Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL U Pozarevcu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL U Pozarevcu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11939 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.ptt.yu.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: ADSL U Pozarevcu21.02.2007. u 11:15 - pre 209 meseci
To sa 5-icom nije tacno. Ja sam na 551..., a to je na najgoroj mogucoj digitalnoj centrali (Omni-G). Obecali su da ce u toku godine centrala biti zamenjena najmodernijom alkatelovom, tako da nece biti problem ADSL portovi. Trenutno je moguce prikljucenje samo na centralu pod nazivom "Pozarevac".
 
Odgovor na temu

yufreak
PO

Član broj: 135566
Poruke: 6
91.150.114.*



Profil

icon Re: ADSL U Pozarevcu23.02.2007. u 17:36 - pre 209 meseci
Zdravo!

Evo i ja sam se prikljucio u ovoj zajednici posto je najzad stigao i ADSL!

Posto sam iz Pozarevca evo ovde da pisem moje dace ;-) i nedace ;-( sa sa njime!

Posto imam vec neka iskustva iz Nemacke sa njime dok sam ziveo tamo 5 godina mislo sam da ce mi to pomoci i ovde ALI!!!

Naravno Telekom Srbija nije isto sto i Telekom Deutchland, kod nas uvek ide po principu zasto mora prosto kad moze i komplikovano :-(!

Posto sam na ISDN-u dobio sam u lepoj kutiji upakovan spliter i ADSL modem famozne firme HUAWEI SmartAX MT882u koji je u fazonu router-a sa DSL funkcijama (sto sam normalno tek kasnije utvrdio) u 11 casova pre podne! I normaln zakacio sam po uputsvu, koje je na 8 strana veoma lepo sa slikama, znaci idiotski sigurno opet ALI, nista nema sta treba kad ima malih mislim MALIH problemcica! znaci normalno nije proradio iz prve tj. pocele da mi svetlucaju lampice i ja se obradujem da ce sve biti OK, naravno pre toga sam procitao i PDF dokumenat koji se nalazi na CD-u i tada sam i utvrdio da je na bazi router-a koji moze da se preko web browser-a pristupa i normalno ja se odmah zakacio na njega http://192.168.1.1/ ali tu vec pocinju problemi nemogu da pristupam! Dobro moja greska dodelio sam bio svom Laptopu permanentnu IP adressu radi sopstvenih potreba, to sam promenio i stavio da automatski mu se dodeljuje IP adressa!

Ali cvorak opet nece! I ovde pocinju muke i ludnice:

Kao prvo restartovanje sistema bezbroj puta, kao i restartovanje modem! I tu utvrdim da dok Link lampica trepce zeleno ja mogu da pristupam modemu iz browsera bez problema logujem se sve mogu da mu radim ali cim se Linkuje sa DSLAMOM znaci lapica gori narandzasto (i tada bi trebao da imam Internet) nista :-(. Naravno se ide i na razne web strane putem modemskog Interneta ali nista meni nije pomoglo, dok nisam stigao i do vaseg foruma na kome sam uspeo par stvarcica da saznam, pod 1 nisam jedini koji ima problema sa time ;-) pod 2 nisam uspeo da nadjem nista konkretno a nisam se ni registrovao a i ovde ima toliko puno toga tako da nisam imao zivaca da sve citam pa mozda vec i neko je o ovome pisao ali se ja unapred svima izvinjavam! I onda normalno reinstalacija sistema jer uvek prvo idem od greske na racunaru to je vec 8 sati navece ali isti simptomi i onda ajde da se proba na malo cake otkacim ja dolaznu vezu iz splitera ka modemu da bih imao dovoljno vremena da vrsljam po modemu jer ovako sam mogao najvise 2-3 min.. Prvo normalno snimim orginalnu konfiguraciju, sto bi trebao i svako da uradi i onda testiranje i igranje prvo provera dali je DSL ukljucen i normalno ukljucen je na ALL, dobro ajde dalje Firewall widim da je ukljucen ja ga iskljucim i testiranje opet zakacim dolaznu liniju restartujem modem ista stvar dok se ne ulinkuje pristupam modemu cim se linkujem nista, ajd jovo nanovo! Kad naidjem na IP filtering sto je donekle u redu ali brate oni ga preterase taj je postavljen da filtrira i localhost i ja tu njega iskljucim skroz, kasni je moj prijatelj koji inace radi u telekomu ali o njemu nesto kasnije pokusao da ga setuje na MEDIUM i isto se ponasao, i kada sam posle iskljucenja IP filtering-a probao EUREKA sve je proradilo mojoj radosti nema premca ali posto je to vec bilo posle 2 sata posle ponoci normalno nisam mogao od izcrpljenosti dugo ali sam barem mogao da spavam ;-).

Sutradan ja ustajem i palim racunar i sve radi lepo net brz sve je u redu i ajd da pozovem tog mog prijatelja iz telekoma, koji u sustini radi na telefonskoj centrali ali nebitno, i izpricam ja njemu sve sta je i kako i on meni kaze da sam ja jedan od prvih koji je sa ovim modemom u Pozarevcu uspeo nesto da uradim, a ja normalno sav ponosan na sebe ;-)!

Kad 24 sata nakon toga svrljam ja po netu i odjedno opet nemam net, u j... mu m.... sta je sad opet!!! Vidim da link stoji na narandzasto modemu mogu da pristupam ali nemam WAN IP adressu, normalno odmah zovem ovog drugara i on mi se smeska i pita sta je nemas Internet, ja to potvrdim, kad on meni nema niko u gradu jer neki seljo opet sa rovokopacem kopao i sjebo glavni vod, e nazdravlje :-(, i tako kratko je trajala moja radost ali sta da se radi.

24 sata nakon toga budim se ja i ono proradio ohoooo opet mojo sreci nema premca, ali primecujem ja da mi ne radi bas kako treba tj. kako je radio pre, normalno opet zovem ja ovog mog drugara i onda mi on da tip da promenim u ADSL modu sa ALL na ADSL2+!

I evo sada radi savrseno!!! Samo ne znam dokle ce ;-).

Pozdrav!

P.S. Ja se izvinjavam za ovoliko pisanje i ako sam nesto napisao sto su vec ljudi ovde pisali ali mi je ovo lezalo na srcu da
podelim sa vama!!! Idem sada da citam sta ovde ima ovo nece sigurno biti moje poslednje javljanje ;-)!
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: ADSL U Pozarevcu27.03.2008. u 19:58 - pre 195 meseci
Posto je proslo vec neko vreme od kada je ADSL stigao u Pozarevac, mogao bi neko da se javi i iznese svoje utiske ovde. Kod kog je provajdera, i kako mu radi net.


Centrale u Pozarevcu na kojima je omogucen ADSL:

-Pozarevac
-Ljubicevo

Centrale sa pozivnim brojem 012 na kojima je omogucen ADSL:

-Petrovac
-Kotolac


Izvor PTT Net:
http://www3.ptt.yu/adsl_vest.php
 
Odgovor na temu

Profajler
Beograd

Član broj: 113668
Poruke: 8
212.200.212.*



+1 Profil

icon Re: ADSL U Pozarevcu28.03.2008. u 00:41 - pre 195 meseci
Pa nista evo nekih mojih utisaka!
Paket je Telekomov 1536/192
Sa Adsl-om sam startovao negde oko 15. marta i zaista sam odusevljen... Aolink je ruter i povezao sam ga na linksys wireless ruter! Za sada sve odlicno radi ...klasican download, p2p ..... Zaista sve radi kako treba, ja sam inace iz Kostolca. Sobzirom da sam godinama imao iskustva sa wireless-om, ovo je zaista neuporedivo!

Inace protok je konstantno ovakav
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL U Pozarevcu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11939 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.