Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows koci

[es] :: Windows desktop :: Windows koci

[ Pregleda: 4428 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
*.verat.net

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Windows koci24.07.2002. u 12:10 - pre 264 meseci
Od pre 2 sedmice imam strasan problem sa windowsom me.Cim se digne zakoci, ili samo mis zakoci, skenirao sam se sa 2 antivirus programa i nista, avp je nasao neke i/o probleme, u sustini, uspeo sam nesto podesiti pa je 2 dana lepo radio, ali sada ponovo ne mogu da zivim, cim ga dignem zakoci, manji problem mi je u linu, jer tu samo mis seta bez moje kontrole , proverio sam memoriju, ne bi trebala da bude, jer sam ga dizao posto imam dve sa obadve posebne. Sta bi mogao da bude problem i kako da ga resim.
 
Odgovor na temu

Flasica
Homer Simpson
Yugoslavija, CG, HN

Član broj: 3658
Poruke: 32
*.cg.yu



Profil

icon Re: Windows koci24.07.2002. u 18:08 - pre 264 meseci
Windows koci,
Bez uvrede, ali sta je tu novo... Usput, kako si mogao da insaliras 2 antivirusa, skeniras disk, ako ti mis seta po svojoj volji, a win se kao i obicno rusi :)))
Ajde posalji malo detalja pa cu probati da ti pomognem...

Flasica
Of all the things I've lost,
I miss my mind the most.
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
*.verat.net

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: Windows koci24.07.2002. u 22:45 - pre 264 meseci
Pa, tada je manje kocio, a sada ne mogu da zivim, sad je malo stabilniji, znaci problem nije u virusu verovatno, nije u memoriji, sistem je stabilno radio 3,4 meseca, defragmentovan je redovno, mozda je problem sto na disku drzim 5 particija, u ovo se ne razumem ali pretpostavljam da moze praviti problem, jer su nastali relativno posle kreiranja 5.
 
Odgovor na temu

acid burn
Ivana Vujcic
Zemun

Član broj: 2967
Poruke: 15
*.beg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Windows koci24.07.2002. u 23:14 - pre 264 meseci
Koliko ja znam za Windows Me je to je jedna od " normalnih "pojava. Moj ti je savet ako ne moras da drzis ovaj operativni sistem na hardu, brisi ga i instaliraj ili 98 ili XP.Jedno vreme sam i ja radila pod Windows-om Me i dobro je da je to vreme proslo.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Windows koci25.07.2002. u 00:00 - pre 264 meseci
Ovo je stvarno uobicajena pojava za Win. ALI, pre nog sto kazes da je Win los, pogledaj memoriju. Velika vecina ovakvih problema desila mi se upravo zbog lose memorije na veeelikom broju masina. Kad ovo proveris, sledeca je graficka i drajveri za nju.

pozdrav
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

vlada13
Student
Dobanovci

Član broj: 877
Poruke: 356
*.tehnicom.net

ICQ: 101388726
Sajt: www.dobanovci.com


Profil

icon Re: Windows koci25.07.2002. u 00:52 - pre 264 meseci
Sasvim uobichajena pojava za Win Me. Samo mi josh reci da ti se ponekad chuje "klang" (zvuk koji potiche od HD-a) i odmah mogu da ti prepishem lek.
A reshenje je: NOV WIN, bilo koji drugi osim ME. E da, hibernate nemoj NIKAKO da koristish (UBIJA HD!, tj. pravi bed sektore). Meni je za nekih 20 podizanja napravio pola Mb bed sect. Moj savet, WIN 2000. Jeste da ne podrzava MNOOGOO stvari, ali meni odradjuje sve zashta mi treba.
:-))
 
Odgovor na temu

dekys
Dejan Stevanović

Član broj: 464
Poruke: 104



+1 Profil

icon Re: Windows koci25.07.2002. u 01:04 - pre 264 meseci
To sto ti imas kao problem, po mom misljenju ne bi trebalo da je u pitanju hardver! I ja sam do skora na svojoj masini imao ME dok ga nisam ostavio dva dana da radi bez prestanka a onda je on napunio particiju i posle toga je HD non-stop nesto radio. skenirao sam diskove protiv virusa na sve moguce nacine sa svin i svacim ali nista, a onda xormatiranje i instalacija XP-a i da ne cuje zlo radi skoro savrseno!!! KOLIKO SAM SHVATIO SA MS NISTA NIJE SAVRSENO!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Windows koci25.07.2002. u 02:28 - pre 264 meseci
Dakle, da povucemo crtu: bato, savet svih nas je menjaj WinME. Ja bih ti preporucio 2000 ili XP jer bi morao da formatiras disk ako bi hteo da stavis 98.
Srecno!
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
*.ptt.yu

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Windows koci25.07.2002. u 03:37 - pre 264 meseci
Citat:
hodac:
Od pre 2 sedmice imam strasan problem sa windowsom me.Cim se digne zakoci, ili samo mis zakoci, skenirao sam se sa 2 antivirus programa i nista, avp je nasao neke i/o probleme, u sustini, uspeo sam nesto podesiti pa je 2 dana lepo radio, ali sada ponovo ne mogu da zivim, cim ga dignem zakoci, manji problem mi je u linu, jer tu samo mis seta bez moje kontrole , proverio sam memoriju, ne bi trebala da bude, jer sam ga dizao posto imam dve sa obadve posebne. Sta bi mogao da bude problem i kako da ga resim.


-Kakve i/o probleme ti je AVP pronasao?
-Koji AVP koristis?
-Koci li ti masina kad pogasis antivirus monitore?

-Kako si proveravao memoriju?

-To sto imas dva memorijska slota ti nista ne znaci. Dovoljno je da jedan slot malo posandrca i komp ce da pocne da pravi velika sranja.
-Nadji na net-u programcice za testiranje memorije (GoldMem, MemTest, Mem86 ...), pusti program da testira masinu jedno 10-20 sati pa pogledaj rezultate. Postoji velika verovatnoca da imas problema sa memorijom.
-Ako pod "linom" podrazumevas Linux, onda ti je najverovatnije malcice prsla memorija, ako imas srece jedan slot, ako nemas onda oba.
A ako si baksuz, mozda i ploca


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

hodac
Stevan Sisakovic
Project Manager PoletGrupa

Član broj: 192
Poruke: 506
*.verat.net

Sajt: www.poletgrupa.com


Profil

icon Re: Windows koci27.07.2002. u 22:24 - pre 264 meseci
Pronasao sam problem, flashovao sam bios , ukjucio zastitu od virusa, i pronasao boot virus, formatirao sam sve particije, kreirao jednu veliku i sad sve radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows koci

[ Pregleda: 4428 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.