Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Letnje računanje vremena - Linux & WinXP ?

elitemadzone.org :: TechZone :: Letnje računanje vremena - Linux & WinXP ?

[ Pregleda: 4247 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Letnje računanje vremena - Linux & WinXP ?27.03.2005. u 09:28 - pre 232 meseci
Na istom računaru imam WinXP i Linux Fedora 2. Baš ovog jutra, prvo startujem Linux, i ne uradi mi prebacianje sa zimskog na letnje računanje vremena. Odradim to ručno, odem na XP, a on odradi još jednom tako da prebaci vrema za jedan sat.
Zanima me , onako čisto platonski, kada imaš dva ili više OS da li svi oni čitaju vreme iz BIOSa, da li ga menjaju u BIOSu , i kako se uopšte ta stvar sa prebacivanjem sa zimskog na letnje i obratno radi, a da nijedan OS na kraju ne dobije pogrešno vreme ?
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Letnje računanje vremena - Linux & WinXP ?27.03.2005. u 11:18 - pre 232 meseci
Nikako. Ako imaš dva Win OS-a na računaru, prvo će jedan da promijeni vrijeme, a naknadno i drugi. Kod linuksa je za promjenu vremena neophodna administratorska lozikna, pa pretpostavljam da zbog toga nije implementirano ništa slično.
U svakom slučaju možeš koristiti ntpd za sinhronizovanje vremena. To koriste ISP za podešavanje.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Letnje računanje vremena - Linux & WinXP ?27.03.2005. u 13:08 - pre 232 meseci
Kod mene su oba promenila vreme samostalno (XP i Ubuntu 5.01) noćas u 2h tj. 3h. Mislim da sam u vreme same promene bila u Linuxu.
Vreme u BIOSu nisam proveravala, valjda se i ono pomerilo.

Pomeranje vremena je za ovu vremensku zonu standardno poslednjeg vikenda u martu, tako da verujem da to da li će OS sam promeniti vreme zavisi isključivo od toga da li je vremenska zona pravilno odabrana.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Letnje računanje vremena - Linux & WinXP ?

[ Pregleda: 4247 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.