Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?

[es] :: ISP :: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 24497 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djmrky
Novi Sad

Član broj: 25160
Poruke: 179
212.62.36.*



Profil

icon Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?22.04.2005. u 12:02 - pre 230 meseci
Molim za iskustva sa KDS-ovim internetom u Novom Sadu (flat 256 ili 128k)
jer imam nameru da ga probam

posebno kako radi p2p?

Dusan
She's nice from a far, but far from nice.
 
Odgovor na temu

UGY
Budva / Novi Sad

Član broj: 36813
Poruke: 118
*.dialup.neobee.net.



+3 Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?22.04.2005. u 21:29 - pre 230 meseci
Kad se prijaviš načekaćeš se godinu dana a možda i više da ti dođu. Evo ga i 8 mjesec kako sam se prijavio i ništa od njih.

Da ovo nije slučaj samo i sa mnom znam provjereno jer je i drugar imao sličan problem pa je na kraju prešao na media kablovski sistem.

Kakve su im cijene sada ne znam i ne interusuju me više, ali ako ih nisu spustili sumnjam da će ti se isplatiti da plaćaš 4500 din za 128 kbit/s.
 
Odgovor na temu

djmrky
Novi Sad

Član broj: 25160
Poruke: 179
212.62.36.*



Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?25.04.2005. u 12:13 - pre 230 meseci
pa izgleda da ce biti tako, ja im poslao pre 3 dana zahtev za prikljucenje i danas mi stize mejl kako to ne moze kod mene da se uvede, a po onoj njihovoj mapi pokrivenosti na sajtu sam u sred srede jedog od crvenih polja

Ko tu laze, ne znam, ali da kradu, to znam

Pozdrav
She's nice from a far, but far from nice.
 
Odgovor na temu

kovja.nick
Novi Sad

Član broj: 51885
Poruke: 24
195.252.100.*



+1 Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?26.06.2005. u 09:40 - pre 228 meseci
Ja sam jos u zimu 2002/2003. uveo kablovski internet kod KDSa i ako zanemarimo da sam cekao skoro 5 meseci da se "sneg otopi da bi mogli radnici po krovu da prevuku kablic" skoro da sam zadovoljan uslugom. Imam najnizi Economic paket (300din/mes. fixna pretplata za 100MB +3din za svaki dodatni MB preko toga). Ovo su cene posle poslednjeg snizenja koje se nedavno desilo - vidi http://www.nscable.net/cenovnik.php
Flat se i dalje ne isplati...

Sto se tice p2p-a ja sam zvao user service da pitam da li postoji neka varijanta lokalnog servera, nesto poput onog sto imaju deca na wirelessu, pa da mozemo da medjusobno razmenjujemo fajlove, ali oni nesto slicno nemaju, a ja iskreno ne znam da se neko angazovao da napravi nesto slicno.
Ovo ti je brale elegantna varijanta kucnog interneta-znaci nema skidanja filmova i muzike po celu noc, jer to kosta bogami (3din*700MB- pa da vidis kad stigne racun...) ali imas surfovanje bez nerviranja, stalni pristup mrezi i sve pogodnosti koje idu uz to...
Pozdrav

 
Odgovor na temu

Ćoba
Novi Sad

Član broj: 2510
Poruke: 108
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?30.06.2005. u 15:49 - pre 228 meseci
Da li neko ima Flat i kako mu radi? Cene nisu najmanje ali su sad makar uporedive sa konkurencijom 256k-2500, 512k-3900. Posto konkurencija (citaj: SBB) nije zainteresovana za sirenje svoje mreze ("tu zgradu drzi KDS i mi tu ne mozemo nista"), sto je po meni neshvatljivo, primoran sam da ispitam ponudu KDS. Znajuci sta rade sa TV-om (broj kanala se konstatno smanjuje, nedavno ukinuti: Eurosport, Spice, Rai Due, RTL, Sat1, Politika...), ne mogu ocekivati nikakvu uslugu ni u domenu interneta al reko' aj' da probam. Preko koga Nspoint vuche net, ko im je natprovider?
 
Odgovor na temu

kovja.nick
Novi Sad

Član broj: 51885
Poruke: 24
195.252.100.*



+1 Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?01.07.2005. u 07:11 - pre 228 meseci
Citat:
Ćoba: Da li neko ima Flat i kako mu radi? Cene nisu najmanje ali su sad makar uporedive sa konkurencijom 256k-2500, 512k-3900. Posto konkurencija (citaj: SBB) nije zainteresovana za sirenje svoje mreze ("tu zgradu drzi KDS i mi tu ne mozemo nista"), sto je po meni neshvatljivo, primoran sam da ispitam ponudu KDS. Znajuci sta rade sa TV-om (broj kanala se konstatno smanjuje, nedavno ukinuti: Eurosport, Spice, Rai Due, RTL, Sat1, Politika...), ne mogu ocekivati nikakvu uslugu ni u domenu interneta al reko' aj' da probam. Preko koga Nspoint vuche net, ko im je natprovider?


Ne razumem ustvari kakve veze ima Flat ili NeFlat?! Ti generalno pitas kakva su iskustva sa KDSom, jer hoces da predjes sa DialUpa na Kabel - a koja je tarifa u pitanju, to zavisi sta tebi ustvari treba. Flat platis i niko ti ne meri protok. A tip usluge je potpuno isti kao i za mene koji sam na najnizem Economic paketu. KDSom sam generalno zadovoljan - nema p2p-a, ali imas stalnu vezu, nemas nerviranje oko zauzetog broja, relativno posten protok i eventualne prekide ne duze od par minuta jednom mesecno. Znaci, kao sto vec rekoh, za elegantnu varijantu kucnog interneta, bez pretenzija za filmovima, muzikom i slicno... Flat i dalje nije isplativ, sem ako i sam ne naplacujes to sto down/up loadujes, tj. zivis od interneta.
Moje iskustvo je takvo, evo vec 2.5 godine, ne znam kako je ostalima. Na ovoj grani na kojoj sam ja, cini mi se da ima mozda jos nas dvoje ili troje. Sta biva u drugim delovima grada gde ima po 100 ljudi, bas me zanima.
E da, zamerio bih im sto nemaju varijantu placanja usluge preko interneta, tj. moras ici tamo u onaj smrljavi NS Point Net na Bulevaru.
 
Odgovor na temu

Ćoba
Novi Sad

Član broj: 2510
Poruke: 108
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?01.07.2005. u 14:23 - pre 228 meseci
Citat:
kovja.nick: Ne razumem ustvari kakve veze ima Flat ili NeFlat?!

Pa ima veze! To sto ti nazivas koristenjem interneta ja bih nazvao jako povremenim koristenjem interneta i tvoja iskustava za mene nisu relevantnta. 300 mb ja potrosim za par sati. To sto ti jedanput, dvaput dnevno skines mejl i otvoris jedan sajt dnevno, opet za mene ne spada u regularno koriscenje interneta te stoga tvoje misljenje je opet za mene aposlutno nerelevantno. Ako tebi flat nije isplativ ima kome jeste. Prema tome, da ponovim pitanje: kakav je Flat na KDS-u i ko im je natprovider?
 
Odgovor na temu

kovja.nick
Novi Sad

Član broj: 51885
Poruke: 24
195.252.100.*



+1 Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?01.07.2005. u 17:23 - pre 228 meseci
Izgleda mi da ce ovo potrajati! Covece, Flat rate je nacin obracuna. Znaci ja kupujem jabuke na komad i placam 3din/komadu, a ti kupujes deset kamiona jabuka i placas djuture 2500din. Ali TO SU TE ISTE JABUKE. Jel me sad shvatas?
A citiracu opet samog sebe
Citat:
Flat i dalje nije isplativ, sem ako i sam ne naplacujes to sto down/up loadujes, tj. zivis od interneta.

Citaj malo detaljnije.
edit: I da ponovim odgovor: Flat na KDSu je isti kao i Economic paket na KDSu.
Srecno

[Ovu poruku je menjao kovja.nick dana 01.07.2005. u 18:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MorenoArdohain

Član broj: 33751
Poruke: 84
*.panline.net.

Sajt: www.mojmobilni.com


Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?01.07.2005. u 17:39 - pre 228 meseci
Po mom iskustvu, flat paketi se prilicno razlikuju od onih na sate ili sa transfer limitom, kod kablovskog i wirelessa, razlike variraju od provajdera do provajdera..

Razlika se ogleda u garantovanom protoku.. Primera radi, flat od 128kbps ima garantovan minimalni protok od 64kbps, dok ako uzmes neki tamo ekonomik paket od 300MB ili 10 sati mesecno, garantovan protok je 128kbps..

Mislim da je ista stvar i sa KDS


 
Odgovor na temu

Vranac
Vranac Srdjan
Software developer
Novi Sad, Vojvodina

Član broj: 3493
Poruke: 353
*.panline.net.

Jabber: vranac@elitesecurity.org
ICQ: 64150005
Sajt: www.linkedin.com/in/vrana..


+1 Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?01.07.2005. u 18:17 - pre 228 meseci
Ajd da i ja kazem koju...
Citat:
kovja.nick: ...i placas djuture 2500din.

Nije 2500din nego je 1700din (bar ako se poredi Ekonomik 128/64 i FR - 128kbs).

I ni pod razno nije isto, kao sto rece MorenoArdohain, razlike ima i to dosta,
takodje tu treba dodati i shape-ovanje saobracaja, sto ce reci da mogu za
odredjene programe (citaj p2p) da ti spuste protok i ispod 64kbs.

E sad sto se tice samog iskustva, to zavisi u kom si delu grada, da li je KDS od
pocetka tebi postavljao instalacije po zgradi ili ne itd, koliko si udaljen od
glavnog voda, da li ima su kablovi razvuceni viseci izmedju zgrada, i koliko imas
srece (ovo sad najozbiljnije).

Kod nekih ljudi radi kako treba, a kod nekih je katastrofa.

Da li je flat isplativ ili ne je totalno druga tema i zavisi od tvojih potreba i
monetarnih mogucnosti. Ali je zaista malo neugodno tako kategoricki tvrditi da se
flat ne isplati.

Natprovajder KDS-NS(NSCable) je koliko ja skromno shvatam NSPoint (ili je to
sad vec ista firma).

Idle mind is the devils playground, in my case it turned out to be an amusement park.

Sustina problema ove zemlje:
Legeonar_: Sto pre treba da shvatite da je EU propast i da se tamo mora raditi,a ne samo biti zaposlen.
http://www.elitemadzone.org/p1864861

Nobody Remains Virgin, Life Fucks Everyone
 
Odgovor na temu

stepancev
Novi Sad

Član broj: 30756
Poruke: 4
*.nscable.net.



Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?12.09.2005. u 09:31 - pre 225 meseci
NSCable je jedan od najlosijih provajdera sto se tice kablovskog interneta. Protko im je u zadnjih par meseci tj. od maja meseca katastrofalan. Dnevno imam protok od oko 700 mb na dan, koristim paket Homefr-256kbps. To je u proseku 1/4 od punog protoka, a placam mesecno 2500 dinara. Naravno oni tvrde da je protok od 1-2 mb u roku od pet minuta skroz zadovoljavajuci (pa ja takav protok imam i na eunetu).
Nadam se dace ih napokon neko kupiti i da ce pola njih dobiti otkaz i vise se skinuti parazitiranja sa Elektrovojvodine (ako niste znali vecina opreme i servera se nalaze u elektrovojvodini i to su radnici EV koji su se kao navodno odvojili).

Kada bi moglo voleo bih da moze da se napravi peticija i da im se zabrani pruzanja usluga interneta (u pravnoj drzavi da), ali kod nas nazalost ne.
 
Odgovor na temu

DusanSukovic
Dušan Šulović
Na krevetu

Član broj: 35637
Poruke: 1371

Sajt: www.MotoBoem.RS


+460 Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?14.09.2005. u 14:52 - pre 225 meseci
Citat:
E sad sto se tice samog iskustva, to zavisi u kom si delu grada, da li je KDS od
pocetka tebi postavljao instalacije po zgradi ili ne itd, koliko si udaljen od
glavnog voda, da li ima su kablovi razvuceni viseci izmedju zgrada, i koliko imas
srece (ovo sad najozbiljnije).


Jel zna neki koju oznaku ima taj kabel sto ga razvlace izmedju zgrada? RG-11? Ili?

Pozdrav
Stane Dolanc: "Bavljenje tehnikom treba da postane svakodnevna potreba coveka.."
 
Odgovor na temu

meetec
Novi Sad

Član broj: 827
Poruke: 9
195.252.101.*



Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?04.10.2005. u 21:39 - pre 225 meseci
RG-59
MeeTec
 
Odgovor na temu

meetec
Novi Sad

Član broj: 827
Poruke: 9
195.252.101.*



Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?04.10.2005. u 21:46 - pre 225 meseci
e da se ti se ja QR-550 :)
MeeTec
 
Odgovor na temu

mirko_ucur
Novi Sad

Član broj: 96200
Poruke: 1
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?01.08.2006. u 08:18 - pre 214 meseci
Ja nemam nikakva iskustva sa KDS internetom, ali imam sa kablovskom TV. Ali sam našao za shodno da se javim povodom ove teme, jer mi nije jasno, kakva obećanja daju ljudi koji rade u KDS. Kad sam se pre dve i po godine, tačnije januara 2004-te preselio na Novo Naselje (Bistrica), uveo sam KDS TV i razveo kablove po stanu tako da jednog dana se prebacim na KDS internet, ali taj dan još nije došao iako mi je rečeno tada, da ću biti u prilici da "uživam" u čarima KDS interneta u roku od 6 meseci. Cela ova priča vodi ka tome da objasnim zainteresovanim ljudima koliko je KDS neozbiljna firma. Svaki račun za TV dolazi kao predračun početkom meseca i korisnici ga moraju platiti do 15-tog u mesecu, za tekući mesec, tako da se svodi na to da ja kao korisnik kreditiram 15 dana KDS. Plaćam uslugu sredinom meseca za tekući mesec. Moja krivica, jer nisam dobro pročitao ugovor, ali nisam ni imao izbora, jer SBB ne pokriva moj deo grada. Ima tu još "sitnica" ali da skratim. Ne verujem da ozbiljan korisnik interneta može biti zadovoljan uslugama koje pruža KDS. Ne tvrdim - ali ne verujem. Ja trenutno koristim Neobee DSL 256/64 flat i plaćam ga 1500 dinara mesečno, s tim što sam dobio modem na korišćenje - besplatno i zadovoljan sam. Nije neka brzina, ali je za sada pouzdana konekcija, brzina ne varira značajno, mogućnost uplate je veoma prosta i dostupna u svim delovima grada, FTP funkcioniše dobro. Isti ovaj paket koji ja koristim kod Neobee je kod Eunet 2100 dinara. Možda oni za tih 600 dinara pružaju neku uslugu više, ne znam, ali ja sam sa Neobee DSL konekcijom zadovoljan.

MiRkO
 
Odgovor na temu

smax
Novi Sad

Član broj: 73996
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 269218904


Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?05.08.2006. u 16:44 - pre 214 meseci
Da me nesvatish pogreshno,par mojih drugara je imalo jako loša iskustva sa KDS-NS netom i prešli su na SBB ili freedom i zadovoljni su,navodim ti kao primer drugara sa novog naselja,uzeo flat 256 kod kds i sve je ok radilo 7 dana kad odjednom protok 1kb,zove on KDS ovi ga upute na NS-Cable (shto je apsurd jer KDS nema podršku i nerazume se u uslugu koju isporučuje preko NS-Cable-a) elem zovemo mi njih i lik mi na telefonu mrtav ladan kaze vi ste Heavy download-er,ja u cudu i pitam ga kolika je bila potrosnja za tih nedelju dana on sav bitan pa skoro 1GB.Ako mozesh ili SBB ili neki wireless uvedi umesto KDS-ovog neta jer i freedom i SBB imaju P2P unutar svoje mreze dok je tu SBB u prednosti jer je povezan NS,Nis i BG.
 
Odgovor na temu

risticm

Član broj: 24395
Poruke: 10
195.252.96.*



Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?07.01.2007. u 10:52 - pre 209 meseci
Ja sam već 3 dana na NSCable.net-u, tj. KDS NS-ovoj mreži. Internet mi šljaka fantastično.

U početku sam hteo uzeti ADSL, ali pošto su sve parice na Podbaribile zauzete i niko od providera mi ništa nije odgovarao, odlučio sam se na kablovski net, koji je 300-400 din. mesečno skuplji od ADSL-a. Međutim, nisam se pokajao.

Posle kratke instalacije sve je vrlo jednostavno i brzo za 256, realnih 256kbps - s Limewire-a skida na 32kBps, nekad i premaši tu cifru (ne znam kako).

Preporučujem ostalima ovaj izbor ukoliko nemaju uslova za ADSL. Jedina mana je skup modem - 4250 din u odnosu na ADSL modem, koji se od decembra naplaćuje 2000 din kod svih providera.

 
Odgovor na temu

hellboyNS
Velja Savic
Novi sad

Član broj: 131207
Poruke: 1
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?23.01.2007. u 18:04 - pre 209 meseci
Jesi probao da koristis njihov hub na dc++? Ja sam na ADSL-u i jako sam razocaran protokom za download preko dc-a, a vidim na njihovom sajtu ima adresa za njihov hub. Jel ti puca veza?
 
Odgovor na temu

mtreksyt
John Doe
Novi Sad

Član broj: 131315
Poruke: 2
212.62.36.*



Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?24.01.2007. u 08:42 - pre 209 meseci
Citat:
risticm: Ja sam već 3 dana na NSCable.net-u, tj. KDS NS-ovoj mreži. Internet mi šljaka fantastično.

U početku sam hteo uzeti ADSL, ali pošto su sve parice na Podbaribile zauzete i niko od providera mi ništa nije odgovarao, odlučio sam se na kablovski net, koji je 300-400 din. mesečno skuplji od ADSL-a. Međutim, nisam se pokajao.

Posle kratke instalacije sve je vrlo jednostavno i brzo za 256, realnih 256kbps - s Limewire-a skida na 32kBps, nekad i premaši tu cifru (ne znam kako).

Preporučujem ostalima ovaj izbor ukoliko nemaju uslova za ADSL. Jedina mana je skup modem - 4250 din u odnosu na ADSL modem, koji se od decembra naplaćuje 2000 din kod svih providera.


3 dana???? pa zato si i zadovoljan. Ne znam da li znas to (nigde ne pise), ali postoji "sitna" "caka" kod kds-ovog kabloskog. Kako da ti kazem, taj njihov "flat" je otprilike trecinu meseca flat a onda nastaje raspad sistema tj. kad potrosis svoju "kvotu" gigabajta, cela stvar se usporava i radi katastrofalno (citaj: yahoo stranica se ucitava par minuta).

Naime, postoje dva "pajpa", jedan normalan (na kom si sad) i jedan drugi specijalan (za alave downloader-e). Posto rece da si uzeo 256kbps, uzivaj u svojih 8GB prvih 10 dana posto je to ogranicenje koje oni stavljaju. Znaci imas 8GB/10dana tj. oko 24GB/mesecno. Vec si i sam video da se na 256kbps (kad radi kako treba) moze skinuti preko 2GB dnevno, sto znaci da ces za manje od 4 dana ispucati svoju kvotu, a onda ce nastati haos. Da stvar bude gora, cak ti se i nece to desiti posle 4 dana, nego ce te pustiti npr. 12 dana da potrosis svih 24GB, a onda ce internet biti potpuno neupotrebljiv preostalih 18 dana

Plus jos, mislim da smo kod njih iza NAT servera, koliko sam ja shvatio (onako otprilike...amaterski) sto znaci da svi korisnici imaju istu spoljnu adresu tj. taj njihov sirius server. Usled toga imas na eMule-u LowID (na adsl-u nije Low) sto nije dobro. Isto tako, ako koristis irc i ban-uju jednog korisnika kds-a, SVI ljudi (koji su na tom sirius serveru) ispadaju iz sistema, prakticno svi koji imaju kds

Ja sam na pocetku iznajmio modem za prvu turu (2 meseca) i sve je radilo super i onda kad sam otkupio modem, radilo je ok jos neko vreme. Zbog svega ovoga, moguce je i da ce te pustiti par meseci da se provuces bez tog ogranicenja protoka (cisto dok ne kupis modem, ako nisi vec) da ne bi primetio, ali kasnije ces primetiti, veruj mi. Ja ga imam vec skoro dve godine, a pre oko godinu dana sam uzeo i ADSL i sad ih koristim uporedo za razlicite namene. Mnogo mi se vise svidja ADSL (za heavy download), nema nikakvih ogranicenja, jedino sto se mora imati dobra antivirus zastita i firewall (adsl je "pun" virusa), dok kod kablovskog u zivotu nisam video nijedan virus

ja trenutno imam 128kbps koji je ogranicen na 4GB/10dana i to stvarno radi super ceo mesec ako ga koristis u takvim uslovima i ne preteras kvotu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zeljko81
Novi Sad

Član broj: 62107
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?31.01.2007. u 13:56 - pre 208 meseci
Jos neka iskustva sa KDSom, dajte iskustva... ova u svezijem vremenskom periodu, sobzirom da su se kud i kamo promenili...

poz
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Iskustva sa KDS internetom u Novom Sadu?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 24497 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.