Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta

[es] :: SOHO Networking :: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta
(TOP topic, by trooper)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 152750 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shomi276
Miroslav Matovic
Beograd

Član broj: 152147
Poruke: 80
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: shospy.topic-mail.com


Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta21.11.2007. u 02:19 - pre 199 meseci
Ako bih neko hteo da se umrezi samnom preko hamachia pa da igramo nesto bilo bi bolje i nas vise da se umrezi.Evo podaci server name:Serbia Hamachi Network
password:1111
Piaggio
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta22.11.2007. u 21:22 - pre 199 meseci
meni neće da se konetktuje, samo piše "ponovno uspostavljanje veze..." , "rješavanje..." i tako ne mogu ništa dodati, ispod NAT-a sam... ovaj ISP na Microticu ima neki firewall i ne znam da ima nešto otvoreno... ?!?

Da li postoji neka mogućnost podešavanja u postavkama?
 
Odgovor na temu

Miladinovic
Miladinovic

Član broj: 33748
Poruke: 1892



+44 Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta22.11.2007. u 21:23 - pre 199 meseci
zaboravih, treba mi pc-pc samo da povežem, jedan ima javnu ip a drugi ispod nat. nemam vatrozid(firewall) na pc već ga ima provajder ovog što je ispod nata ima u routeru kako sam napomenuo!

[Ovu poruku je menjao Miladinovic dana 22.11.2007. u 22:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pepad
Dejan Peric
DE-COMP
Banja Luka

Član broj: 161116
Poruke: 47
*.broadband.blic.net.

ICQ: 78000


Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta30.12.2007. u 14:59 - pre 198 meseci
Instalirao sam hamachi i mogu da chatujem ali ne mogu i ne znam kao da preuzmem podatke sa drugog kompa moze li neko objasnjenje posto sam pocetnik trebam li esto podesavati i shta?
Hvala!
Peric Dejan
 
Odgovor na temu

pepad
Dejan Peric
DE-COMP
Banja Luka

Član broj: 161116
Poruke: 47
*.broadband.blic.net.

ICQ: 78000


Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta30.12.2007. u 22:05 - pre 198 meseci
Imam isti problem kao Markotron request timed out!
Ima li rjesenje za ovo
Peric Dejan
 
Odgovor na temu

nindza@
WwW - Nis,Bg

Član broj: 57064
Poruke: 367
79.101.169.*



+6 Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta31.12.2007. u 09:30 - pre 198 meseci
Citat:
shomi276: Pomoc.Ja i moj drug skinemo novu verziju hamachiai sve lepo on napravi server ja se umrezim sa njim preko hamachia.E sad hocemo da igramo counter strike i nesto nece nepojavljuje se server koji je on napravio.Pozdrav


Ja vidim CS pod LAN ali kada hocu da udjem meni izbaci da Class C, ne moze da pristupi . Ako se ne varam
Class C, pocinje sa IP 192.0.0.0 . Veza je preko ADSL Telekom
Ako zelite nesto da promenite na bolje, krenite da razmisljate kako bi ste to uradili . . .
 
Odgovor na temu

Djordje Perisic
Djordje Perisic
Beograd

Član broj: 168816
Poruke: 4
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta10.01.2008. u 01:15 - pre 198 meseci
Poz svima pre svega!

Ljudi jel zna neko mozda zasto ja sa mojim ortakom ne mogu da se povezem i lepo da igramo cs stalno izbacuje C class!Onda on ne moze da mene pinguje a ja njega mogu!Ja cu odlepiti vise 4 dana za redom se mucim isprobavao sam skoro sve sto sam uspeo da shvatim!Znaci neke UDP/TCP portove nisam menjao dirao jel ne znam ni kako to radi samo mi fali da jos nesto cacnem pa da mi tek onda ne radi!Isao sam i na hamachijev forum al nista niko nema konkretan odgovor i tamo sam gledao sta su oni kao radili i pokusavao i nece i nece!
Mi se na hamaciju vidimo on je zelen kod mene ja sam kod njega i radi i chat al kad upalim file sharing izbaci mi nesto ovako :

Hamachi network adapter is manually configured with IP address that is different from what Hamachi needs to use. Please switch the adapter into DHCP mode or reconfigure to use correct IP address.

Znaci ja sam taj koji create a game i imam adsl 512/64!I ne razumem u cemu je problem!Pa ako bi neko bio ljubazan da mi malo to pojasni i ako moze bez slanja na druge linkove posto sam ih toliko procitao i opet nista nisam uradio!I dalje imam problem ne mogu cs da igram tako da ako moze to ovde da resimo i svi lepo da shvatimo kako se to podesava!Pozz i hvala unapred
 
Odgovor na temu

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta10.01.2008. u 07:24 - pre 198 meseci
Problem je do samog CS, morate da nadjete drugu verziju.
probajte ovde http://forum.digitalpowered.info/index.php?showforum=15
p.s - potrebna je registracija
 
Odgovor na temu

Djordje Perisic
Djordje Perisic
Beograd

Član broj: 168816
Poruke: 4
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta10.01.2008. u 15:12 - pre 198 meseci
sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.
Sorry, the link that brought you to this page seems to be out of date or broken.
 
Odgovor na temu

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta10.01.2008. u 17:51 - pre 198 meseci
Citat:
Djordje Perisic: sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.
Sorry, the link that brought you to this page seems to be out of date or broken.



moras prvo da se registrujes na tom sajtu, pa onda klikni na link koji sam postavio

imas tamo link "Register a new account" da se registrujes
 
Odgovor na temu

Djordje Perisic
Djordje Perisic
Beograd

Član broj: 168816
Poruke: 4
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta10.01.2008. u 20:59 - pre 198 meseci
Pa normalno da sam se reg pa nisam bas toliki retard al to mi pise kad kliknem na tvoj link!I ulogovan sam naravno!
 
Odgovor na temu

pepad
Dejan Peric
DE-COMP
Banja Luka

Član broj: 161116
Poruke: 47
*.broadband.blic.net.

ICQ: 78000


Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta10.01.2008. u 23:45 - pre 198 meseci
Molim za pomoc hitno!
Moze li se preko hamachi-ja npr.preuzimati podaci sa drugog kompa koji je kilometar od mene i koristiti stampac to sam procitao da moze i ja skinem hamachi i vidim racunare i mogu samo chatovati ali dalje ne znam kako da preuzmem neki podatak ili kako da stampam na drugom kompu. Da li je ovo moguce i kako?
Hvala
Peric Dejan
 
Odgovor na temu

petersonic
Beograd

Član broj: 67030
Poruke: 246



+1 Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta11.01.2008. u 07:10 - pre 198 meseci
Citat:
Djordje Perisic: Pa normalno da sam se reg pa nisam bas toliki retard al to mi pise kad kliknem na tvoj link!I ulogovan sam naravno!



heheh, otkud znam ima nas svakakvih :)
ajmo ponovo :)
kliknes na link koji sam postavio i sa strane imas da se ulogujes. Uloguj se kao user: 4chan i pass: 4chan i klikni na login
Ovako sam sad probo i radi sve normalno.
Ako ne mozes da pogledas forum-link koji sam dao onda je najverovatnije do tebe problem i tu stvarno ne znam kako da ti pomognem.

Tu imas postove i u vezi tvog problema, evo mali deo copy/paste:

you're using hamachi, right?
when playing over LAN (hamachi is considered as LAN) CS wants very similar ip's, the first (or the 2 first, im not sure) octet has to be the same. if it's not, you'll see the class C error.
at hamachi you can use aliases to get rid of this problem, the client simulates other IP's. i just say one word: google


ili jednostavno se uloguj na http://forum.digitalpowered.info/ i idi do sekcije
DigitalZone Board > Main Forum > Counter-Strike 1.6
 
Odgovor na temu

Chir
Sivac

Član broj: 110126
Poruke: 3
212.24.171.*



Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta14.01.2008. u 09:20 - pre 197 meseci
Evo kakvo je moje iskustvo sa Hamachijem:
1. instalirao hamachi i kreirao mrežu - radi ...
2. umrežio se sa još 3 prijatelja,ping i file sharing - radi ... (nakon sto je jedan od nas iskljucio firewall na svom ruteru).Dodao bih,takodje da je sharing fajlova između računara katastrofalno spor,a svi imamo protok od 512
3. pokušao igrati CO2 i COD4 - savršeno radi ...
Pa šta onda ne valja?Ne valja to što kad god jedan od nas kreira server a ostali se "nakače" i krenemo sa igranjem,posle 15 minuta nam se ubaci bar još 5-6 likova koji kreirani server vide na netu i najčešće nam podignu lag do te mere da moramo svi da se diskonektujemo pa sve iz početka.OK,to se (valjda)rešava tako što se server zaštiti password-om,ali ... (to je u stvari i moje pitanje) zašto uopšte praviti virtuelni LAN preko hamachija radi igranja igrica ako ista stvar funkcioniše i bez hamachija?Jasno mi umrežavanje radi samog umrežavanja ali umrežavanje radi igranja igrica ??! ... to ne mogu da skontam.
 
Odgovor na temu

Djordje Perisic
Djordje Perisic
Beograd

Član broj: 168816
Poruke: 4
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta14.01.2008. u 22:17 - pre 197 meseci
Citat:
petersonic: heheh, otkud znam ima nas svakakvih :)
ajmo ponovo :)
kliknes na link koji sam postavio i sa strane imas da se ulogujes. Uloguj se kao user: 4chan i pass: 4chan i klikni na login
Ovako sam sad probo i radi sve normalno.
Ako ne mozes da pogledas forum-link koji sam dao onda je najverovatnije do tebe problem i tu stvarno ne znam kako da ti pomognem.

Tu imas postove i u vezi tvog problema, evo mali deo copy/paste:

you're using hamachi, right?
when playing over LAN (hamachi is considered as LAN) CS wants very similar ip's, the first (or the 2 first, im not sure) octet has to be the same. if it's not, you'll see the class C error.
at hamachi you can use aliases to get rid of this problem, the client simulates other IP's. i just say one word: google


ili jednostavno se uloguj na http://forum.digitalpowered.info/ i idi do sekcije
DigitalZone Board > Main Forum > Counter-Strike 1.6


Ovako !Mislio sam da si mi dao link do neke teme koja ima odgovor na moje pitanje al nisi nema veze :)
E sad ja sam tamo nasao i taj deo posta koji si ti meni iskopirao al to ne pomaze i dalje dobija C class error!Pa ako bi mogao da mi objasnis malo bolje ako znas?I ako si ikada uspeo da odigras?Posto me toliko nervira da je to strasno ne mogu da verujem da ne mozemo pisljivi kaunter da odigramo preko glupog hamachija!Ja stvarno ne znam sta nisam dobro uradio!

Znaci konektujemo se na hamachi pingujemo se (sad je ping ok) ja kreiram i kako krene da ulazi C class i nikako nece da udje!
Evo sta sam radio do sada mozda nekom pomognem :P i ko zna da li sam dobro shvatio! :D


Znaci isao sam na Preferences>Window i stiklirao Show Advanced...Peer menu item
onda na njegov nick u hamachiju desni klik>Advanced
Peer VPN Adress 5.158.199.X
Peer VPN ailas 5.168.199.X

znaci promenio sam 2 "cifru" il kako se vec zove! :D znaci 2 "cifra" je ista kao u mom ip na hamachiju!
Onda sam isao na cs ikonicu koja mi se nalazi na desktopu desni klik properties pa u polje target doda +ip i upisao ip servera !
Posle toga sam usao u cs kreirao i dao mu pass i idalje mu prijavljuje C class error!Jel sam nesto pogresno uradio ili sam nesto izostavio?

evo msn ako neko ima zivaca [email protected] da mi pomogne!Hvala unapred !

[Ovu poruku je menjao Djordje Perisic dana 15.01.2008. u 02:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maron
marko stojanovic
nis

Član broj: 61457
Poruke: 66
82.208.210.*



Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta15.01.2008. u 14:11 - pre 197 meseci
Evo ja imam problem sa Hamachiem...Hocu da umrezim dva kompa koja su na wirelles,znaci dve antene,dva ip-a..Instalirani su hamachi i na jedan i na drugi komp.Na jednom sam kreirao ip adresu a drugi sam povezao na istu.Sad ovako,mozemo da chatujemo preko hamachija,ali ja drugi komp vidim sa plavom strelicom na dole.I kad kliknem na njega da ocita ping,izbaci mi,"request timed out",isto tako i kad on proba da ocita moj ping..Ugaseni su firewall-ovi i sve je kako treba..Sta moze da bude problem?Pozdrav...
Maron
 
Odgovor na temu

markoin
Marko Filipovic

Član broj: 169588
Poruke: 18
77.46.192.*



Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta27.01.2008. u 16:18 - pre 197 meseci
Moglibi stvarno da se skupimo pa da igramo kanter samo da mi objasnis kako to sljaka
 
Odgovor na temu

trile11
skola...
zrenjanin

Član broj: 160140
Poruke: 34
*.adsl.beocity.net.

Sajt: myspace.com/trile11


Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta03.02.2008. u 03:10 - pre 197 meseci
Da li neko zna da li ja sa ADSL-om i drugar sa wirellesom mozemo da se konektujemo i igramo counter-strike,PES08 ili neku drugu igricu i kako to da uradimo? Hvala
 
Odgovor na temu

trile11
skola...
zrenjanin

Član broj: 160140
Poruke: 34
*.adsl.beocity.net.

Sajt: myspace.com/trile11


Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta03.02.2008. u 03:13 - pre 197 meseci
Da li neko zna da li ja sa ADSL-om i drugar sa wirellesom mozemo da se konektujemo i igramo counter-strike,PES08 ili neku drugu igricu i kako to da uradimo? Hvala
 
Odgovor na temu

freemultichat
Student

Član broj: 172672
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta11.02.2008. u 20:18 - pre 196 meseci
Za CS sam siguran da treba minimalni upload protok 128kbps, dok download nije kritican (256 ce da sljaka). Probao sam i 1.6 i SORCE sa dvojicom ortaka i radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Hamachi - upostavljanje Virtuelne LAN mreže preko interneta
(TOP topic, by trooper)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 152750 | Odgovora: 150 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.