25 godina tri masine dve srpske i crnogorske i jednu slovenacku.Gorenje i dalje radi duze nego obe nase zajedno.
Jeli dovoljnio?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?01.07.2005. u 08:50 - pre 228 meseci
Citat:
dralle: ja sam promenio za 25 godina tri masine dve srpske i crnogorske i jednu slovenacku.Gorenje i dalje radi duze nego obe nase zajedno.
Jeli dovoljnio?

Da posmatramo stvari matematički. Za 25 godina si promenio 3 mašine, a jedna od njih (poslednja, gorenje) traje duže nego ove dve druge zajedno. Iz toga se da zaključiti da je gorenje mašina stara najmanje 12.5 godina, odnosno, da si poslednju mašinu sa kojom upoređuješ Gorenje mašine kupio još pre toga. Ti na osnovu dve domaće mašine kupljene pre bar 13 godina zaključuješ da je "Gorenje zakon", čak i u odnosu na zapadnoevropske i ostale proizvođače koje nisi isprobao? Interesantno.

Uzgred, naša struja i naša tvrda voda odavno nisu i slovenačke.

[Ovu poruku je menjao jablan dana 01.07.2005. u 11:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
195.252.81.*



+896 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?01.07.2005. u 09:46 - pre 228 meseci
Citat:
dralle:Nemojte misliti da sam za slovenacku robu,ali ja sam promenio za 25 godina tri masine dve srpske i crnogorske i jednu slovenacku.Gorenje i dalje radi duze nego obe nase zajedno.Jeli dovoljnio?


Nema to veze. Meni je OBOD masina radila besprekorno 20 godina. Onda je crkla pumpa za vodu, to je zamenjeno i radila je jos oko 3 godine dok nisam kupio novu. Znaci 23 godine sa jednim kvarom, koji i nije bio kvar jer je ostala kovanica od 1 din u pantalonama i nekako se provukla kroz filter (obicno se nekad filter malo iskrivi posle 15-tak godina zbog vrele vode) i usla u pumpu. Znaci, radila bi 23 godine bez kvara. Posle 23 godine je crkla centrifuga. I to je to.

A ortak je imao Gorenje isto godiste (1980.) kao i moja OBOD i jedno 7-8 puta mu se kvarila (grejac, programator, pumpa, centrifuga, ovo - ono)... Nema pravila. Moj rodjak ima Philips uspravnu masinu koja radi vec 26 godina bez ijednog kvara. Opet znam neke koji su kupili digitalne LG i pokvarile im se odmah, sto vazi i za nove masine Gorenje.

Sve je to individualno i prosto zavisi od kvaliteta bas tog modela koji vam je pao pod ruke. Nista vise. Uglavnom, barem, 50-60% prodatih masina (minimum) ce sluziti solidno u svom zivotnom veku.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343
Via: [es] mailing liste



+2920 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?01.07.2005. u 15:38 - pre 228 meseci
Citat:
To znaci da su njihove masine za nase prostore ZAKON.Zasto to
kazem,jer se pokazalo da za nasu struju koja varira od 160-230
V,tvrdocu nase vode i nerezonsko pretrpavanje masine ,pokazala najbolje
rezultate.To su pokazatelji iz svih servisa u poslednjih 35
godina na teritoji bivse SFRJ.Najmanje se kvare.Uvek su imali rezervne
delove i majstori su im vise nego dobri.

Jeli dovoljnio?

Pa meni nije, a rekao bih ni ostalima, zaista ne znam odakle tvrdnja da
je gorenje u bilo cemu lider, a ponajmanje u beloj tehnici. Gorenje ves
masine kostaju jednako kao Bosh i Siemens pa vi vidite sat biste pre
kupili...A u konkurenciji su i Candy, LG, Whirpool, General
electric`s....mislim gde tu smestiti gorenje...
Gorenje je mozda i bila dobra kupovina u doba stare Jugoslavije, ali
sada...? Samo za YU nostalgicare...



--
Using Opera's revolutionary e-mail client: http://www.opera.com/mail/
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?01.07.2005. u 17:27 - pre 228 meseci
Jeftine modele gorenje izbjegavajte.
Kao sto kaze bakara... gorenje je bilo dobar odabir u Yugi, ali sad...kad vidim ove masine wa442...muka mi je.
imaju i dobrih modela ali ovu jeftinjavu izbjegavati!!!

 
Odgovor na temu

RexBlanco
Rudolf F
Atlas Copco Industrial Tools Service
EU

Član broj: 71557
Poruke: 183
*.tippnet.co.yu.

Jabber: rexblanco@elitysecurity.org


+2 Profil

icon Re: Koja veš-mašina?24.10.2005. u 14:57 - pre 224 meseci
Citat:
JOJO847: Jeftine modele gorenje izbjegavajte.
Kao sto kaze bakara... gorenje je bilo dobar odabir u Yugi, ali sad...kad vidim ove masine wa442...muka mi je.
imaju i dobrih modela ali ovu jeftinjavu izbjegavati!!!

Ja ipak predlazem Gorenje.Samo zbog delova.Te tehnicke mane,kod jeftinijih modela su vec odavno ispravili
Citat:
Pa meni nije, a rekao bih ni ostalima, zaista ne znam odakle tvrdnja da
je gorenje u bilo cemu lider, a ponajmanje u beloj tehnici. Gorenje ves
masine kostaju jednako kao Bosh i Siemens pa vi vidite sat biste pre
kupili...A u konkurenciji su i Candy, LG, Whirpool, General
electric`s....mislim gde tu smestiti gorenje...
Gorenje je mozda i bila dobra kupovina u doba stare Jugoslavije, ali
sada...? Samo za YU nostalgicare...

Nisu lideri.Nisu vise ni toliko kvalitetne kao sto su bile.Ni jedna masina.Stavise!I cena im je naduvana.Ipak,na svakom cosku mozes naci delove,imaju dobru servisnu mrezu...
Glupih pitanja nema...
...samo glupih odgovora!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Koja veš-mašina?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 54529 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.