Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rookie need's help

[es] :: Muzička produkcija :: Rookie need's help

[ Pregleda: 1649 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

steki850

Član broj: 51520
Poruke: 1
*.nat-pool.ni.sbb.co.yu.



Profil

icon Rookie need's help13.03.2005. u 14:51 - pre 232 meseci
Cao ja sam nov u svemu ovome,treba mi mala pomoc...
Zeleo bih da pocnem sa pravljenjem hip-hop beatova i zanima me koji je program najbolji za tako nesto...
Ja inace sviram klavir tako da bi mi najprakticnije bilo da koristim neki program koji ima dobre i raznovrsne boje instrumenata koje bih koristio uz pomoc klavijature.
Neki ljudi su mi preporucili Reason 3.0 koji je izasao pre neki dan.Zanima me kakav mi je kompjuter potreban i kakva klavijatura..
Hvala unapred...
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Rookie need's help14.03.2005. u 18:11 - pre 232 meseci
probaj reason za pocetak.. vidi ako mozes da nabavis i FL Studio 5, on daje kvalitetniji zvuk i bolji je za mix. verziju 3.0 nisam probao, v2.5 isto moze da ti radi posao.

trebace ti i dosta samplova i patcheva za pocetak, reason paket je bolje opremljen sa ove strane.

super sto sviras klavis, snaci ces se brzo. ono sto ti treba je bilo kakva klavijatura sa midi izlazima (bilo koji matori sintisajzer moze da odradi posao). ako nemas tako nesto, najbolje je da uzmes neku MIDI master klavijaturu, ona se tako zove zato sto ne proizvodi sama nikakav zvuk, vec samo salje midi vrednosti i parametre (koja nota/visina tona, koliko traje, koliko glasno etc etc), a zvuk se proizvodi na destinaciji (npr. neki synth ili sampler u reasonu, koji koristi tvoj CPU umesto posebnog hardvera)...


kompjuter ti treba ... sto brzi - to bolji.
prvo, treba ti dobar audio interfejs (zaboravi na integrisani zvuk za maticne ploce ili na sound blaster) sa profi drajverima (ASIO). pogledaj npr m-audio audiophile 2496 i emu 0404.
dobar cpu (mojne celeron i sl, npr). sto vise memorije (1gb+ je preporuka, ali i 512 ce ti raditi u pocetku). veliki hdd (trebace ti sigurno), i sto veci monitor posto su audio aplikacije prepune raznih sranja.


pitaj sta hoces konkretno....
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Rookie need's help

[ Pregleda: 1649 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.