Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Serbian Macintosh User Group

[es] :: Macintosh :: Serbian Macintosh User Group
(TOP topic, by MMX)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89490 | Odgovora: 237 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

_cika_kosta
Jovan Jovanovic
Kragujevac

Član broj: 38311
Poruke: 58
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 15:54 - pre 232 meseci
sve je ovo ok,samo lepo na forumu dajte bar nedelju dana pre mesto i vreme sastanka da bi ljudi koji nisu iz Bg-a mogli da organizuju svoje vreme i da nas, kad je vec dotle doslo,ima sto vise!!

zašto je pile prešlo ulicu??
 
Odgovor na temu

Darko Selakovic
Čačak

Moderator
Član broj: 17289
Poruke: 499
*.83.beocity.net.

Jabber: darkoselakovic@gmail.com


+5 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 16:14 - pre 232 meseci
Salon automobila sad u Nedelju?
Darko Selaković.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 16:21 - pre 232 meseci
zasto naprosto ne tvrdjava koja je ionako postala standardno mesto okupljanja kojekakve it bagre?
 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
212.200.69.*



Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 17:09 - pre 232 meseci
Ja imam jednu ideju.
Napravimo lepo Macintosh stranku.
Skupimo potpise, otvorimo stranku, dobijemo prostorije od države, kad su izbori kandidujemo nekog i uzmemo pare za kampanju...

Pa kad ima Stranka Penzionera Srbije i Stranka Železničara Srbije i Stranka Deviznih Štediša... zašto onda ne bismo imali i Mac stranku koja bi mogla da se zove Srpska Macintosh Partija

Ja se već duže vreme razmišljam da otvorim neku stranku
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 17:20 - pre 232 meseci
u da...

demonstracije....


G5 FOR PRESIDENT OR STFU!
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 17:55 - pre 232 meseci
Iako mozda u startu neracionalno (uz opasnost da bude "mnogo hteli, mnogo zapoceli..."), ja bih ipak vise zeleo formalniju organizaciju, dakle neki oblik udruzenja gradjanja.

Prvo, sama organizacija je jasnije precizirana, pocev od preciziranja ciljeva, nacina odlucivanja, hijerarhije pa na dalje. Jeste da "nas" ima malo, i mozda ne bi bilo nikakvih problema u funkcionisanju sa jednom "svi-su-ravnopravni" organizacijom ali opet...

Drugo, zvanicnije postojanje dozvoljava i zvanicniji nastup, mogucnost konkurisanja za neka finansijska sredstva za pokretanje nekih manjih akcija i promocija, mogucnost dobijanja uzoraka opreme i softvera i slicno.

Da li "beogradska" ili neki geografski siri pridev opet zavisi od nacina organizacije ali i volje onih van BGD-a da aktivno ucestvuju u radu grupe.

Neki samoglasnik ne bi bio los u nazivu mada sve sto meni pada na pamet ne zvuci lepo ili nema nikakvog smisla :) .
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

bojan33
Bojan Lazic
bgd

Član broj: 35954
Poruke: 57
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.splavarenje.com


Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 18:28 - pre 232 meseci
@svi

dobro bre ljudi, ja sam jutros na poslu poslao poruku i bila je druga u temi a sad chitam 25. poruku! dobro, vidim da nas sve zanima ista stvar i tom sluchaju mi je drago shto sam pokrenuo 'lavinu' :)

elem, sastanci nisu toliki problem, bili mi neformalna ili formalna grupa. mislim da ne bi bilo loshe da prvih nekoliko sastanaka odrzimo kao neformalna grupa da vidimo koliko nas ima, koji bi nam bili pravci delovanja, finansiranje ako smo formalna grupa, forma formalne grupe itd. u vezi svega toga imam neke ideje ali mislim da je zgodnije da se sve zainteresovani vidimo i live iznesemeo ideje i replike. brze tjemo delovati a na kraju za one van bgda mozemo i neki izveshtaj napraviti. pravljenje website-a i odrzavanje istog nije mali posao ali neophodan ako tjemo delovati u bilo kom obliku. ugavnom, mislim da imam reshenje i kao pravno lice, ali nemojmo trchati pred rudu.


sho se tiche mesta odrzavanja sastanala...moj komshija madamov zna za nash lokalni 'pub' kako ga zovu, a to je inache prostor mesne zajednice kod nas (naselje izmedju beogradske pivare i partizanovog stadiona) koji se moze normalno koristiti u svrhe nama potrebne. ja lako mogu ugovoriti termin koji nama bude odgovarao u smislu da nam budu slobodne prostorije i da ih mozemo toliko i toliko sati neometano koristiti. pa makar za prvih nekoliko sastanaka dok ne smislimo neshto bolje. vetj vidim milion replika na ovo.

kad podvuchem liniju, dolazim opet do toga da bi svi zaintersovani za bilo kakava oblik zajednichkog rada trebali prvo da se sastanu. chekam replike

Rafting klub "Alfa tim"
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 18:40 - pre 232 meseci
Potpuno se slazem sa stavovima u srednjem pasusu prethodne poruke. Oko lokacije, treba videti predloge pa odabrati najbolju varijantu.

http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.montgomery.com.

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 18:43 - pre 232 meseci
hm, mislim da bi hijerarhiju bilo veoma tesko definisati u ovom trenutku, a u sustini ne znam koliko je i potrebna, osim da se eventualno zadovolje neke formalne potrebe oko registracije itd.
 
Odgovor na temu

KarakorukaJapan
Kući sam

Član broj: 49449
Poruke: 351
212.200.69.*



Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 19:30 - pre 232 meseci
Pa nije BG centar sveta pa da sve bude u BG.
Ko je s juga Srbije i ima Mac ili ima nameru da uskoro kupi Mac nek se javi da vidimo koliko nas ima. Možemo da se sastajemo u gradskoj skupštini grada Niša (to je mnogo bolje nego da se sastajemo u nekoj mesnoj zajednici), onda će da skupimo potpise i da otvorimo stranku ili neku ne vladinu organizaciju. Onda ćemo da dobijemo neke prostorije od grada, a možda dobijemo i neke donacije iz inostranstva.
Pozdravljam ve svi
 
Odgovor na temu

MrNo

Član broj: 2417
Poruke: 315
*.calumet.purdue.edu.



+1 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 19:42 - pre 232 meseci
Moj cilj otvaranja ovog foruma je bio da skupim sto vise Macintosh korisnika sa naseg podrucja. Koliko sam mogao da vidim, pre toga nije bilo ni jednog foruma koji je podrzavao Mac zajedniicu.
Sto se tice vaseg otvaranja novog sajta, ja sa time nemam nista niti mi smeta posto sam vec donekle postigao svoj cilj. Ne dobija nista od toga sto moderisem ovaj forum, radim to iz cistog zadovoljstva.
A koliko mogu da vidim, jedini problem koji imate je to sto ne mozete da pricate o pirateriji. Nazalost to se nece promeniti.

Nenad
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 20:11 - pre 232 meseci
Odakle si stekao zakljucak da je cilj formiranja korisnicke grupe piraterija? Koliko sam ja primetio ovde svi insistiraju na fizickom kontaktu, nekom redovnom druzenju i mogucnosti da svi zajedno procaskamo o temama koje nas interesuju. Formiranje nekog novog sajta je stvarno sekundarno, a niko nije rekao da ce i da formira neki novi forum (sto nikako ne bih podrzao)
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

bojan33
Bojan Lazic
bgd

Član broj: 35954
Poruke: 57
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.splavarenje.com


Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 20:44 - pre 232 meseci
@KarakorukaJapan

mesna zajednica nije bitna, mozemo da se sastanemo i u saveznom ministarstvu za inostrane poslove i tamo znam ljude...nebitno je mesto, gde god se dogovorimo dotji tju. ono shto je bitno shto kaze kolega goran rakitj je fizichki kontakt.


Rafting klub "Alfa tim"
 
Odgovor na temu

MrNo

Član broj: 2417
Poruke: 315
*.calumet.purdue.edu.



+1 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 20:45 - pre 232 meseci
Odakle sam dobio taj utisak?
Iz prethodne teme gde su se spominjale razmene igrica ...
 
Odgovor na temu

bojan33
Bojan Lazic
bgd

Član broj: 35954
Poruke: 57
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.splavarenje.com


Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 20:49 - pre 232 meseci
@poshtovani moderator

ja se stvarno izvinjavam na svemu i stvarno nemam nishta protiv macintosh foruma, to je jedna zaista korisna stvar za sve mac usere na nashim prostorima.
ali, ako mi u ovoj zemlji nemamo drugih mogutjnosti razmene softvera osim povremene piraterije uz eventualnu chashu piva, i neshto (ne)formalnog druzenja, onda to chini mi se, prevazilazi okvire elitesecurity.org...niko ne kaze da bismo se okrenuli od ovog foruma. nikako.
Rafting klub "Alfa tim"
 
Odgovor na temu

Pancho Villa

Član broj: 33357
Poruke: 35
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 20:55 - pre 232 meseci
Citat:
Goran Rakić: Odakle si stekao zakljucak da je cilj formiranja korisnicke grupe piraterija? Koliko sam ja primetio ovde svi insistiraju na fizickom kontaktu, nekom redovnom druzenju i mogucnosti da svi zajedno procaskamo o temama koje nas interesuju. Formiranje nekog novog sajta je stvarno sekundarno, a niko nije rekao da ce i da formira neki novi forum (sto nikako ne bih podrzao)


Ne znam sto je formiranje sajta sekundarna stvar.Pricas kao da je scg net pun mac sadrzaja pa ne postoji nikakva potreba za citanjem prikaza apple opreme ili na forumu pratili i secirali novosti iz apple sveta.Zasto je samo ovaj podforum bogom dan da prati stvari vezano za mac na nasim prostorima.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 21:03 - pre 232 meseci
Citat:
A koliko mogu da vidim, jedini problem koji imate je to sto ne mozete da pricate o pirateriji. Nazalost to se nece promeniti.


Ako se ja budem pitao, neće je biti ni na tom budućem sajtu. Medjutim, varaš se da je samo razmena softvera razlog pravljenja nekog udruženja.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

MrNo

Član broj: 2417
Poruke: 315
*.calumet.purdue.edu.



+1 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 21:04 - pre 232 meseci
@Pancho Villa

Niko te ne zadrzava niti zove da dodjes na ovaj forum.

@bojan33

Razumem ja sve to, ziveo sam u Srbiji 20 godina :)
Ali pravila su tu da se postuju.
Stvar je u tome da nije lako napraviti igricu. Sto vise ima piraterije za Mac, bice sve manje igrica/programa jer se nece isplatiti kompanijama da ih prave. Veoma prosta logika.
 
Odgovor na temu

Pancho Villa

Član broj: 33357
Poruke: 35
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 21:07 - pre 232 meseci
Citat:
bojan33: @poshtovani moderator

ja se stvarno izvinjavam na svemu i stvarno nemam nishta protiv macintosh foruma, to je jedna zaista korisna stvar za sve mac usere na nashim prostorima.
ali, ako mi u ovoj zemlji nemamo drugih mogutjnosti razmene softvera osim povremene piraterije uz eventualnu chashu piva, i neshto (ne)formalnog druzenja, onda to chini mi se, prevazilazi okvire elitesecurity.org...niko ne kaze da bismo se okrenuli od ovog foruma. nikako.


Cemu toliko pravdanje.Ako imas ideju, verujes u nju i mislis da ce koristiti opstijem interesu, go for it.Pa nisu oni svete krave da se zacementiras i pazis sta govoris i mislis.
 
Odgovor na temu

MrNo

Član broj: 2417
Poruke: 315
*.calumet.purdue.edu.



+1 Profil

icon Re: Beogradska Macintosh Korisnicka Grupa...29.03.2005. u 21:10 - pre 232 meseci
Citat:
madamov: Ako se ja budem pitao, neće je biti ni na tom budućem sajtu. Medjutim, varaš se da je samo razmena softvera razlog pravljenja nekog udruženja.


Sta odmah svi stajete u odbrambeni stav. Zar nije istina to sto sam rekao. Koliko puta si ti sam predlozio da ti se ljudi jave na PP da im "dostavis" ime sajta ili torrent file, mozda kopiras CD sta ja znam ...
Nemam nameru sad da razvlacim neku raspravu oko toga. Nisam rekao da je jedini razlog druzenja razmena diskova, vec da je to jedina stvar koja nije dozvoljena na ovom forumu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Macintosh :: Serbian Macintosh User Group
(TOP topic, by MMX)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 89490 | Odgovora: 237 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.