Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jabber psi podesavanje

[es] :: Instant Messaging :: jabber psi podesavanje

[ Pregleda: 4384 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
*.metrohive.neobee.net.



+2 Profil

icon jabber psi podesavanje06.03.2005. u 13:32 - pre 232 meseci
skinuo sam jabber i ne mogu nikako da ga podesim.to i nije toliki problem koliko mi je problem sto ne znam sta je cilj koriscenja jabbera.do sada sam koristio msn.isq,yahoo i sve je jako prosto.jel mogu da budem clan na elitesecurity.org?i kako ako moze?u cemu je prednost jabbera u odnosu na msn,isq i ostale?nekome je ovo verovatno jako prosto zato molim takve da napisu koju rec za nas koji se prvi pout srecemo sa ovim programom.unapred HVALA!!!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: jabber psi podesavanje06.03.2005. u 15:33 - pre 232 meseci
Ne bi bilo lose da pogledas sajt http://jabber.elitesecurity.org cisto da ne bismo ponavljali jedno isto. Tamo imas odgovore na vecinu tvojih pitanja. Ako te i dalje nesto muci samo kazi, objasnicemo.
 
Odgovor na temu

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
*.metrohive.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: jabber psi podesavanje06.03.2005. u 16:51 - pre 232 meseci
na tom sajtu nema bas nista sto mene zanima:(meni bas nista nije jasno od samog pocetka programa kao na primer kako da se konektujem i ostale stvari da podesim:(ako bi neko mogao bas korak po korak da mi objasni pravljenje acounta i ostala podesavanja.HELP!!!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: jabber psi podesavanje06.03.2005. u 17:26 - pre 232 meseci
OK. Da krenemo redom.
To sto si ti skinuo nije jabber vec klijent (u ovom slucaju PSI ali ih ima vise). U sustini nije bitno koji klijent koristis, to zavisi samo od toga koji ti se vise svidja.
Cilj koriscenja jabber-a je komunikacija. Isto kao i kod MSN-a, ICQ-a i sl. Razlika je u tome sto je jabber otvren standard i nije ni u cijem vlasnistvu. Tako ne moras da brines da ce neka kompanija promeniti protokol i naterati te da koristis novu verziju klijenta (koja ti se mozda ne svidja), ne moras da brines da ce kompanija prestati sa radom i da neces moci da koristis jabber vise (ne postoji centralni server vec postoji mnogo servera izmedju kojih postoji komunikacija).
Kada koristis jabber ne gubis mogucnost komunikacije sa ljudima koji koriste druge IM sisteme (MSN, ICQ, AIM...) jer se komunikacija sa njima ostvaruje preko transport-a.
Mozes biti clan na elitesecurity.org jer je to public server i svima je dozvoljeno da naprave nalog (account).

Sad, sto se tice PSI-a i konfiguracije.
Pokrenes program.
U donjem levom uglu imas taster sa grckim slovom psi. Klikni na njega pa na Account Setup.
Klikni na Add i otvorice ti se novi prozor.
Ovde upisi svoj nick (napomena, ovo je samo naziv account-a na klijentu i moze biti bilo sta, JID cu objasniti uskoro) i cekiraj Register new account (ovo znaci da hoces da napravis nov nalog i to radis samo jednom).
Sada mala digresija. Svaki korisnik jabber IM sistema ima svoj identifikator koji lici na e-mail adresu. Osim sto lici nema nikakve veze sa njom. Taj identifikator se zove JID (skraceno od Jabber IDentifier) i ima oblik [email protected]. Npr. moj JID je [email protected]. Po JID-u se korisnici medjusobno raspoznaju. Kraj digresije :).
Kada si upisao i cekirao klikni na Add.
U novom prozoru upisi svoj JID koji zelis (pod uslovom da nije vec iskoriscen) i password (i potvrdu password-a) i klikni na Register.
Zatim u glavnom prozoru klikni na taster u donjem delu (pise offline za sada) i odaberi Online.
Upisi password i pritisni Enter.
Ako je sve u redu, ulogovan si.

Kada hoces da dodas nekog u kontakt listu to uradis tako sto kliknes na PSI taster (dole levo) i kliknes na Add contact.
Tu upises njegov/njen JID i ispod nick pod kojim hoces da se prikazuje i kliknes na Add.

To je otprilike to.

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 09.03.2005. u 17:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

time

Član broj: 41765
Poruke: 974
*.metrohive.neobee.net.



+2 Profil

icon Re: jabber psi podesavanje06.03.2005. u 21:47 - pre 232 meseci
bas si legenda!!!sve je u redu samo sto meni ne trazi pasword???kako da znam da li sam online?kako da nadjem ljude i njihove adrese kao kod isq?ubacio sam tebe probe radi ali pise da si offline.trenutno mi je zvezdica pozutela i to je to mogu samo da ga gledam;)kako se salju poruke na msn i isq?jos jednom hvala!!!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: jabber psi podesavanje07.03.2005. u 15:03 - pre 232 meseci
Ne trazi ti password iz jednog od dva razloga: nisi ga ni postavio pri kreiranju account-a ili si cekirao negde da ga zapamti. Kada odaberes svoj status Online (onaj veci taster dole :) pa online) ako ne izbaci nikakvu gresku i ikona ti je zuta zvezdica onda si online. Tvoj kontakt je online ako je njegova zvezdica zuta.
Za MSN i ICQ je potrebno da se registrujes na odgovarajuce transporte ali je bolje da ti neko drugi opise kako da to uradis u PSY-u jer ga ja ne koristim (kao sto rekoh, postoji vise klijenata, ako znas da programiras mozes i svoj da napravis ;)).
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.f.bg.ac.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: jabber psi podesavanje09.03.2005. u 16:15 - pre 232 meseci
Bre Shadowed, nije PSY nego Psi.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: jabber psi podesavanje09.03.2005. u 16:22 - pre 232 meseci
A ja sve tripujem zasto je nege PSY a negde PSI kad ono, razlika je izmedju mog teksta i svih ostalih .
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: jabber psi podesavanje09.03.2005. u 16:45 - pre 232 meseci
Mozda covek voli psychedelic ;)
 
Odgovor na temu

Im_a_Veggie
Dragan Babić
Novi Sad

Član broj: 39965
Poruke: 163
*.nspoint.net.

Jabber: averagejoe@jabber.org
Sajt: www.dnevnikeklektika.com


Profil

icon Re: jabber psi podesavanje12.03.2005. u 15:47 - pre 232 meseci
PSI=SIGH=UZDAH (prevedeno)

drugaciji spelling :)
 
Odgovor na temu

Im_a_Veggie
Dragan Babić
Novi Sad

Član broj: 39965
Poruke: 163
*.nspoint.net.

Jabber: averagejoe@jabber.org
Sajt: www.dnevnikeklektika.com


Profil

icon Re: jabber psi podesavanje12.03.2005. u 15:51 - pre 232 meseci
umalo da zaboravim . . .

u proteklih par dana ne mogu da se povezem na jabber server, presao sam na wireless internet i kladim se da je zbog toga sto provajder blokira te portove valjda ili tako nesto, neki firewall 'bem li ga . . .

moze li neko da mi potvrdi ovo ili je mozda u pitanju nesto drugo. http lepo radi, ftp, ali jabber nece, a nisam bas strucan oko toga. :)

pouzdano znam da ISP nesto cacka svaki dan jer njegove usluge jos nisu "na trzistu" ali je mene prikacio jer smo kuca do kuce, cak mi nije ni protok ogranicen, imam otvoren link.

uzasno me nervira sto jabber nece da radi.

JID je [email protected]

hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: jabber psi podesavanje13.03.2005. u 00:20 - pre 232 meseci
Pokusaj sa koriscenjem proxy-a.
 
Odgovor na temu

Im_a_Veggie
Dragan Babić
Novi Sad

Član broj: 39965
Poruke: 163
*.nspoint.net.

Jabber: averagejoe@jabber.org
Sajt: www.dnevnikeklektika.com


Profil

icon Re: jabber psi podesavanje13.03.2005. u 23:30 - pre 232 meseci
danas je proradio iz cista mira :D
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: jabber psi podesavanje

[ Pregleda: 4384 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.