Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta se desava sa racunima???

[es] :: Fiksna telefonija :: Sta se desava sa racunima???

[ Pregleda: 4501 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

veseliz
Beograd

Član broj: 12308
Poruke: 283
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Sta se desava sa racunima??? 29.05.2005. u 09:44 - pre 229 meseci


Da li je neko primetio nesto cudno u vezi sa listingom, tj grafickim prikazom potrosenih impulsa na telekomovoj strani moj racun??

Od pre neki dan je stubac ostali pozivi poceo da raste, a do sada nikada nista slicno se nije dogodilo. I to sam primetio na oba broja koja koristim. Ne znam sta se desava i zbog cega telekom izgleda tarifira cudno sve pozive od 25.05. Svi su smesteni u tu kolonu, i lokalni, i pozivi ka mobilnim, i medjumesni,,,

nesto mi tu smrdi.... mada nisam primetio u listingu da su promenili interval impulsa....

hajde neka proveri jos neko,,, bas me zanima koje je vase objasnjennje...
 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
*.nat-pool.ni.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Sta se desava sa racunima??? 29.05.2005. u 15:50 - pre 229 meseci
Ni meni taj grafik nikada nije bio jasan!
Tacno je to sto kazes da se "ostali pozivi" penju! U racunima do aprila ih nije bilo! - jedino sto mi pada na pamet (sto ide u prilog njima) je to sto ti taj grafik dobijes za trenutni listing, pa mozda 'ostali pozivi' predtavljaju pozive koji nisu sortirani jos uvek, mada ...?!?



Mada mi nikada nije bila jasna ni ova zelena kolona! Tu su navodno medju mesni pozivi - e o.k. sada koristim 042 za internet i o.k. je da njih ima najvise ali ako se oni tarifiraju kao LOKALNI pozivi sto onda i ne stoje u tabeli za lokalne pozive ?!?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bobale
Slobodan Jovanović
Serbia

Član broj: 18931
Poruke: 318
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Re: Sta se desava sa racunima??? 29.05.2005. u 22:11 - pre 229 meseci
Kako ste došli do ovog grafikona? Kod mene ga nigde nema...
Ko rano rani, taj ceo dan zeva :)
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
194.106.171.*



+294 Profil

icon Re: Sta se desava sa racunima??? 29.05.2005. u 22:34 - pre 229 meseci
Po meni tu nema nikakve misterije. Bar se sa mojim računima sve slaže. Obrazloženje je sledeće, i vrlo lako se da izvući sa ovog sajta.

Naime, tamo piše da 04x spada u poseban saobraćaj (samim tim nije ni lokalni ni međugradski), te tu upada i SMIN konekcija.

@ducka
Možda grešim, ali verovatno si smetnuo s uma da su i pozivi u okviru iste mrežne grupe (isti pozivni broj), ali različitih mesnih mreža, takođe međumesni pozivi (npr Pančevo/Vršac, Beograd/Mladenovac, Niš/Aleksinac)
 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
*.nat-pool.ni.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Sta se desava sa racunima??? 30.05.2005. u 00:09 - pre 229 meseci
To sto kazes je o.k. ali odakle onda meni medju mesni (ako nije 042) kada veruj mi ako nije mobilni onda jedino sto zovem je fiksni koji je par zgrada od mene!

A veseliz je lepo provalio da kolone 'ostalih poziva' nema po racunima pre ovog meseca!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Sta se desava sa racunima??? 30.05.2005. u 08:29 - pre 229 meseci
Verovatno je u telekomu neko zeznuo neki sistem za klasifikaciju poziva.

Ja zovem samo gradske i mobilne, ali mi se od skoro isto gomilaju ti "ostali pozivi"

Uostalom, kad smo već kod funkcionisanja telekoma, pre nedelju dana sam sa svog ISDN broja pozvao taj isti ISDN broj da nešto proverim, i dobijao poruku sa bosanskim naglaskom: "broj koji birate je promenjen u šestocifreni, dodajte cifru 3 ispred broja", a inače moj broj je sedmocifren i nema veze sa bosnom :-). To je trajalo minut-dva, pa se normalizovalo.
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Sta se desava sa racunima??? 30.05.2005. u 09:32 - pre 229 meseci
Evo vam rec iz prve linije fronta... Svojevremeno, kada je razvijana aplikacija Moj Racun, ja sam radio u Telekomu (kumovao aplikaciji) i pisao upite cije rezultate gledate. 041 i 042 se tretiraju kao negeografski kodovi i njih centrale drugacije tumace, tako da su "na misice" izvlaceni podaci o tim pozivima u tom kilometarskom upitu. U vreme pisanja upita, SMIN je tek poceo da se razvija, tako da 042 pozivni broj uopste nije tretiran i on, greskom, u taj grafikon ulazi kao "medjumesni" (tj. medjugradski).
Grafikon je postavljen samo za vizuelnu kontrolu i nije merodavan prilikom naplate utrosenih impulsa, tako da nekom ne padne na pamet da ga Telekom "krade" na osnovu tog grafikona.
Grafikon je i inace bio valjan jedino za Alcatel centrale. Za Metaconta centrale nije ni postojao. Za Siemens EWSD i ostale digitalne centrale je postojao, ali je sve pozive svrstavao u "ostale".

"Problem" o kome pricate, koji se javlja od 25.5. je nastao zbog objedinjavanja sistema obrade. Ranije su podaci sa Alcatel centrala obradjivani drugacije nego sto je to bio slucaj sa podacima sa ostalih centrala. Sada je to objedinjeno, tako da grafikon vise nije merodavan i svi podaci ce biti klasifikovani u "ostale". Ne znam kada i da li ce bivse kolege iz Telekoma to srediti, ali cisto da malo razjasnim situaciju, posto mi se cini da je ponovo krenula prica "imamo dokaz da telekom krade!"...

BTW, a ko Telekom krade, oni sigurno nece objaviti te podatke na internetu... ;)
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
*.nat-pool.ni.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Sta se desava sa racunima??? 30.05.2005. u 10:05 - pre 229 meseci
Citat:
cubicle: Evo vam rec iz prve linije fronta...
, ali cisto da malo razjasnim situaciju, posto mi se cini da je ponovo krenula prica "imamo dokaz da telekom krade!"...


Da jesi MALO objasnio situaciju jesi i hvala ti na tim informacijama!
To sto se TEBI cini da neko prica o kradji > uradi search na ovoj strani pa vidi kod koga se u postovima nalazi rec 'krade' - kod tebe naravno! (hehehe do sada naravno).

Znaci niko to nije pomenuo a neko se vec oseca prozvanim! Pa sto se bre ne osete prozvanim oni koji treba to da objave na zvanicnom site-u?!?
Pa mislim ti sam kazes da se neki 'ne tretiraju', 'grafik grskom...' ili 'nije merodavan' ! Pa mi upravo o tome i pricamo ovde - da informacije na zvanicnom site-u cenjenog Tele_oma nisu merodavni, i trudimo se da ih razjasnimo, i onda smo srecni kada se javi neko poput tebe i zna nesto vise o tome! I ti nam objasnis to lepo a onda pocinjes nesto drugo!

P.S. Posto stvarno cenim to sto znas, i posto mozes da razjasnis neke stvari ajde onda mi razjasni sledece - ISDN uveli ja i drug istog dana, isti uslovi nam bili, u istoj zgradi zivimo! Uvedemo ISDN i na jelte 'zvanicnom' site-u njemu stoji normalno jedan prikljucak za ISDN a meni dva identicna, bas kao na slici:


Sta je trebalo tada da pomislim: da me kradu, ili da me vole pa su mi uveli dva ISDN-a a ja MOJOM greskom nisam video ISDN viska po kuci pa sam ga negde pogubio, ili da je lepo brate prosto - greska!?!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Sta se desava sa racunima??? 30.05.2005. u 10:25 - pre 229 meseci
@duck@

Polako, polako... ja sam samo hteo da predupredim ono u sta se svaka rasprava o Telekomu pretvori... Nisam ja rekao da neko od vas u ovoj temi tvrdi da Telekom krade, ali bi do toga neminovno doslo. Nego da ne zastranjujemo, vec da ti odgovorim ako mogu.

Telekom ima svoj informacioni sistem koji se zove TIS (Telekomunikacioni Informacioni Sistem) na koji su jako ponosni (bar direkcija za informacione tehnologije). Necu da ulazim u to koliko taj sistem (ne) vredi, jer to nikom van telekoma nista nece znaciti. Elem, u jednom trenutku, kada je uveden taj sistem, trebalo je ljude koji su radili papirom i olovkom naterati da rade sa racunarima i da sve sto urade "provuku" kroz TIS. Tako bi (teoretski) svaki inzenjer, tehnicar ili monter bio kontrolisan i ne bi dolazilo do toga da neko plati dodatnih X evra za prikljucak ili da ga neko za "malu naknadu" skine sa PCM-a i slicno (zasto to u praksi nije tako, ne znam).

E, sad, tebe je neko od njih, "provukao" kroz TIS, ali je ili prevideo da je tvoj fizicki prikljucak dva puta zaveden ili nije znao da to promeni ili ga "bas zabole" da to menja. U svakom slucaju, to ne bi smelo da se odrazi na tvoj racun, ali ti u svakom trenutku mozes da podneses reklamaciju na tacnost podataka i to ce biti ispravljeno. Neko (ko to zna) ce ispraviti gresku i toliko o tome. Posto nisam siguran da neces dobiti dve pretplate na racunu (mislim da neces, ali to ne mora da bude tako), bolje je da to sto pre ucinis.
Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

duck@
Dusan Nikolic

Član broj: 15393
Poruke: 367
*.nat-pool.ni.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Sta se desava sa racunima??? 30.05.2005. u 12:28 - pre 229 meseci
O.k. sada smo se valjda razumeli!
Thanx opet na odgovoru!
Ma jok nisu mi stizale po dve pretlate obzirom da ISDN imam skoro godinu dana!
A to 'sto pre' sam ja uradio jos prvog meseca, prvo telefonom - tada naravno nisam dobio odgovor jer kao da sam pitao koliko je koren iz 32524812, a posle i mailom sam poslao isto ovako i sliku (uz tekst naravno), ali je moj mail verovatno od strane TIS-a odbijen ili stavljen u spam folder ili... heh da ne nagadjam!
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Sta se desava sa racunima??? 30.05.2005. u 12:38 - pre 229 meseci
Ako ti je stalo da se bilo sta odradi, nemoj ni telefon ni mail, nego iskljucivo licno u korisnickom servisu... Ni to nema neku garanciju, ali ima veci % realizacije od ostalih nacina. Ako znas nekog ko tamo radi, sve se resi u roku od 10 minuta...

Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Sta se desava sa racunima???

[ Pregleda: 4501 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.