Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP/MySQL vs ASP/Access (gotovo neverovatno)

[es] :: PHP :: PHP/MySQL vs ASP/Access (gotovo neverovatno)

[ Pregleda: 3594 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zox
Belgium

Član broj: 4402
Poruke: 197
*.upc.chello.be



+1 Profil

icon PHP/MySQL vs ASP/Access (gotovo neverovatno)02.07.2002. u 00:52 - pre 265 meseci
Treba da se opredelim definitivo za tehnologiju koju cu da predlozim poslodavcu za izradu jedne web aplikacije pa reko' aj da i sam istestiram stvari...
Znaci uporedjivao sam brzinu prikaza strane koja se generise iz obe tehnologije
Situacija je sledeca..
Imam kod kuce par racunara i podigao sam dva servera:
1. win95/Apache/PHP/MySql (ovaj server je slabijih performansi; PHP kao CGI)
2. win98/PWS/ASP/PHP(kao CGI)/Access

Merio sam brzinu prikaza strane koja vuce podatke iz par polja iz tabele sa 2500+ zapisa. Podaci su u oba slucaja isti
Rezultati su gotovo neverovatni i porazavajuci za Apache/PHP/MySql
Pa recimo...
1.Strana radjena sa PWS/ASP/Access se generise za cca 4 sec
2.Strana radjena sa PWS/PHP/Access (ODBC) se generise za cca 15 sec
3. Strana radjena sa Apache 2.0/PHP/MySql se generise za cca 21 (!) sec

Vise puta provereno, sa restarovanjem server (reko' da oslobodim ram ako je zauzet), islkjucivanjem svih drugih aplikacija, itd...

Gotovo da nisam mogao da verujem pa rekoh aj' da cujem i vasa misljenja.
dajte neki point ako znate gde su radjena neka uporedna testiranje (uz sve uslove istovetne) pa da prostudiram.

Priznajem da nemam puno iskustva sa MySQL-om. Moguce li je da nisam dobro uradio neku optimizaciju MySQL baze?

Ima li uticaja sto su oba web servera na win32 platformi?

Ako hocete dacu vam linkove ka mojim serverima (onlline su mi uvek) pa da i sami proverite...

Ili da postujem PHP kodove ovde pa da ih zajedno proucimo... mozda mogu da se optimizuju i oni (mada je to par redova koda, nema tu mesta za optimizaciju..) ?

Poz,
 
Odgovor na temu

Zox
Belgium

Član broj: 4402
Poruke: 197
*.upc.chello.be



+1 Profil

icon Re: PHP/MySQL vs ASP/Access (gotovo neverovatno)02.07.2002. u 01:05 - pre 265 meseci
U stvari sad ni sam nisam siguran da li je ovo za ovu temu.. tj da li je naslov topica trebao da glasi
Access vs MySQL ili
PHP vs ASp ili
Apache vs IIS
..
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.beg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: PHP/MySQL vs ASP/Access (gotovo neverovatno)02.07.2002. u 01:16 - pre 265 meseci
Ako hoćeš ozbiljno da testiraš ASP vs PHP, prvo ti treba serverska platforma, dakle Windows NT ili UNIX, nikako Windows 98 i PWS.

Onda razmišljaš dalje - za PHP je bolji Apache, a za Apache je opet bolji neki UNIX/Linux. ASP-u je prirodno okruženje IIS, pa je logično da se u tom slučaju opredeliš za Windows 2000. Onda instaliraš sve to, na iste konfiguracije, pa radiš test.

Kako god okreneš, ako bolje znaš da radiš sa ASP-om odnosno Access-om, onda će ti ta kombinacija uvek raditi brže, jer će biti bolja baza i bolji kod, i obrnuto.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: PHP/MySQL vs ASP/Access (gotovo neverovatno)02.07.2002. u 14:58 - pre 265 meseci
Citat:
Zox:
dajte neki point ako znate gde su radjena neka uporedna testiranje (uz sve uslove istovetne) pa da prostudiram.


http://php.weblogs.com/php_asp_7_reasons
http://php.weblogs.com/discuss/msgReader$516?mode=day

Samo toga trenutno mogu da se setim...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Zox
Belgium

Član broj: 4402
Poruke: 197
*.upc.chello.be



+1 Profil

icon Re: PHP/MySQL vs ASP/Access (gotovo neverovatno)03.07.2002. u 17:25 - pre 265 meseci
Hvala momci...
Vrlo korisni linkovi. Malo mi se cini da su subjektivno pisani ali u svakom slucaju korisno za procitati.
Hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP/MySQL vs ASP/Access (gotovo neverovatno)

[ Pregleda: 3594 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.