Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da izbrisem program ,nemogu uz pomoc add&remove nikako.

[es] :: Windows aplikacije :: Kako da izbrisem program ,nemogu uz pomoc add&remove nikako.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11924 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Kako da izbrisem program ,nemogu uz pomoc add&remove nikako.02.04.2005. u 14:12 - pre 231 meseci
Citat:
Sad sam pokusao rucni uninstall office-a i kao sto vidim sve je ok. BTW: reci mi, problem kog tipa bi trebao da se javi ?

Neispravni .doc, .xsl, itd. fajlovi. Registrovane COM klase koje ne postoje (jer si obrisao .dll-ove). Fajlovi u Common Files...
Citat:
Ukoliko se setis jos nekog non-searching-HD softwera koji bi pravio probleme tog tipa nakon rucnog uninstalla...

ACDSee (ne znam od koje verzije), TotalCommander od verzije 6.50, Adobe Acrobat Reader, Adobe Photoshop, Mozilla FireFox...
Mada oni ne ostave toliko fajlova (uglavnom po nekoliko MB).
Citat:
Nema sanse da se to desi. Ako bolje pogledas sta sam naveo da brises u registry, zakljucices da extenzije nisu ni taknute ( one su u HKEY_CLASSES_ROOT )

U tome i jeste stvar. Winamp uzme i registruje asocijacije za ove tipove fajlova ali ti ne diras HKEY_CLASSES_ROOT i one ostanu a Winamp-a vise nema.

Citat:
Koliko god ova deinstalacija bila temeljna uvek ce nesto ostati u registy. Milim da ne postoji rucni uninstall koji se moze primeniti na isti nacin kod svakog softwera i da isti uspeva da bukvalno svaki trag iz registry-a izbrise. To je bukvalno neizvodljivo.

U tome je poenta. Nema opsteg resenja. Resenja su "per-aplication". Najobuhvatniji savet (ali ne i sveobuhvatan) je da se pogleda sta je upisano u install.log ili slican fajl koji vecina installer-a pravi (cesto u Temp direktorijumu pa ih ti programi za optimizaciju obrisu) pa cistiti stavku po stavku (sto nije uvek ni moguce). Ali ovakav savet bi retko ko prihvatio ;).
Postoje stvari koje se ne mogu vratiti na staro stanje ako to staro stanje nije poznato. Primer su asocijacije fajlova. ACDSee npr. lepo upise staro stanje pa moze da vrati kako je bilo (ili mozes rucno) ali mnogi programi to ne rade.
 
Odgovor na temu

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Kako da izbrisem program ,nemogu uz pomoc add&remove nikako.02.04.2005. u 14:20 - pre 231 meseci
@Shadowed
OK hvala na odgovoru :)
BTW: Iz one moje liste, koje bi putanje izbacio kao potencijalne uzroke problema usled brisanja kljuceva u okviru njih, a za koje bi mogao sa sigurnoscu da tvrdis da ni u kom slucaju nece uticati na sistem ?
Ja sam bio ubedjen da je brisanje ovih kluceva sasvim OK. Mislio pa pogresio :)


 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Kako da izbrisem program ,nemogu uz pomoc add&remove nikako.02.04.2005. u 15:24 - pre 231 meseci
Pre svega, nista ne tvrdim sa 100% sigurnoscu.

Ne brises nista sto ne bi trebalo vec propustas da obrises neke stvari.
Fajlovi iz %USERPROFILE%\Application Data; %USERPROFILE%\Local Settings\Application Data, c:\program files\common files pre svega. tu su i neki .dll-ovi iz %SystemRoot%\system32.
Zatim u Registry-u je potrebno deregistrovati klase (to obicno programi za ciscenje Registry-a zavrse). U principu, potrebno je obrisati neke od kljuceva HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{GUID}.
Asocijacije se prepravljaju u HKEY_CLASSES_ROOT\[ekstenzija] i HKEY_CLASSES_ROOT\[tipfajla].
Toolbar-ovi se ragistruju kao COM-ovi a da bi se prikazivali u IE-u to se ubelezi i u [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar] (samo trebas da provalis koji je koji - malo skakanja tamo-vamo (do CLSID-a) i nadjes ;)).

Verovatno ima jos ponesto cega se sada nisam setio... A i opet to sve zavisi od pojedinih aplikacija.
 
Odgovor na temu

plavatrava
BGD

Član broj: 22771
Poruke: 69
*.dial.InfoSky.Net.



Profil

icon Re: Kako da izbrisem program ,nemogu uz pomoc add&remove nikako.27.04.2005. u 23:51 - pre 231 meseci
Hvala Probacu pa se javljam.

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Kako da izbrisem program ,nemogu uz pomoc add&remove nikako.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11924 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.