Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta programirate/pravite?

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Sta programirate/pravite?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11159 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bondja

Član broj: 10286
Poruke: 167
*.adsl.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Sta programirate/pravite?25.03.2005. u 11:57 - pre 232 meseci
Interesuje me sta (privatno/posao) pravite u Delphi alatu? Vasa interesovanja?

Da pocnem: trenutno: IRC client (idIRC, Indy 9.15, WINXP)
u planu: ... igrica (Domine, PC/covek, preko mreze, 2 ucesnika?)

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?25.03.2005. u 15:21 - pre 232 meseci
Trenutno:
. Igra - Mafija (multiplayer, iskljucivo preko mreze/interneta, logicka-igra na srecu)
. Igra - "Papir-kamen-makaze ga covece" (single/multiplayer, na jednom racunaru ili preko mreze, kao "ne ljuti se, covece" samo sto ne pomeras figuricu u kucu nego svi krecu sa jednog polja i imaju cilj da stignu na neko krajnje polje, a kada se dve figure nadju jedna u blizini druge mogu da se izazovu na papir-kamen-makaze i ko izgubi ispada)
. Program - nema neko ime, program za vodjenje malih i srednjih preduzeca. Pravim ga jer nam je potreban za nasu firmu.
. Komponenta - skin komponente za standardne Win kontrole (dugme, radio i check box, edit, combo i list box, scroll bar...)

Planiram:
. Igra - u stilu potapanja brodova samo sto ce se igrati na mnogo vecoj mapi i brodovi ce moci da se krecu. Kao real time strategija u kojoj ne vidis neprijatelje nego pucas na slepo. Veci brodovi imaju veci domet, sporiju brzinu i vise energije, manji imaju manji domet, brzi su i slabiji... Jos nisam osmislio sve detalje. Igru cu raditi sa GLScene komponentama i najverovatnije 3DS modelima.
 
Odgovor na temu

bondja

Član broj: 10286
Poruke: 167
*.adsl.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?28.03.2005. u 07:35 - pre 232 meseci
@Srki_82: Svaka cast! nadam se da ces naci vremena da sve privedes kraju... Voleo bih da vidim kranje verzije pomenutih igrica. Ako treba bilo kakva pomoc... : )

Ne mogu da ne primetim:
Veoma malo odgovora, ocekivao sam mnogo vise ....
... jel to znaci da je Delphi mrtav jezik?
 
Odgovor na temu

Rapaic Rajko
Bgd

Član broj: 4105
Poruke: 810
217.119.242.*



+62 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?28.03.2005. u 09:48 - pre 232 meseci
Ne, to znaci da smo prezaposleni, momak. Ima nas ovde koji krvavo radimo, za dalje ucenje/unapredjivanje ti treba odobrenje firme u kojoj radis ('zbog rasipanja resursa'), a o nekoj zajebanciji nema ni govora. Kad/ako postanes profi, bice ti sve jasnije...

Rajko
 
Odgovor na temu

bondja

Član broj: 10286
Poruke: 167
*.adsl.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?28.03.2005. u 10:21 - pre 232 meseci
Nadao sam se da cete upravo Vi, 'profi' programeri imati STA da kazete na ovu temu... Nisam imao nameru nekoga da iznerviram, slazem se da imamo sve manje vremena za bilo sta... : (

PS: trenutno 'krvavo' radim u jednoj firmi, nemam vremena da disem! (citaj: okoreli Delphi programer, 10 tak godina, od toga 5 profesionalno <-- pod ovim podarazumevam da neko placa moj rad), ali me to ne sprecava da se u slobodno vreme bavim stvarima koje nalazim da su zanimljive: ZA PROGRAMERA, PROGRAMIRANJE JE RAZBIBRIGA : )

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?28.03.2005. u 11:33 - pre 232 meseci
Naravno da cu privesti sve kraju. To i nisu neke komplikovane igre i verovatno bi moglewd da se urade za dan-dva kad bih se i radio samo na njima, ali obicno posle posla radim dvadesetak minuta na nekom programcicu da bih se malo zabavio i opustio.

Naravno da uvek treba pomoc... ali ne pomoc programera nego pomoz 2D i 3D graficara, gui dizajnera, sound creatora, itd... to definitivno ne umem da radim

Igre cete moci da vidite samo ako dobiju dobre ocene od mojih prijatelja (bar dvojku )
 
Odgovor na temu

protech_v2
protech_v2
Novi Sad

Član broj: 12426
Poruke: 169
*.neobee.net.



+12 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?28.03.2005. u 20:15 - pre 232 meseci
Ja sam se zaglibio u 3 projekta istovremeno, a radim sam na njima, pa ne znam gde cu pre...

Nisam (jos - bar se nadam) profesionalac, mada mislim da imam srece sto radim na donekle ozbiljnim programima bez pretesnog roka pa stignem da ucim usput, na njima.

Prvi je softver za vodjenje akreditacija, statistika i sl za sportska takmicenja, drugi za rezervacije, fakture i statistike za privatan hotel, a treci knjigovodstveni za manja preduzeca

I mene bas zanima na kakvim projektima trenutno rade profesionalci, bar oni koji smeju da kazu :)

 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?28.03.2005. u 22:19 - pre 232 meseci
ja pokusavam da odradim neki prog za backup sajtova ( http://www.elitesecurity.org/tema/104400 ) ... iii... nikako da pocnem neku Sigricu... ali evo, pomoci cu Srkiju oko "RPS se covece" :)


Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?29.03.2005. u 00:07 - pre 232 meseci
Ni blizu nisam profi, ali se trudim i u zadnjih par meseci (od kako sam se zaposlio za stalno) na racunaru skoro iskljucivo radim u Delphiu, retko nesto drugo...

Trenutno radim na zavrsavanju programa za kabl. televizije koji mi je najv. projekat do sada. Ima i lep GUI, OwnerDrawn komponente, Help, instalaciju i sve ono... .
Btw, ne mozete da verujete sta se moze napraviti od obicnog DBGrid-a.

Cim to zavrsim ceka me OGROMAN client/server projekat za upravljanje velikim preduzecem sa desetinama magacina, dilera, itd., gde ce svi biti on-line i sve ce biti dostupno u svakom trenutku... nadam se da sam dorastao, ali kako rece protech, ucicu na njemu.
,
E da, da ne zaboravim, http://www.superstojadin.co.sr.
Trenuto je u toku MAJOR update posle pauze, bice dostupno za koji dan, dok sve rupe pokrpim...
 
Odgovor na temu

Srki_82
Srdjan Tot
Me @ My Home
Ljubljana

Član broj: 28226
Poruke: 1403
82.208.201.*

ICQ: 246436949


+10 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?29.03.2005. u 00:21 - pre 232 meseci
Bas mi je drago sto je SuperStojadin jos uvek ziv :)
Sta mozemo da ocekujemo?
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?29.03.2005. u 00:39 - pre 232 meseci
Uglavnom izmene graficke prirode, mogucnost menjenja rezolucije, Full/Wind (sa stretch-om! :), itd.

Zatim lepo, ne-konstantno skrolovanje (na kraju se svelo na 2-3 reda koda, ali ideja je bila potrebna, tj. papir, olovka i koord. sistemi, ko u shkolici :)

Stojadin je potpuno precrtan, stari(onaj trenutno na sajtu) je chupan iz emulatora (stojadin je u stvari preruseni SuperMario:) u kome je ukljucen 2xSAI filter, zbog toga je mutan, a i jako je tesko napraviti nove frejmove (koliko sam se samo namucio za frejmove penjenja uz merdevine...). Sada je stojadin prvo iscrtan OGROMAN u Corelu, pa je skaliran na 46x60 sa Bicubic filterom (nice! :). I zbog koriscenja Alpha kanala (za razliku od dosada PinkBackgrounded) sprajotvi lepo "lezu" na svaku boju pozadine (shljiva - collectibile object - je pravo malo umetnicko delo, takodje OGROMNA u corelu :)

Cekaju me animirani tajlovi i dodatni neinteraktivni layer (za drvece, zbunje, etc.), vise neprijatelja, i ono od cega najvise zazirem, kompletan rewrite strukture podataka o nivoima(sacuvati izgled nivoa, neprijatelje, pozadinski layer, sljive i druge collectibiles) - tu ce bude posla...

[edit]
Evo i male slicice:


[Ovu poruku je menjao _v!rus_ dana 30.03.2005. u 04:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.yu1.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?29.03.2005. u 11:20 - pre 232 meseci
pa okaci na superstojadinov sajt :)
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

Solution
Vladimir Stankovic
Solution software
Leskovac

Član broj: 46426
Poruke: 85
*.ptt.yu.

Sajt: www.zaljubise.net


Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?30.03.2005. u 02:39 - pre 231 meseci
Poslednje sto sam pravio u Delphi je program za igraonice. Tako da sada jos uvek dodajem po neku opciju. Inace sada sam se prebacio na ucenje .NET tehhologije i napravio aplikaciju za mobilni telefon uz pomoc koje moze da se kontrolise kompjuter. Inace program je pisan u VB.NET ali verujem da bi lako mogle da se prekuca sve u Delphi 2005 kojeg jos nisam probao nazalos.
www.zaljubise.net - najbolji sajt za upoznavanje
 
Odgovor na temu

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
*.timtehnologije.co.yu.



+49 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?30.03.2005. u 06:52 - pre 231 meseci
Prilagodjavam programe u firmi ucestalim novim zakonima i tako stalno u krug
ERROR974
 
Odgovor na temu

franjo_tahi
Franjo Tahi
Zagreb

Član broj: 34712
Poruke: 399
194.126.213.*



+1 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?31.03.2005. u 12:33 - pre 231 meseci
Duuugo programiram, počeo sam 80-tih. Sada radim pretežno u Delphi-u mada još vučem repove (nikako ih se otresti) u Clipper-u.
Trenutno se zabavljam knjigovodstvom (da ima nas još).

Da li je neko razmišljao otvoriti nešto poput: www.rentacoder.com ali na ovim našim prostorima? Bilo bi dobro i za one koji traže programe, a i za nas koji ih radimo.
 
Odgovor na temu

rms
Bgd

Član broj: 41483
Poruke: 65
213.244.197.*



Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?31.03.2005. u 12:56 - pre 231 meseci
Ćao,

Ne znam kako drugi ali ja imam utisak da je već duže vreme mrtva sezona; niti kome šta treba, niti ko šta ozbiljno radi, niti kome nešto može da se proda i zaradi - u smislu razvoja nekog softvera. Full stop koji koristim da bih koliko-toliko naučio nešto i o Delphiju između ostalih mesta i na ovom forumu :)
 
Odgovor na temu

greent
igor greent
freelance
novi sad @ mindnever.org

Član broj: 28421
Poruke: 41
*.112.EUnet.yu.

ICQ: 196759832


Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?31.03.2005. u 18:09 - pre 231 meseci
http://sodoma.mindnever.org

code u delphiju, 3d u lightwaveu, texture u photoshopu.
[greent/mindnever.org] - [www.mindnever.org]
 
Odgovor na temu

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?31.03.2005. u 19:45 - pre 231 meseci
Neka 3-4 projekta paralelno, specificne evidencije (slicno kadrovima), za jednu instituciju u okviru ministarstva pravde; placeno- jedva i bedno, no moramo da se ucimo dok smo zivi. A najbolje se uci kroz rad, zar ne?
Sve su client/server, rade odlicno (za sad) a najzadovoljniji sam samom cinjenicom da Apollo DB engine zavrsava najveci deo posla. Dakle, odlicna stvar, toplo je preporucujem svima koji rade sa bazama podataka. Trial verzija Apollo VCL 6.1 na www.vistasoftware.com a nontrial (kako da kazem drugacije!?) na http://www.pssoft.ru/index.html . Izuzetno za normalne potrebe...
Btw. kaod spomenu rent-a-coder, kako ce se to tretirati u nekoj blizoj buducnosti; da pojasnim: ako napravis neki software, da li moras da dokazes da si ga napravio na licencnom Delphiju, da imas legalan OS i slicno?
Izvinjavam se svima zbog digresije s teme, ali bas me interesuje?
Still going strong...
 
Odgovor na temu

bondja

Član broj: 10286
Poruke: 167
*.adsl.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?01.04.2005. u 07:55 - pre 231 meseci
@greent

hmmm... skinuo sam igru, ali kada pokrenem sodomaLite.exe, trazi kernel32.dll ? ili sam nesto propustio? Svidjaju mi se slike na sajtu koje prikazuju igru, bas bih hteo da je probam : )

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

franjo_tahi
Franjo Tahi
Zagreb

Član broj: 34712
Poruke: 399
194.126.213.*



+1 Profil

icon Re: Sta programirate/pravite?01.04.2005. u 09:22 - pre 231 meseci
Vidim da Johnni radi sa Apollo DB. Kakva su iskustva? Kako baza radi sa puno slogovoa u tablici (moje imaju više od 1,500,000)? Kakva je brzina?

Ja u Hrvatskoj radim za ministarstvo, zbog problema naplate sam davno htio odustati. Kakvo je stanje kod vas?
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Sta programirate/pravite?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11159 | Odgovora: 27 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.