Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li se isplate orepaid paketi na SBB?

[es] :: ISP :: Da li se isplate orepaid paketi na SBB?

[ Pregleda: 4446 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Radovanl

Član broj: 29677
Poruke: 53
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Da li se isplate orepaid paketi na SBB?05.04.2005. u 08:22 - pre 231 meseci
Hteo bih da predjem na SBB kablovski internet na prepaid usluge sa paketima, pa me zanimaju neke stvari. Posto imam brata u Belgiji cesto sa njim chatujem preko MSN Messanger 6.2. Da li mi bi mi se dosta trosio paket, pri razmeni recenica, ili ako bih koristio opciju da pricamo i da se gledamo peko web kamere? Zanima je jos da li se isplate paketi, ako bih samo hteo na brzinu da pogledam sta ima na mojim omiljenim sajtovima, a pri tome ne mislim nista veliko da skidam? Molio bih odgovore od ljudi koji su sve ovo isprobali.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li se isplate orepaid paketi na SBB?05.04.2005. u 09:00 - pre 231 meseci
Tekstualna komunikacija pravi vrlo mali protok, prenos video signala je pravi dosta veci. Prenos podataka preko je skoro duplo skuplji preko SBB prepaid-a nego preko dial-up-a. Osim toga, obrati paznju da ti placas komunikaciju u oba smera - ako neko pokusava da izvrsi hakerski upad u tvoj racunar, svi ti pokusaji idu na tvoj racun. Cak i pored svega ovoga, ne mogu reci da se SBB ne isplati, jer je brzina za prepaid izmedju 512 i 1024 kbps.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Da li se isplate orepaid paketi na SBB?05.04.2005. u 11:28 - pre 231 meseci
Citat:
pctel: Osim toga, obrati paznju da ti placas komunikaciju u oba smera - ako neko pokusava da izvrsi hakerski upad u tvoj racunar, svi ti pokusaji idu na tvoj racun.

Khm, ne bi se reklo. CItat sa faq-a sa home.sbb.co.yu:
Citat:

Da li sam time što sam 24 časa na Internetu izloženiji virusima i hakerskim napadima?

S obzirom da korisnici ne zakupljuju vreme i da je korišćenje resursa vezano isključivo za fizičku lokaciju modema, niko vam ne može "ukrasti megabajte" čak ukoliko sazna i vašu lozinku za e-mail. Ne postoji ni opasnost da Vam neko pristupa sharovanim dokumentima jer naš kablovski modem istovremeno radi i kao firewall za portove preko kojih se vrši file sharing pod Windowsima.

IP adresa koju imam je 10.1.xx.yy. Da li mogu da dobijem realan IP broj?

Da, sem ukoliko koristite FlatHOME paket koji u sebi nema mogućnost fiksnih realnih adresa. Ukoliko koristite neki od ostalih paketa, obratite se telefonom ili e-mailom našoj službi i dobićete realan IP broj. Ovaj broj Vam se dodeljuje isključivo na Vašu odgovornost.

Dakle, kad nemas realni IP broj (sto je slucaj sa vecinom koji nisu firme), ti si iza firewall-a, tako da hakerski pokusaji nece ni stici do tvog kompjutera. Druga je stvar ako se zarazis virusom ili spyware-om koji ce ti gomilati protok.
Inace, ja sam mislio da je protok download+upload, ali uzima se VECI od ta dva. Dokaz - pregled racuna:
Citat:

Vreme ostvarenja Upload (MB) Download (MB) Ostvaren protok (MB)
08:38:01 0,51 2,63 2,63
08:28:01 0,39 2,63 2,63
08:18:01 1,26 6,09 6,09


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Salko Dinamitas
Beograd, Rakovica

Član broj: 54741
Poruke: 242
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li se isplate orepaid paketi na SBB?07.04.2005. u 16:44 - pre 231 meseci
Prepaid paketi su bas dranje sto se cene tice. Za 300 dinara dobijes bednih 150MB. Za 2000 dinara (256k home) mozes da svuces 40GB mesecno. Pa ti vidi...

Mada ukoliko bi koristio samo chat mislim da bi bilo ok.
 
Odgovor na temu

Force
Zemun

Član broj: 50211
Poruke: 200
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li se isplate orepaid paketi na SBB?08.04.2005. u 09:21 - pre 231 meseci
Po meni to se ne isplati..jer sam uzimao te pakete i nista nisam skidao samo sam koristio mirc i msn...i brzo mi je proslo.I jos nisam web cam pustao niti primao..bolje uzmi flat.
May the force be with you!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li se isplate orepaid paketi na SBB?08.04.2005. u 12:16 - pre 231 meseci
Citat:
Salko Dinamitas: Prepaid paketi su bas dranje sto se cene tice. Za 300 dinara dobijes bednih 150MB. Za 2000 dinara (256k home) mozes da svuces 40GB mesecno. Pa ti vidi...

Da, ali 300 je 300 a 2000 je 2000... Mozda ne planira svako da visi na internetu danonocno, vec da ponekad proveri e-mail ili poseti neku stranicu. Za takve je prepaid vise nego isplativ, za surove downloader-e svakako nije, i ne znam sta tu ima toliko da se diskutuje...
Evo, npr. za svakodnevno pracenje kompletnog ES-a i pisanje 20 poruka dnevno, mesecna potrosnja bi bila 150-300 Mb.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Salko Dinamitas
Beograd, Rakovica

Član broj: 54741
Poruke: 242
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li se isplate orepaid paketi na SBB?08.04.2005. u 13:13 - pre 231 meseci
Slazem se da nisu svi surovi download-eri ali ovih 150MB-300MB je zaista smesna cifra. Za 300-600 dinara sto ti kazes mozes da pises na jednom forumu do mile volje, da cekiras postu i eventualno da malo surfujes ali stalno da razmisljas koliko je ostalo. Da imam male apetite onda bih uzeo 128k light za 1000 dinara. Jes' da su mnogi servisi blokirani ali barem ovo sto radi radi opusteno.

Da mi treba 150-300MB onda ne bih ni uvodio kablovski. Za takvo koriscenje interneta je dial up sasvim dovoljan. Uplatis negde 10h za 250 dinara, jos 55-100 dinara za telefon i uzivas!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li se isplate orepaid paketi na SBB?08.04.2005. u 13:27 - pre 231 meseci
Citat:
Salko Dinamitas: Da mi treba 150-300MB onda ne bih ni uvodio kablovski. Za takvo koriscenje interneta je dial up sasvim dovoljan. Uplatis negde 10h za 250 dinara, jos 55-100 dinara za telefon i uzivas!

Brojni su razlozi zasto je dial-up losije resenje od prepaid kablovskog:
- od kad resis da se povezes na internet dok to uspes treba vise od minut (kod kablovskog istog trenutka)
- bas kad ti treba internet, ne mozes da dobijes vezu (kod kablovskog vezu dobijas uvek, pritiskom na taster
- ljudi sa kojima zivis ne mogu da razgovaraju telefonom dok ti koristis internet (kod kablovskog mogu da razgovaraju neometano)
- veza cesto zna da "pukne" (kod kablovskog nema pucanja veze)
- ako internet koristite za chat onda je skupo (kod kablovskog je jeftino)
- ako internet koristite za citanje duzih tekstova onda je skupo (kod kablovskog je jeftino)
- brzina je mala (kod kablovskog je velika)
...
Ovde bi moglo da se ide bas suprotnom logikom - za prenos manjih kolicina podataka prepaid kablovski, za neki veci download dial-up, jedino za download je dial-up jeftiniji od kablovskog (1Mb preko dial-up-a izadje oko 1 dinar, preko kablovskog 2 dinara)
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Salko Dinamitas
Beograd, Rakovica

Član broj: 54741
Poruke: 242
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Da li se isplate orepaid paketi na SBB?08.04.2005. u 14:19 - pre 231 meseci
Hehe, ovo mu dodje kao FAQ sa SBB-a ;-)

Puca veza i na kablu (prekidi), ako neko hoce da cita duze tekstove moze i preko dial up-a da ih otvori u vise prozora i da ih lista a sto se brzine tice ona se na malo uopste i ne provali. Provalim je ja kada skidam recimo neki mp3 na 30kb/s. Ovaj forum mi se otvori tri sekunde brze nego sto bi to bio slucaj na dial up-u. I nije neka razlika. Surf na sarenijim stranama bi verovatno potrosio taj 150MB paket za nedelju dana. Koliko se secam na dial up-u, dva sata opustenog surfa nabiju protok od 15ak MB.

Al' dobro...o ukusima ne vredi raspravljati. Sa prepaid paketima se dobija polovicna usluga za velike pare. Meni je fora kod kablovskog bila da u svako doba dana i noci opusteno mogu da radim na netu sta hocu. Ova prepaid varijanta ne pruza takvu opustenost. Isto je cimanje kao i kod dial up-a. Imao sam jednog ortaka koji je u pocetku bio na prepaid-u (a lik uopste nije neki downloader niti internetas) i prvog meseca je uplatio tipa dva puta po 150MB i jednom 300MB. Za 600MB - 1200 dinara. Onda bolje lepo uzeti makar i najjeftiniji flat paket i biti opusten mesec dana.



 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Da li se isplate orepaid paketi na SBB?08.04.2005. u 14:50 - pre 231 meseci
Citat:
Salko Dinamitas:Puca veza i na kablu (prekidi)

Ne, bar ja nisam imao prilike da vidim da puca na takav nacin. Na kablu moze da dodje do prekida, ali posle prekida ti bez ikakvih programa nastavljas download odakle si stao.


Citat:
Surf na sarenijim stranama bi verovatno potrosio taj 150MB paket za nedelju dana. Koliko se secam na dial up-u, dva sata opustenog surfa nabiju protok od 15ak MB.

Da, sa 150 Mb moze da se pregleda stranica koliko i sa 20 sati interneta, sto i kosta priblizno isto. Sigurno da za prepaid nije pitao neko ko trosi >100 sati mesecno, vec neko ciji mesecni prosek svakako ne prelazi 20.

Citat:
Sa prepaid paketima se dobija polovicna usluga za velike pare.

A ta najjeftinija postpaid varijanta nije osmina od polovicne usluge... mislim pazi kad funkcionisu citava 2 internet protokola... vau!

Citat:
biti opusten mesec dana.

Pazi, imas 2 grupe ljudi:
- oni koji na pocetku svakog meseca kupe 3 boksa cigareta
- oni koji svakog dana kupuju po paklicu

Iz nekog razloga su ovi drugi mnooooogo brojniji, ja ne pusim pa ne znam, nek mi neko kaze zasto je to tako...
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Da li se isplate orepaid paketi na SBB?08.04.2005. u 15:53 - pre 231 meseci
Mislim da je najbolje lepo uplatiti flat jedan mesec i onda proveriti svoju potrosnju (naravno, pri tome koristiti internet "normalno", a ne u stilu "sada cu ceo net da download-ujem). Sa tim podatkom lako je izracunati sta je optimalno.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Algol
Novi Sad

Član broj: 633
Poruke: 98
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.

Sajt: www.lekovi.biz


Profil

icon Re: Da li se isplate orepaid paketi na SBB?09.04.2005. u 10:49 - pre 231 meseci
Za njegove potrebe neki od manjih prepaid paketa je sasvim OK, pod uslovom da ne koristi video preko MSN-a. Sto da daje 1500-2000 dinara za flat kad ne downloaduje mnogo?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Da li se isplate orepaid paketi na SBB?

[ Pregleda: 4446 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.