Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera

[es] :: Video karte i monitori :: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera

[ Pregleda: 6786 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Bojkovic
Nis

Član broj: 57934
Poruke: 95
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera21.05.2005. u 20:08 - pre 229 meseci
Verovatno ste nezadovoljni softverom koji se dobija uz nju (Home Theater).Spor je,ne moze se podesavati channel list ...Zato vam od srca preporucujem ChrisTV.Program je veooooma brz i efikasan.Najnovija verzija je 4.50 i to u Lite,Standard i Pro varijanti.

Pro je (kako joj i samo ime kaze) namenjena naprednijim korisnicima.Od standard varijante se razlikuje jedino u ikonicama koje dobijate za 60 najpopularnijih kanala.
Snimanje je veoma dobro.Podrzava AVI i Mpeg format.Dok lite nema nema snimanje.Sve imaju TXT,FM a Pro i Stand. imaju MOZAIK (znate ono - svi kanali odjednom).Svi su veoma brzi (kanal menja za manje od 1s)

Lite je besplatan dok su Standard i Pro Trial verzije(21 dan).

PROBAJTE IH,NECETE SE POKAJATI ! ! !
PRO:
http://www.chris-tv.com/chrisdownload.php?action=count&id=4
STANDARD:
http://www.chris-tv.com/chrisdownload.php?action=count&id=3
LITE:
http://www.chris-tv.com/purchase_addon.html
 
Odgovor na temu

Gandalf05

Član broj: 66197
Poruke: 10
*.inecco.net.



+1 Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera29.08.2005. u 13:52 - pre 226 meseci
E imam istu karticu i koji god program da koristio,znaci atv2000,christv,hometheater pohvataju mi sve programe ali je slika uvjek crno bjela.pokusao asm sa chris tv PAL I,PAL,D ,PAL60 i sve ostalo ali problem ostaje...help,anyone?
 
Odgovor na temu

Aleksandar Bojkovic
Nis

Član broj: 57934
Poruke: 95
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera30.08.2005. u 21:05 - pre 226 meseci
Koji operativni sistem imas?

Da li si probao sa Pal_B?
 
Odgovor na temu

Gandalf05

Član broj: 66197
Poruke: 10
*.inecco.net.



+1 Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera30.08.2005. u 23:10 - pre 226 meseci
Ma jesam sa sve i jednim palom al opet c/b
XP pro sa sp 2 i directx 9.0c

[Ovu poruku je menjao Gandalf05 dana 31.08.2005. u 00:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera31.08.2005. u 08:36 - pre 226 meseci
Evo i ja jedan savet za tu karticu...
Zaobilazite je u sirokom luku!!!
YU2MP
 
Odgovor na temu

Bojanc
Srbija

Član broj: 35765
Poruke: 218
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.krajinaforce.com


Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera31.08.2005. u 12:21 - pre 226 meseci
Marcony ako nesto treba zaobici u sirokom luku od TV kartica,onda je to sigurno Intex!
Asus nije los u tom cenovnom rangu,ali kao sto je postavljac topika konstatovao,softver je veoma spor i lose odradjen.
Zvezda je život, drugo su sitnice!
 
Odgovor na temu

electrobuka
Daleko odavde

Član broj: 34675
Poruke: 114
*.eunet.yu.

Sajt: www.world-tip.com


Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera31.08.2005. u 12:39 - pre 226 meseci
Ja evo imam intex u svom racunaru i prilicno dobro radi. Morao sam da izvadim asusa jer se mnogo grejao. Imam bolju sliku nego na asusu i bolje mi radi softver od onog sto sam dobio uz asus.
A jel moze taj chrisTV da radi i na drugim karticama il je vezan samo za asusa?
 
Odgovor na temu

The-Medjed
Bijeljina

Član broj: 12883
Poruke: 36
62.108.114.*

Sajt: www.pdjavorina.com


Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera31.08.2005. u 19:34 - pre 226 meseci
Ja bas imam tu "donju" i nju sam skoro pazario; uglavnom radi 9-bitnog cipa. Kvalitet slike mi je najbitniji ali SHTO JE default SOFTVER SPOOOOR :[ i shto je daljinski s**t....

Da se neshto grije, nisam bash primjetio...

..a shto se tice softvera za nju, ja koristim K!TV i moram da priznam da nije losh, mada imam problema sa podesavanjem parametara za video encoding.
My son ask for thyself another kingdom...
 
Odgovor na temu

Bojanc
Srbija

Član broj: 35765
Poruke: 218
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.krajinaforce.com


Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera01.09.2005. u 09:20 - pre 226 meseci
Marcony mislio sam na tu gornju

Eloctrobuka kazes da ti softver od Intex-ove kartice radi bolje nego od Asus-ove,a koji softver majke ti? Nisam u zivotu video siromasniji softver kod Intexa,naravno govorim modelu sa Marcony-jeve gornje slike.
Zvezda je život, drugo su sitnice!
 
Odgovor na temu

electrobuka
Daleko odavde

Član broj: 34675
Poruke: 114
*.eunet.yu.

Sajt: www.world-tip.com


Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera01.09.2005. u 10:03 - pre 226 meseci
E pa to malo softvera sto dobijes za intex karticu radi ok i u to malo softvera obican korisnik ima sve sto mu treba.
A imao sam stariju varijantu asusove kartice koja je na sebi imala neku metalnu budzu koja podseca na tjuner. i ta budza se grejala ko luda. a posle dva sata upotrebe kartice krenu anomalije na slici .
ali to je samo moj slucaj , mozda je asusova kartica stvarno dobra i mozda sam samo ja imao loseg iskustva sa njom.


[Ovu poruku je menjao electrobuka dana 01.09.2005. u 11:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Bojanc
Srbija

Član broj: 35765
Poruke: 218
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.krajinaforce.com


Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera01.09.2005. u 12:50 - pre 226 meseci
I dalje smatram da je taj softver isuvise siromasan pa cak i za prosecnog korisnika,ali dobro to je sad stvar ukusa,potrebe...

Sto se Asusa tice verovatno je odgovor na nasu polemiku
stariji model kartice koju si posedovao.No,moze biti da se i grejala stvarno,a i ne treba na osonovu jednog loseg iskustva stvarati generalno losu sliku o Asus-ovim TV karticama,zar ne? :D

Uzdravlje!

[Ovu poruku je menjao Bojanc dana 01.09.2005. u 19:45 GMT+1]
Zvezda je život, drugo su sitnice!
 
Odgovor na temu

Aleksandar Bojkovic
Nis

Član broj: 57934
Poruke: 95
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera01.09.2005. u 23:31 - pre 226 meseci
Citat:
Gandalf05: Ma jesam sa sve i jednim palom al opet c/b
XP pro sa sp 2 i directx 9.0c

[Ovu poruku je menjao Gandalf05 dana 31.08.2005. u 00:11 GMT+1]


Uh,zaista pojma nemam.Ja sam taj problem imao na svim Win. pre XP-a (98,Me,NT)
Probaj tu tvoju karticu kod nekog drugara,komsije,rodjaka... pa vidi da li je kod njih sve OK.

Citat:
A jel moze taj chrisTV da radi i na drugim karticama il je vezan samo za asusa?


ChrisTV nije vezan ni za jednog proizvodjaca i njegov programer se trudi da obezbedi podrsku za sve modele na trzistu tako da sam 90% siguran da je kompatibilan i sa tvojom karticom.Probaj pa ces videti
 
Odgovor na temu

Tony_Harnell
Tony Harnell
Beograd

Član broj: 36742
Poruke: 10
194.247.218.*



Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera08.09.2005. u 10:35 - pre 225 meseci
Ja imam Asus7135 i koristim od svega pomalo.probao sam flly2000-mrak je ,al trial...
virtual VCR i IuVcR su za dz,chris nisam uspeo da startujem,mislim da je verzija 4.10 bila u pitanju. Rumun je dobro zastitio ,...,sve u svemu,najvise je koristim(tv kartu) za prebacivanje materijala sa vhs-a i da snimim nesto zanimljivo sa kablovske. najvise mi odgovara virtual VCR. iuVCR mi daje malo slabiju sliku,al je ok pgm.to je bilo kod kds-a.sad sam kod ikom-a.pa ce da vidimo,kad se povezem. Inace sve snimam u Mjpeg pa posle obradjujem ->dvx|xvid.. pristojna kartica. treba mi dobra pgm za radio..imate li preporuku?
Tony Harnell
 
Odgovor na temu

Ernesto Che Guevara
vladimir cvetkovic
bgd

Član broj: 110489
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera09.10.2006. u 18:52 - pre 212 meseci
Ljudi pomozitee...!!!

Imam kartu Asus my cinema p7131...instalirao sam christv 4.50 sve regularno.
jedva sam podesio neke opcije da imam sliku i zvuk ...ALI...
kad hocu da snimam slika se ukoci !!!
Izmenjao sam sve ponudjene kodeke i nista ...ista situacija...


Hvala unapred !


nemam pojma...
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera09.10.2006. u 20:32 - pre 212 meseci
Koji procesor i koliko imas memorije?
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Ernesto Che Guevara
vladimir cvetkovic
bgd

Član broj: 110489
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera10.10.2006. u 18:15 - pre 212 meseci
AMD Duron 1200Mhz , 512 RAM

nemam pojma...
 
Odgovor na temu

Ernesto Che Guevara
vladimir cvetkovic
bgd

Član broj: 110489
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera14.10.2006. u 01:03 - pre 212 meseci
resenooo....zamenio sam tv kartu
nemam pojma...
 
Odgovor na temu

mariovid

Član broj: 80593
Poruke: 34
80.71.144.*



Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera31.12.2006. u 08:42 - pre 209 meseci
Pozdrav,
istu kartu sam kupio prije par mjeseci, sve uredno radi ( barem sam mislio dok nisam poceo citati malo po forumu). Priznam da nisam imao nikakvih iskustava sa tv karticama na kompu tako da mi je sve izgledalo normalno a ja mislio to je valjda normalno tako. SOftware kjeg sam dobio uz karticu je nekakav Power cinema. Tek citajuci po forumima sam skontao da je to jako spor software i da ima dosta nekih manjkavosti.Kad ukljucim da nesto snimam u opcijama imam good, better ,best opciju za snimanje pojma nemam u kakvim formatima se to snima. Medjutim cini mi se da kad sam nesto snimao da je malo trzalo. Bio sam stavio na kvalitet snimka best, ali nisam jos uspio pogledati taj snimak :-(. Nisam nista radio na kompjuteru dok se snimalo. Masina je celeron 3,2 Ghz i 512 DDR. Da li neko ima bolja iskustva sa drugim programima ? Spominje se Fly 2000 TV, da li on radi sa ovom karticom ? Kakvih jos savjeta imate da jednostavno iz gore navedenog izvucem najbolje ?

Hvala
 
Odgovor na temu

darko_zr

Član broj: 24393
Poruke: 223
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.



Profil

icon Re: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera31.12.2006. u 12:43 - pre 209 meseci
Cao svima,

nedavno sam uzeo Intex-ovu tv karticu sa FM tunerom

Racunar je Intel 3.0Ghz, 512 DDR2, Asusova ploca P5VDC.
Imam Win xp pro, kartica je instalirana ok, win je nasao kao
LifeView FlyTV Prime 30
LifeView WDM TV Tuner
Legacy Video Capture device

instalirao sam program za gledanje tv-a, koji je dosao na disku
TVR verzije 3.25.0.400
Slika je SUPER, prezadovoljan sam.
ALI, uvek ima ono ali, kad hocu da snimam ne mogu da snimim zvuk.

prijavi mi gresku:

Cannot render audio capture stream

hteo bih jos da dodam, da u noramalnom modu, imam zvuk.

STA DA RADIM?

Probao sam na svezem windows-u da instaliram karticu i opet isto.
Bio sam u radnji u kojoj sam je uzeo i zamenio za drugu i opet isto.
Ne znam sta vise da uradim, pomozite molim vas.

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Savet vlasnicima ASUS TV/FM tjunera

[ Pregleda: 6786 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.