Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mail redirekcija..

[es] :: Linux mreže :: mail redirekcija..

[ Pregleda: 6610 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon mail redirekcija..06.07.2002. u 20:51 - pre 265 meseci
Ovako imam jedan domen hostovan na EUnet-u i sav mail *@domen.co.yu se redirektuje na jedan nalog [email protected]. E sada problem je sto meni treba da na jednom kompu sa servera prenesem samo mailove za [email protected], a na drugom (nisu medjusobno umrezeni) pruzmem sve ostale osim one za [email protected]. Oba kompjutera imaju Linux-e (Prvi RH7.3 sa KDE3, a drugi RH7.0 sa KDE 1.1).

Kako ovo da izvedem, detaljan how to molim? Trebaju mi neki POP filteri, na novijem to mogu lako da izvedem jer kMail ima to, ali kMail koji ide uz KDE1.1 (komp je spor pa ne moze neku noviju verziju da potera) gde bih trebao da preuzmem samo mailove za [email protected] nema pa mi tamo treba neke druga varijanta.

Hvala.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.163.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: mail redirekcija..07.07.2002. u 18:00 - pre 265 meseci
Probaj sa `fetchmail'-om.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: mail redirekcija..07.07.2002. u 18:27 - pre 265 meseci
Ja licno preporucujem getmail. pisan je u pythonu ako se dobro secam i conf fajl mu je straightforward. Znaci vidis default conf i znas sve da podesis dok kod fetchmail-a .....
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: mail redirekcija..07.07.2002. u 18:29 - pre 265 meseci
+ fetchmail ja mislim ne podrzava Maildir za razliku od getmail-a
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: mail redirekcija..07.07.2002. u 23:00 - pre 265 meseci
fetchmail(1) neće odraditi posao jer ima, koliko ja znam filtere na per user basis. getmail(1) je već bolje rešenje, i siguran sam da ima user@host mogućnost filtriranja i raspoređivanja ...

I da, fetchmail radi odlično sa ./Maildir/ formatom. Ne znam kako ne bi mogao da radi, kad za local delivery koristi opet smtp, i to je totalni userland program, samo što malko rewrite-uje mail-to:

A za step-by-step sam stvarno lenj. Proveri man stranice, stvarno ....

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: mail redirekcija..08.07.2002. u 01:27 - pre 265 meseci
Getmail ima direktno ugradjenu podrsku za ~/Maildir bez smtp-a.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: mail redirekcija..08.07.2002. u 12:40 - pre 265 meseci
Što znači da ga moraš ranovati kao uid0 za local delivery ... beda L;(

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: mail redirekcija..08.07.2002. u 21:29 - pre 265 meseci
Pa ??? To je uglavnom company progy koji se ranuje u CRON-u i servisira sve korisnike firme.
PS: to je klijentski program tako da je narusavanje securitija ravno nuli.

PPS: ovo je po meni najbolja primena getmail-a

#[Company Maildrop]
#server = mail.isp.net
#username = getmailinc
#password = "password with trailing spaces "
#postmaster = /var/spool/mail/postmaster
#local = ^[email protected]$,~user1/Maildir/
#local = ^[email protected]$,~user2/mbox
#local = ^[email protected]$,~user3/Mail/list
#local = ^[email protected]$,|/usr/bin/maildrop

Znaci sav mail razvrstas nikad lakse na lokalni pop3/imap i onda se korisnici kace do mile volje i skidaju.

A za ovo ces krv propisati dok namestis pod fetchmail-om da radi ako uopste i uspes !!!
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: mail redirekcija..09.07.2002. u 11:45 - pre 265 meseci
hvala, probacu... ali problem je sto meni ne treba na istoj masini da razvrstam mail! nego mi treba da na dve ne umrezene masine razvrstam mail! Znaci na jednoj skidam mail samo za [email protected] a na drugoj sve osim toga!! Kasnije sa druge mail razvrstavam po userima (ali opet kako to da uradim ako su makine umrezene, pa da svaka dobije svoje? mozda getmail da posalje mailove u sendmail maildir, kome se preko mreze pristupa?)

Znaci kako da tim getmailom nabacim POP filter da ne skida mailove koji nisu za [email protected]?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: mail redirekcija..09.07.2002. u 16:52 - pre 265 meseci
da kao sto rekoh OK getmail radi razvrstavanje i to je strava!

Problem je sto meni ne treba to!

Znaci jos jednom, trebam da mailove koji nisu za [email protected] ne skidam sa servera provajdera na jednom kompjuteru, a na drugom skidam sve mailove osim onih za [email protected]. Dalje na tom drugom kompu razvrstavam mailove za user1|user2|[email protected] sto vec znam kako da uradim!
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

MoHicAn

Član broj: 43
Poruke: 1893
*.yubc.net



Profil

icon Re: mail redirekcija..10.07.2002. u 01:20 - pre 265 meseci
Mozes tako sto ces na primer staviti da ti ne deletuje postu posto je skine i onda na ovu masinu sto treba da skida samo za [email protected] stavis samo jedan mailbox kao sto sam naveo gore a na drugoj masini stavis sve ostale mailboxove i vozi ...
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: mail redirekcija..10.07.2002. u 01:24 - pre 265 meseci
i sta onda dobijem? gomilu poste na serveru?

jer ja onda moram da ostavljam postu na serveru i sa jednog i sa drugog kompa, pa kada cu onda da je skidam sa servera?...

Moze to i bolje sigurno? Kako novi KMail ima POP filtere koji bas to rade? Problem je sto ja ne mogu da na obe masine nakacim novi KMail, a onda mi i fazon na getmail-om pada u vodu, a i to mi treba.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

cRASH
Beograd

Član broj: 3378
Poruke: 39
217.26.67.*



Profil

icon Re: mail redirekcija..18.07.2002. u 22:21 - pre 265 meseci
Mislim da je najlakse ovo stoje mohican rekao...
Znaci stavis da u klijent programu sa kojim skidas mail za BLA [email protected] mail ostane na serveru, a sa drugim klijentom skidas sav mail i brises ga sa servera i da se mail BLA [email protected] nakon skidanja odmah brise ili salje u neko tamo sanduce nevezo za usera....
Samo je jedan problem moras mail moras uvek prvo da skines za BLA BLA@ pa tek onda za ostale
Sad ne znam jel moze ovo nekako drukcije da se uradi....
Kolko sam ukapirao covek hoce da se skine samo odabrani mail za jednog usera i isti nakon skidanja da se obrise sa remote pop servera a da sav ostali mail ostane i da se skine sa drugom masinom koja bi taj mail razvrstala za lokalne usere.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: mail redirekcija..19.07.2002. u 14:45 - pre 265 meseci
Da to hocu i zakljucio sam da je to nemoguce, pa sam kontaktirao EUnet da to oni urade na svom serveru, sto je jednostavno. Inace, cisto za razmisljanje Kmail 1.4.1 ima POP filtere gde se moze postaviti filter koje mailove da skida, koje da brise sa servera direktno a koje da ne skida uopste. Problem je samo sto kmail 1.4.1 ne moze da radi na kompu koji ima 120Mhz + 24MB Ram-a.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux mreže :: mail redirekcija..

[ Pregleda: 6610 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.