Srodne teme
16.01.2003. Zasto?
24.02.2004. obrisana tema - zasto?
07.03.2005. Deterministicki Haos!
31.05.2004. Bgd, zevanje i zepelin
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Anketa]: Zašto se divim hakerima iliti zašto želim da postanem haker?

[es] :: Ankete :: [Anketa]: Zašto se divim hakerima iliti zašto želim da postanem haker?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 30937 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.yubc.net



+3 Profil

icon [Anketa]: Zašto se divim hakerima iliti zašto želim da postanem haker?19.06.2002. u 13:11 - pre 265 meseci
1) Iz destruktivnosti
2) Mislim da cu tako najlakse nauciti nesto o administraciji sistema.
3) Hocu da se osvetim nekome.
4) Da bi mi se divili (zbog licne promocije). Mislim da se njima svi dive.
5) Zbog licne koristi i novca.
6) Zelim da uletim u NATO i da kontrolisem njihove satelite :-)
7) Ne zelim da budem haker. Nemam neko odredjeno misljenje o njima
8) Ne volim ih. Mislim da postoji lepsi/laksi nacin da se dodje do novca ili da postoji bolji nacin na koji ce ljudi da misle nesto lepo o tebi.
9) Nesto drugo:______________

Moguce je dati i vise odgovora.

Recimo moj odgovor je 8) a da ste me pitali to pre 7-8 godina rekao bih 2) i 5) a da ste me pitali pre 15 godina rekao bih 4) 5) 6) i 1) :-))) bio sam malo destruktivan :-)

Ajde ljudi samo odgovarajte na pitanja i niko nece da vas pita zasto je vase misljenje takvo. A misljenja se menjaju (kao i moje sto se menjalo) tako da nemojte misliti da ce neko da misli nesto lose o vama. Slobodno iskreno odgovorite.


[Ovu poruku je menjao Trunks dana 23.11.2003. u 16:56 GMT]

[Ovu poruku je menjao secret dana 15.03.2005. u 14:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kornovac
Halid Muslimovich

Član broj: 4109
Poruke: 57
*.as53.mo.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!20.06.2002. u 02:09 - pre 265 meseci
1! ..radi mrznje prema svima..
Nemam potpis!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!24.06.2002. u 17:44 - pre 264 meseci
5, naravno. Misliš li da ću za 7-8 godina pričati kao ti, pod 8?
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
217.26.75.*



+3 Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!24.06.2002. u 18:59 - pre 264 meseci
Anketa je jako glupa, jer nisi ni rekao sta podrazumevas pod "haker", a ako krene rasprava o tome, nikad se nece zavrsiti.
Ovako kad neko odgovori, ne znas ni sta je odgovorio.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.racasse.se

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!24.06.2002. u 19:40 - pre 264 meseci
Ja bih dodao 9) Ne divim se hakerima

I nista vise.

Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
217.26.75.*



+3 Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!24.06.2002. u 19:44 - pre 264 meseci
Citat:
kornovac:
1! ..radi mrznje prema svima..

| ph33r j00
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

v1ru5
Marko Maric

Član broj: 3934
Poruke: 51
12.34.48.*



Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!24.06.2002. u 23:13 - pre 264 meseci
Glupo je postavljat ovakvu anketu. Ova anketa nema nikakve veze sa ovim forumom.
 
Odgovor na temu

Krsta
Krstić Dejan
Programer & Web Developer
Kruševac

Član broj: 2461
Poruke: 307
*.ptt.yu

Sajt: www.atec.rs


+15 Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!25.06.2002. u 02:03 - pre 264 meseci
Citat:
leka:
Ja bih dodao 9) Ne divim se hakerima




Slazem se u potpunosti
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ptt.yu



+3 Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!25.06.2002. u 02:31 - pre 264 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
5, naravno. Misliš li da ću za 7-8 godina pričati kao ti, pod 8? :)


Mislim :-)

Ali zaista mislim tako!

Cim imas volje da odrzavas ovaj forum i da ucis pretostavljam da ces na kraju od racunara i ziveti i da ce ti taj zaradjeni novac znaciti i da ces shvatiti da bi se samo zamlacivao da hoces hakerisanjem da zaradis novac jer za to treba i vise truda i vise srece. Mozda i gresim ali ipak mislim da ces na kraju ipak biti zadovoljan sto na drugi nacin zaradjujes i onda ce ti samo biti deo maste da lako zaradis lovu i da neces biti opterecen time.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ptt.yu



+3 Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!25.06.2002. u 02:36 - pre 264 meseci
Citat:
Floyd:
Anketa je jako glupa, jer nisi ni rekao sta podrazumevas pod "haker", a ako krene rasprava o tome, nikad se nece zavrsiti.
Ovako kad neko odgovori, ne znas ni sta je odgovorio.


Ma neka svako slobodno misli sta hoce sta je haker. Nije u tome poenta. A o tome ko su hakeri postoji druga vec otvorena tema tako da necemo ovde o tome raspravljati.

Pozdrav.

P.S. Imas pravo da mislis da je anketa glupa i svako ko tako misli neka se ne nervira i samo neka je preskoci. OK?
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.ptt.yu



+3 Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!25.06.2002. u 02:50 - pre 264 meseci
Citat:
v1ru5:
Glupo je postavljat ovakvu anketu. Ova anketa nema nikakve veze sa ovim forumom.


Mozda si u pravu ali trebalo bi da obrazlozis svoje misljenje.

Zasto je glupo postavljati takvu anketu?
Po cemu nije glupo ostavljati neke slj sajtove u koje je neko provalio koristeci unicode bug ili nesto slicno?
 
Odgovor na temu

01011011

Član broj: 561
Poruke: 2341
*.in.us.prserv.net



+2 Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!25.06.2002. u 09:58 - pre 264 meseci
Ja bih da postanem Haxor da bih viddeo sa kim se moja mama dopisuje na intenretu.
 
Odgovor na temu

CooKie

Član broj: 4234
Poruke: 148
212.56.224.*



Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!25.06.2002. u 12:48 - pre 264 meseci
Srki posto evo predlazu da se zatvori tema , jel podrzavas?
vidis da vec danima stoji , a da bas nema interesovanja!
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.204.EUnet.yu



+3 Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!25.06.2002. u 14:39 - pre 264 meseci
Citat:
CooKie:
Srki posto evo predlazu da se zatvori tema , jel podrzavas?
vidis da vec danima stoji , a da bas nema interesovanja!


OK. U stvari ostavi jos par dana da ako neko zeli da mi odgovori na ovo poslednje pa je zatvorite. Vidim da ljudi bas i ne zele da budu iskreni (casti izuzecima) ili im je glupo sta ce drugi da misle. To mi je dovoljno jer ipak znam otrpilike zasto se ljudi time bave. Ova anketa je u nekom smislu mogla da bude korisna jer ipak nije lose znati psihologiju hakera i sta mu je cilj jer ce to pomoci ljudima da se zastite. Mislim da treba negde napraviti anonimnu anketu gde ce biti samo glasanje a da se ne zna ko je dao glas. Ovako ljudi ne zele da drugi vide sta oni misle.

Ajde sutra zatvorite temu. Moze?
 
Odgovor na temu

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
217.26.75.*



+3 Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!25.06.2002. u 15:12 - pre 264 meseci
Srki, ja ne mislim da je sama anketa glupa, odnosno tema ankete, nego nije definisana.
Evo, recimo da tebi haker znaci kompjuterski ekspert s velikim znanjem i ostalo (ne bas tebi, nego bilo kome). Verovatno bi dao odgovor 5 (zaboravio sam tacno koji je to odgovor, nije ni bitno). Onda bi to glasilo recimo "Hocu da budem kompjuterski ekspert, zbog licne koristi i novca".
E sad, ako je po meni haker neko ko dobije pristup tamo gde inace ne bi smeo, bez obzira na nacin na koji je to uradio i recimo da i ja odgovorim pod istim brojem, moje bi glasilo "Hocu da budem neko ko dobije privilegije koje ne bi smeo, zbog licne koristi i novca".
To sam mislio kad sam rekao da je anketa glupa.
E sad, posto je po meni haker neko ko dobije privilegije koje ne bi smeo, bez obzira na nacin na koji je to uradio, moj odgovor je 7.
Izvini ako sam te uvredio time sto sam rekao da je anketa glupa.
Pozdrav.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.68.EUnet.yu



+3 Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!25.06.2002. u 15:32 - pre 264 meseci
Ma, Floyde, sve je u redu! Nisam se uopste ni naljutio i zaista je moguce da je anketa glupa jer ipak nisam dovoljno razmislio koje odgovore da ponudim. Mada sam stavio pod 9. da neko sam odgovori ipak si u pravu i ne podrazumevaju svi isto pod recju haker.

Inace se slazem s tobom sta mislis o tome ko su hakeri mada se moje misljenje o tome menjalo i nekad sam za hakere smatrao samo "face" i eksperte. Sada se slazem sa tobom i mislim da ima samo boljih i losijih hakera. Po meni su i lameri hakeri.

Treba ovu anketu postaviti na nekom sajtu i videti kako vecina razmislja jer to moze da se pomogne da se zastiti sajt. Recimo ako je vecini cilj novac onda napravite na serveru neki fajl sa laznim kreditnim karticama i onda ce neko samo njega da uzme i da ode sa sajta i da se moli da niko nije provalio da je usao na sajt da ne bi ukinuli kreditne. Mozda lupam ali ovo je samo primer.

Inace, kad sam bio u osnovnoj i srednjoj ja sam mastao o tome da "provalim" u neke racune i da maznem lovu ali jednostavno sam vremenom postao previse moralan sto je u Srbiji malo cudno. Samo zelim na posten nacin da zaradim novac ali hocu da kazem da razumem sve koji odgovore pod 5. i da slobodno odgovore jer ih razumem. Ja sam nekad tako razmisljao.

Toliko. Dosta od mene, necu vise da odgovaram u ovoj temi jer ovo vise nije anketa i sutra neka neko zakljuca temu.

Znam da sam u mnogima izazvao gnev postavljanjem ove ankete (vidi se iz ocena) i zelim javno da se izvinim svima koji su se osetili uvredjenim zbog necega.


 
Odgovor na temu

InsurrectoR

Član broj: 29
Poruke: 270



Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!25.06.2002. u 23:11 - pre 264 meseci
2) Mislim da cu tako najlakse nauciti nesto o administraciji sistema.
5) Zbog licne koristi i novca.
... i naravo:
6) Zelim da uletim u NATO i da kontrolisem njihove satelite ;-))))))))
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
*.ptt.yu

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!26.06.2002. u 00:04 - pre 264 meseci
Citat:
leka:
Ja bih dodao 9) Ne divim se hakerima

I nista vise.


U potpunosti se slazem!!!

Samo da dodam i to da ovaj post gledam (u listi poruka) vec duze vreme i da ga nisam celog procitao ali bez obzira mislim da je krajnje nepotreban da ne kazem glup!
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!26.06.2002. u 03:18 - pre 264 meseci
1)
4)
6)
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

UroS
uros.net inc. Head manager
yu/sr/bgd

Član broj: 3
Poruke: 1953
*.verat.net

ICQ: 44960289
Sajt: www.uros.net


+1 Profil

icon Re: Anketa - Zasto se divim hakerima ilili zasto zelim da postanem haker!26.06.2002. u 03:18 - pre 264 meseci
1)
4)
6)
one-thousand, three-hundred and thirty-seven.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ankete :: [Anketa]: Zašto se divim hakerima iliti zašto želim da postanem haker?

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 30937 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
16.01.2003. Zasto?
24.02.2004. obrisana tema - zasto?
07.03.2005. Deterministicki Haos!
31.05.2004. Bgd, zevanje i zepelin
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.