Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?

elitemadzone.org :: MadZone :: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?

[ Pregleda: 13691 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?14.06.2005. u 09:37 - pre 229 meseci
Gde oni kupuju sociva?
Ne kupuju na veliko, nego koliko im bas treba, po narudzbini.
I da li moze fizicko lice da ode tamo i kupi?
Ne verujem da svako pojedinacno uvozi.
A da deru sa cenama i opremom, deru.
Dakle?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?14.06.2005. u 16:19 - pre 229 meseci
Znam da sociva uvozi jedna firma iz NS...
Mislim da ti kao fizicko lice ne mozes da kupis...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?14.06.2005. u 16:49 - pre 229 meseci
@HoT_Steppa,

Ako kupujes od velikoprodaje, tesko da mozes da kupis kao fizicko lice (mada, ko zna - mozda moze svasta)

Ako su ti sociva u SCG skupa (a, jesu - jednom sam morao da kupim sociva tamo - najjeftinija su bila kao skuplja ovde, a kvalitet znacajno losiji) - probaj online da pojuris izvore - ima dosta firmi koje to salju online iz inostranstva.

E, sad, pitanje je da li ce carina da te odere - to vec ne znam.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?14.06.2005. u 16:56 - pre 229 meseci
Hvala

Evo uzeo sam danas sociva. Mislim da ova radnja se nije mnogo ugradila.
Ispravite me ako gresim:
(citam sa fiskalnog racuna)
cena 2200 din
pdv 8 % 162,96 din

162,96/8%=2037 din

2200-2037=163 din

Samo 163 din zarade na meni.
Izgleda da je visoka uvozna cena.
 
Odgovor na temu

sale t.

Član broj: 30413
Poruke: 27
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?14.06.2005. u 22:01 - pre 229 meseci
Jel znate web adresu neke firme gde moze online da se naruce sociva a da salje sociva u Srbiju?
 
Odgovor na temu

stolex
Ilic S Stojan
Niš

Član broj: 28386
Poruke: 245
*.medianis.net.

ICQ: 61028708
Sajt: www.stojce.com


+2 Profil

icon Re: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?14.06.2005. u 23:44 - pre 229 meseci
Ne, Sve traze "recept" za sociva. Samo se kod nas sociva kupuju ko na pijacu: Dajte mi jedno od ovih i jedno od ovih. E pa postoje vise marki sociva (kao i vrsti) tako da ne mozete da precizirate da se sva sociva uvoze iz NS. Kada sam ja poceo da ih nosim bila je promocija u mojoj omiljenoj opticarskoj radnji i dosla je devojka iz neke Beogradske firme koja je bila uvoznik. To su bila Boush&Lomb sociva kojih kako vidim sve manje ima.
Za fokusova, koja su sve zastupljenija stvarno ne znam ko je uvoznik.

A tebi ako je mnogo uzmi onaj socijalni ram i stakla pa ce dobijes dzabe. Samo moras da pazis da ih ne polomis ili ne promenis dioptriju u naredne 3 godine jer neces dobiti druge. Pa ti placaj zdravstveno.
To beer or not to beer?
- Shacksbeer -

http://www.nislija.be/
 
Odgovor na temu

DaChaS

Član broj: 18964
Poruke: 254
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?15.06.2005. u 01:32 - pre 229 meseci
stole ajde idi iza zgrade vidi da li smo tamo
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?15.06.2005. u 10:32 - pre 229 meseci
Citat:
A tebi ako je mnogo uzmi onaj socijalni ram i stakla pa ce dobijes dzabe. Samo moras da pazis da ih ne polomis ili ne promenis dioptriju u naredne 3 godine jer neces dobiti druge. Pa ti placaj zdravstveno.


Cemu ovo?
Jesi pomogao konstruktivnim odgovorom?
Jesi odmogao lupetanjem? Na svu srecu, nisi.
 
Odgovor na temu

gavrantije

Član broj: 52384
Poruke: 26
*.ptt.yu.



+33 Profil

icon Re: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?21.06.2005. u 00:28 - pre 229 meseci
Posto nosim,valjda mislite na kontaktna, sociva od 1977. godine,kada su mislili da, maltene vadim oko ,imao bih svasta da kazem na ovu temu.Prvo direktan odgovor na pitanje:opticarske radnje nabavljaju sociva od proizvodjaca,sto je u nasem slucaju "Zdravlje" Leskovac,koji proizvodi po licenci Boush&Lomb.Znaci,okrenete telefon i narucite socivo po podacima iz recepta.Hoce da urade i samo jedno, ukoliko ste ga izgubili.Cena je bila dosta povoljnija u odnosu na opticarske radnje.Radi se o polutvrdim,gas propusnim socivima.Ovde moram da napomenem da sam imao i originalna sociva i da razlika u kvalitetu postoji i to znacajna.
Sad,mala digresija na neciju tvrdnju,da u inostranstvu ne mozete da kupite sociva bez recepta.Boli njih uvo za podatke koje ste im izdiktirali,njima je cilj da prodaju,a vasa je odgovornost sta cete staviti u oko,ne njihova.Jednom sam poslao recept po drugaru u Nemacku,reko' ajde kvalitet je kvalitet,pa nek' kosta.Naplatili su mi 500 deutchmark a uvalili nesto apsolutno neupotrebljivo, sto nema nikakve veze sa receptom.Ukapirali su da to ide za Srbiju i da nema reklamacije.Jedva sam nekako iscupao 300 maraka.
Sto se tice mekih i kozmetickih sociva,ona se uvoze i sa njima imam jako losa iskustva i ne preporucujem ih,jer nasi umeju svasta da vam uvale za debele pare
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?21.06.2005. u 15:19 - pre 229 meseci
Za meka sam i pitao. I ja ih nosim dugo, 12 godina, svo vreme samo meka i nisam imao nikakvih problema.
Par puta kad sam igrao basket pa te pogodi lopta u glavu, znala su da ispadnu.
 
Odgovor na temu

gavrantije

Član broj: 52384
Poruke: 26
*.ptt.yu.



+33 Profil

icon Re: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?21.06.2005. u 23:56 - pre 229 meseci

Pa kao sto sam ti napisao,meka sociva su iskljucivo iz uvoza i koliko mi je poznato tu nema nekog narocitog pravila.Uvozi ko sta stigne i kolicinski,onako,otprilike.To ti je odgovor na tvoje prvobitno pitanje"koliko im bas treba".Posto je rok trajanja mekih sociva ogranicen,niko ne uzima neku vecu kolicinu, za koju nije siguran da ce je prodati.Zato i rade svasta:daju ti pribliznu dioptriju,otvorene bocice sa socivima,menjaju originalne podatke na bocici i sl.
Meni je se to sve desavalo i to konkretno u "Medioptiku". Tada sam odustao od mekih sociva.Jesu ona malo komfornija ali i teska za odrzavanje,kratkotrajna i skupa.Novi materijali su napravili revoluciju u proizvodnji sociva,tako da koliko je meni poznato,meka sociva se sva manje preporucuju za celodnevno nosenje zbog mogucnosti infekcije.
Ukoliko bas hoces,pretrazi malo po internetu,ja mislim da ce ti ih poslati bez ikakvih problema,tj. bez recepta.
 
Odgovor na temu

H@usto®
Filip Rajic
Human mind

Član broj: 41323
Poruke: 728
*.103.eunet.yu.

Sajt: www.filipinac.co.sr


Profil

icon Re: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?22.06.2005. u 12:59 - pre 229 meseci
Ja video u jednoj radnji na Terazijama, pored McDonaldsa, koja ima i sociva u boji, i ona uvrnuta sociva. Ja sam se iskidao od smeha. Mogu da vam budu ukrstene oci, iskolacene, kao zmiji,... Loodilo. Pogledajte tamo. Bila su oko 2000 obicna, a ova crazy su bila malo vise.

@HoT_Steppa

A u kojoj radnji si ti kupio i gde se nalazi?!

@gavrantije

Daj broj telefona bar "Zdravlja" iz Leskovca.

Moja 500-ta poruka

Ma gde ti ja znam da se potpisujem preko tastature!! D'OH!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?22.06.2005. u 13:14 - pre 229 meseci
Citat:

Novi materijali su napravili revoluciju u proizvodnji sociva,tako da koliko je meni poznato,meka sociva se sva manje preporucuju za celodnevno nosenje zbog mogucnosti infekcije.


Bas cudno, meni su recimo svi doktori preporucili meka sociva. Kao najbolja sociva sto se prevencije infekcije tice preporucuju 24-hour meka sociva koja se bacaju posle upotrebe i vrlo su tanka (u odnosu na bilo koja druga, kad ih stavis na prst sama "propadnu" u sebe odmah koliko su tanka) - mana tih sociva je sto su skupa, ali su po svim ostalim parametrima najbolja ako ti je stalo do higijene i prevencije infekcije.

Mislim da pitanje "mekih" vs "tvrdih" sociva zavisi pre svega od tvog oka i zdravstvenog stanja (vlaznosti, dioptrije, nekih dodatnih simptoma tipa astigmatizam, alergija na neke materijale, osetljivosti na strana tela oko oka, itd...) - najbolje je da oko toga vidis sa nekim dobrim ocnim lekarom koji ce izvrsiti testove i preporuciti ti najbolja sociva za tvoje potrebe.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?23.06.2005. u 17:14 - pre 229 meseci
Citat:
@HoT_Steppa

A u kojoj radnji si ti kupio i gde se nalazi?!


Uzeo sam u radni "Focus vision" ili "Yes", nalaze se na Autokomandi, Bul JNa 20d,
tel. 3690-614

To su sociva za dvomesecno nosenje, marke "Ocular sciences", model Biomedics 55, kupuju se po 3 para za 6 meseci, cena 2200 din, ako kupujes kod njih, pregled besplatan.
 
Odgovor na temu

H@usto®
Filip Rajic
Human mind

Član broj: 41323
Poruke: 728
*.104.eunet.yu.

Sajt: www.filipinac.co.sr


Profil

icon Re: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?23.06.2005. u 23:30 - pre 229 meseci
Da, i ovamo su 3 para po 2 meseca. Moracu da kupim, cim odem. Thanx....

Moja 500-ta poruka

Ma gde ti ja znam da se potpisujem preko tastature!! D'OH!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odakle opticarske radnje nabavljaju sociva?

[ Pregleda: 13691 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.