Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Blokiranje SMTP konekcije

[es] :: E-mail :: Blokiranje SMTP konekcije

[ Pregleda: 6894 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Blokiranje SMTP konekcije25.06.2002. u 20:35 - pre 264 meseci

Da li se meni cini ili je kod nasih provajdera pocelo da ulazi u modu da blokiraju dolaze SMTP konekcije sa dialup linija drugih provajdera? Sa infosky vcec neko vreme imam problem da moj mail server (koji je na dinamickom IP-u) ne moze da se konektuje na SMTP server infosky-ja i Sima Mraovic mi je posle dugog preganjnja najzad saopstio da su oni to blokirali. Sada primetih da se slicno desava i sa EUNET-ovim SMTP serverom.

Da li je moguce da su nasi administratori toliko nepismeni da ne razlikuju mail relaying od normalne SMTP konekcije pa im je lakse da blokiraju svaki incoming SMTP? Kako oni misle da ce neko ko ganja intranet da namesti lokalni mail server da radi ako ne moze da napravi SMTP konekciju sa njima?

 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Blokiranje SMTP konekcije25.06.2002. u 22:01 - pre 264 meseci
Ti kao korisnik ne možeš ništa povodom toga, jer većina ISP-ova jednostavno ne garantuje striktno takvu vrstu usluge, ako se to uopšte može nazvati uslugom.
Tebi jedino ostaje da preusmeriš svoj lokalni delivery na mailhub od svog ISP-a, ili možda neki free-relay u svetu.

A o ,,nepismenosti'' administratora stvarno ne bih ...


"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Blokiranje SMTP konekcije25.06.2002. u 22:53 - pre 264 meseci
Hoces da kazes da infosky blokira sve sto ide ka njima a ganja 25-i port???
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: Blokiranje SMTP konekcije26.06.2002. u 00:01 - pre 264 meseci
Kako mi je SIma Mraovic rekao, oni su blokirali dolazne SMTP konekcije koje idu sa dialup IP-ova PTT-a i Tehnikom-a. Kako vidim, blokirali su i slicne konekcije sa EUNet-a.

Ne bih rekao da je to stvar njihove volje. Oni prakticno onemogucavaju validne SMTP konekcije kojima pristize mail za njihove korisnike. Ja bih ipak rekao da se radi o elementarnom neznanju tj da ne razlikuju mail relaying od ispravne SMTP veze.

Ja bih vrlo rado koristio smtp server provajdera ali imam problem. Prvo retko koji provajder to dozvoljava jer se zaista radi o mail relayingu (mada regularnom) a s drue strane, po potrebi koristim tri provajdera tako da bi bilo ubitacno svaki put prepodesavati mail server.

Sve u svemu, moja mail server pokusava da se nakaci na SMTP infosky-ja da bi mu predao poruke za korisnike Infosky-ja. Ovaj to MORA da prihvati.

Ja bih mozda i mogao da se snadjem, ali ovakvo njihovo ponasnj u stvari onemogucava bilo koga ko ima intranet i spostveni mail server a za internet vezu koristi dialup da im salje poruke. To je besmisleno!
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: Blokiranje SMTP konekcije26.06.2002. u 00:16 - pre 264 meseci
Mozda to dozvoljavaju samo biznis korisnicima? Obicno prave takve distinkcije ovde - ako imas ne-biznis nalog, vecina provajdera ugovorom zabranjuje servere, a neki cak i fizicki.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Blokiranje SMTP konekcije26.06.2002. u 00:51 - pre 264 meseci
Citat:
broker:
koristim tri provajdera tako da bi bilo ubitacno svaki put prepodesavati mail server.

Očigledno nisam bio dovoljno jasan.
Pod mojim rečju email delivery, kako sam već i napisao, mislio sam na TVOJ SMTPD, dakle da ti i dalje zadržiš svoj mta, samo da njega setuješ nečemu sličnom što se zove dummy leaf. Znači sav email što primi, on to prosleđuje svom parent hub-u. E sad, ti možeš da skupiš tuce smtp-a, sa svakog isp-a po jedan i pridodaš još koji inostrani, i to sve strpaš u jednu listu. Tu listu poturiš SVOM smtpd-u kao mail hub-ove. Na taj način bi zadržao internu strukturu raznosa email-a unutar svog intraneta.

0.02$

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: Blokiranje SMTP konekcije26.06.2002. u 15:36 - pre 264 meseci
Bojane jel znas bar jedan mail server koji mogu za to da iskoristim. Nije meni problem da prosledjujem postu na hub, problem je sto ne znam nijedan hub koji to omogucava, jer je to mail relaying. Interesuje me nesto sto je legalno, dakle da administratori dozvoljavaju takvo koriscenje.

 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Blokiranje SMTP konekcije26.06.2002. u 23:27 - pre 264 meseci
Da, doista, to jeste mail relay-ing, samo malko drukčije, ali se tumači na isti način od strane ISP-a.

Izgleda da si jednostavno zapao u dead-end, jedino da napraviš deal sa nekim ISP-om, fizičkim licem, ko ima svoj smtpd da te prihvati za slanje tvoje pošte.

Što se tiče softvera, znam sigurno da se qmail može fercerati tako, a očekujem i da ostali ,,popularni'' smtpd-i mogu isto.


"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: Blokiranje SMTP konekcije27.06.2002. u 21:01 - pre 264 meseci
Ma koristim ja MDaemon koji je vrlo mocan i svasta moze. Problem je sto Infosky blokira takve konekcije sa drugih provajdera. Dakle ja nisam korisnik infosky-ja i nemam nista s njim osim sto hocu da moj server isporuci poruke za njegove korisnike. Oni to zabranjuju! Necuveno! SA dbih jakao kontra meru trebao da zabranim da korisnici sa Infosky salju poruke na moj server. Gde to vodi?

 
Odgovor na temu

[SER]ChatNick

Član broj: 354
Poruke: 147
*.yubc.net



Profil

icon Re: Blokiranje SMTP konekcije28.06.2002. u 08:38 - pre 264 meseci

Pazi kada moram u potpunosti da se slozim sa brokerom:) Ono sto on trazi je sasvim regularno i treba tako da funckionise. Svaki drugi nacin funkcionisanje je van RFC-ova i izvan netiquete-a :)

Samo jedan mali primer, da se tako pocelo sa internetom u pocetku i mail-om danas bi u svetu imali 3-4 mail hub servera i sva posta bi morala preko njih, jer boze mili, AT&T nije cuo da ima jos neki provajder u svetu :) Kapis ?:) Neko krene sa mrezom preko dial-up, pa predje na leased line, pa zavrsi kao ISP.. cudni su putevi gospodnji :) i sve je moguce upravo zato sto je Internet otvoren sistem. U suprotnom ljudi instalirajte wine i vratite netbeui umesto tcp/ip-a :)



 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: Blokiranje SMTP konekcije28.06.2002. u 10:23 - pre 264 meseci
Dobio sam jos jedan mail od Sime Mraovica koji je jos gori, ovj put cak i uvredljiv.
Sad mogu da zamislim kako on po ceo dan trejsuje konekcije, utvrdjuej koej su sa dial-up-ova i blokira ih. Ihaj ala ce da se naradi covek...

Mada, mislim da je ovo samo rezultat veliko neznanja admina na infosky koji misle da su moje konekcije mail forwarding. Malo je bezveze da pomislim da u stvari maltertiraju korisnike kod konkurencije.
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Blokiranje SMTP konekcije29.04.2003. u 19:24 - pre 254 meseci
Tehnicom NET od pre par nedelja onemogucava svojim korisnicima povezivanje na port 25 na bilo kom racunaru koji se nalazi van samog Tehnicoma sto ce reci da je moguce uspostaviti smtp konekciju jedino prema Tehnicomovom mail serveru. U tehnickoj podrsci takav postupak pravdaju "borbom protiv spammera". Kakvi amateri....
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.verat.net



+257 Profil

icon Re: Blokiranje SMTP konekcije30.04.2003. u 15:09 - pre 254 meseci
Ja ne mogu da verujem da ljudi ne mogu jednostavno da uvedu POP3 before SMTP i rese se svih problema????
BTW. Kad smo vec kod toga, ima li ovaj "metod" nekih nedostataka?
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Dejan Krstic

Član broj: 479
Poruke: 2558



+1 Profil

icon Re: Blokiranje SMTP konekcije01.05.2003. u 12:08 - pre 254 meseci
A sta ce im to?

A uopste zasto koristiti pop3 before smtp kad jednostavno moze da se trazi autentifikacija na smtp-u?
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Blokiranje SMTP konekcije01.05.2003. u 15:47 - pre 254 meseci
pop3 before smtp je mnogo jednostavniji i prostiji, a ujedno i arhaican u odnosu na smtp-auth. u vrlo sirokoj upotrebi je. posebno ako je mail server na qmail-u i vpopmail-u.

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

[es] :: E-mail :: Blokiranje SMTP konekcije

[ Pregleda: 6894 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.